Переломи і травми: як допомгти дитині?

Adoption
Date
  • 101 Переглядів
Діти часто травмуються при активному відпочинку і батькам дуже важливо знати, як потрібно надавати допомогу в такій ситуації. Є травми, які не потребують огляду лікаря, достатньо лише правильно обробити ранку або зафіксувати ніжку чи руку при розтяжці, а є й такі, коли без кваліфікованої допомоги ніяк.

8715_3.jpg (54.74 Kb)

Забій
При забої тканини і органи ушкоджуються без істотного порушення їхньої структури. Частіше ушкодженими бувають поверхневі тканини (шкіра, підшкірна клітковина, м'язи та окістя). При сильному ударі страждають м'які тканини, які у момент травми придавлюються до кісток. Забезпечте дитині максимальну нерухомість, при нагоді туго перев'яжіть місце забиття, прикладіть холод. Зверніться до лікаря, щоб виключити внутрішні ушкодження.

Рана
При пораненні порушується анатомічна цілісність покривних і внутрішніх тканин внаслідок механічної дії. Іноді пошкодження зачіпають не лише товщу тканин, а й внутрішні органи. Основними симптомами є біль, кровотеча, зяяння. Насамперед зупиніть кровотечу. Для цього використовуйте будь-яку чисту тканину або спеціальні засоби (бинт, марля). Накладіть тугу пов'язку, прикладіть до місця поранення холод та зверніться до лікаря.

Перелом
У разі перелому в результаті травми порушується цілісність кістки. Також можливе ускладнення захворювань, що супроводжуються змінами у кістковій тканині. При переломі варто знерухомити кінцівку за допомогою підручних (картон, дошка, будь-які пружні довгі предмети) або спеціальних (шина, лонгет) засобів, зафіксувавши таким чином травмовану частину тіла за допомогою бинта або тканини перед візитом до лікаря. Можливості сучасної медицини дозволяють відновлювати кістки навіть у разі неабияк складних переломів.

Звих
При звиху порушується конгруентність суглобових поверхонь кісток під дією травми або деструктивних процесів в суглобі (артрозу, артритів). Це може відбуватися як із порушенням цілісності суглобової капсули, так і без нього. При звиху дії практично схожі з тими, що при переломі, – потрібна фіксація суглоба в зручному положенні з подальшим негайним зверненням до лікаря.

Розтягування і розриви
При цьому виді травм відбувається розтягнення зв'язкового апарату суглоба або розрив і відрив зв'язок від місць кріплення. В деяких випадках можливий відрив сухожилків і безпосередні розриви м'язової тканини. При зазначених травмах дії схожі до тих, що й при забоях. Детальніше ситуацію зможе оцінити лікар профільної спеціальності (ортопед-травматолог, іноді хірург).

Після лікування травми потрібен певний період загоєння, який має відбуватися під спостереженням лікаря. Так, скажімо, при переломі слід контролювати процес зрощування за допомогою рентгена, що дає можливість прогнозувати терміни загоєння.

Рани, залежно від локалізації, природи і характеру, за відсутності ускладнень можуть гоїтися від 10 до 30 днів. При ускладненнях, як-то уповільнення зрощування, нагноєння та інші неприємні ситуації, збільшується загальний період лікування. Задля мінімізації ризику можливих ускладнень та скорочення періоду загоєння важливо чітко дотримуватися рекомендацій лікаря аж до цілковитого одужання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: перелом у дитини, травма у дитини


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Італійські вчені з Сієнського університету з'ясували, що сміх немовлят не завжди пов'язаний із щастям та іншими позитивними емоціями.

Вчені пояснили парадокс дитячого сміху

Дитина | 08:30, 12.07.2024

Італійські вчені з Сієнського університету з'ясували, що сміх немовлят не завжди пов'язаний із щастям та іншими позитивними емоціями.

Для того, щоб заспокоїти біль у яснах, знадобиться лише вода, маленькі махрові серветки та формочки для кексів.

Названо простий спосіб допомогти малюкові при прорізуванні зубів

Немовля | 07:40, 12.07.2024

Для того, щоб заспокоїти біль у яснах, знадобиться лише вода, маленькі махрові серветки та формочки для кексів.

В останні роки в розвинених країнах світу діти та підлітки все частіше страждають від психологічних та психічних проблем, серед них зростає рівень три

Психологи розповіли, що буде, якщо позбавити дітей часу на ігри

Ігри та іграшки | 01:20, 12.07.2024

В останні роки в розвинених країнах світу діти та підлітки все частіше страждають від психологічних та психічних проблем, серед них зростає рівень тривожності, депресії, суїциду. Досі фахівці списували цей ефект на захоплення молоді інтернетом та соц

Ваша дитина – шкільна знаменитість? Вчені вважають, що популярність може бути справжньою причиною проблем зі сном у дітей.

Стала відома несподівана причина безсоння у дітей

Дитина | 14:50, 11.07.2024

Ваша дитина – шкільна знаменитість? Вчені вважають, що популярність може бути справжньою причиною проблем зі сном у дітей.

Майже чверть дітей із симптомами струсу мозку не перевіряють на нього, особливо рідко – дітей молодшого віку. Це може призвести до проблем з поведінко

Стало відомо, у яких дітей менше шансів знайти друзів

Дитина | 12:10, 11.07.2024

Майже чверть дітей із симптомами струсу мозку не перевіряють на нього, особливо рідко – дітей молодшого віку. Це може призвести до проблем з поведінкою та до труднощів з пошуком друзів, це показало дослідження, опубліковане в журналі Brain Injury.

Закритість, відсторонення від розмов та ігнорування спільного дозвілля з батьками може говорити, що дитині не вистачає спілкування з близькими.

Як батькам зрозуміти, що дитині не вистачає спілкування з близькими

Сімейні справи | 10:30, 11.07.2024

Закритість, відсторонення від розмов та ігнорування спільного дозвілля з батьками може говорити, що дитині не вистачає спілкування з близькими.

Така субстанція, як слина, грає в житті малюків велику роль: вона тече у них з рота, коли ріжуться зуби, і вони щедро нагороджують нею усі предмети, д

Вчені з'ясували, чому немовлята намагаються всіх обслюнявити

Немовля | 09:30, 11.07.2024

Така субстанція, як слина, грає в житті малюків велику роль: вона тече у них з рота, коли ріжуться зуби, і вони щедро нагороджують нею усі предмети, до яких можуть дотягнутися і засунути в рот, а також усіх дорослих, які близько з ними контактують.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: