7 речей, які не можна забороняти дітям

Adoption
Date
  • 687 Переглядів
Виховання дітей - це складний процес і батькам часто доводиться робити вибір, який неприємний навіть для них самих, але є речі, які не можна дозволяти дитині з метою захисту її життя і здоров'я. Та є те, що ніколи не варто забороняти сину чи доньці.

5505_4.jpg (25.17 Kb)


Отож, що не можна забороняти дітям:

Поводитися шумно. За своєю природою діти дуже емоційні, вони не можуть контролювати свої почуття, так як дорослі, тому гри і навіть просте спілкування відбуваються дуже активно і голосно. Не варто забороняти дитині висловлювати свої емоції, постійно обсмикуючи його і примушуючи поводитися якомога тихіше. Якщо ж ви перебуваєте в місці, де кричати ніяк не можна (наприклад, в лікарні), заздалегідь придумайте для дитини захоплююче, але тихе заняття.

Висловлювати свою незгоду і протест. Як і дорослі, діти можуть бути не згодні з деякими речами і висловлювати свою думку забороняти дитині не варто. Звикнувши до того, що з батьками завжди потрібно погоджуватися, він не зможе відстоювати свої інтереси, ставши дорослою людиною. Боротися з упертістю можна іншими способами, наприклад, за допомогою пояснень і власного прикладу.

Не доїдати свій обід. У дитинстві наші мами і бабусі завжди змушували нас з'їдати все, що вони поклали на тарілку. Звичайно, діти повинні добре харчуватися і отримувати всі необхідні речовини з продуктів. Але якщо дитина не має проблем з апетитом і відмовляється від їжі лише зрідка, не варто змушувати його їсти через силу. Це може розвинути в ньому огиду до їжі.

Вимазувати та розбирати іграшки. Діти нічого не роблять навмисне або спеціально, щоб позлити батьків. Ламають іграшки і псують новий одяг вони лише тому, що не в змозі оцінити зусилля, які мами і тата докладають для того, щоб купити все це. Ними рухає цікавість, яке змушує малюків розібрати нову ляльку, щоб подивитися, що там всередині, або виміряти глибину калюжі у дворі, одягнувши нове платтячко. Завдання батьків передбачити подібні ситуації і мати з собою запасний комплект одягу, а також не витрачати гроші на занадто дорогі іграшки.

Задавати питання. «Вік чомучки», через який проходять всі діти, дуже важливий для їх інтелектуального і емоційного розвитку. Тому не варто ігнорувати дитячі питання, які іноді здаються вам дивними і надокучливими. Намагайтеся приділити малюкові трохи уваги, навіть якщо ви зайняті або у вас болить голова.

Помилятися. Як відомо, найкраще ми вчимося на власних помилках, і дитинство - найкращий вік для цього. Чи не соромте і не докоряйте дітей за їх промахи, а постарайтеся допомогти вирішити проблему і зробити правильні висновки на майбутнє.

Плакати. Ні хлопчикам, ні дівчаткам не можна забороняти плакати. Це природне вираз емоцій, яке їм просто необхідно. Привчаючи дітей придушувати свої почуття, ви ризикуєте виховати жорсткого і таємного людини, якій важко встановлювати довірчі відносини з іншими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: забороняти дітям


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Мотивом дитячої агресії може стати занижена самооцінка. Коли дитина невпевнена в собі, вона сприймає навколишній світ як агресора, який тільки і норов

Причина дитячої агресії: занижена самооцінка

Дитина | 08:30, 19.07.2024

Мотивом дитячої агресії може стати занижена самооцінка. Коли дитина невпевнена в собі, вона сприймає навколишній світ як агресора, який тільки і норовить його образити.

Дуже часто батьки прагнуть виховати дитину «за образом і своєю подобою», тобто для таких батьків це не просто дитина, а дитина — проект.

Чому не можна виховувати «зручну дитину»?

Виховання | 01:20, 19.07.2024

Дуже часто батьки прагнуть виховати дитину «за образом і своєю подобою», тобто для таких батьків це не просто дитина, а дитина — проект.

Навіть коли дитина зовсім маленька, потрібно вчити її висловлювати бажання та потреби хоча б словонаслідуванням.

Розвивайте емоційний інтелект у дитини

Розвиток дитини | 14:50, 18.07.2024

Навіть коли дитина зовсім маленька, потрібно вчити її висловлювати бажання та потреби хоча б словонаслідуванням.

Діти не бачать перспективи. В одному з експериментів, що проводився в інституті Дурама, Англія, дітям різного віку пропонувалося намалювати картинку ч

Те, що діти знають, набагато важливіше за те, що вони бачать

Дитина | 12:10, 18.07.2024

Діти не бачать перспективи. В одному з експериментів, що проводився в інституті Дурама, Англія, дітям різного віку пропонувалося намалювати картинку чашки, що стояла перед їхніми очима.

Іноді батьки зриваються, коли дитяча поведінка стає дуже дратівливою. Найчастіше у таких випадках ігнорування працює краще.

Чому батькам не варто звертати увагу на дрібниці у поведінці дітей?

Виховання | 10:30, 18.07.2024

Іноді батьки зриваються, коли дитяча поведінка стає дуже дратівливою. Найчастіше у таких випадках ігнорування працює краще.

Вважається, що для дитини однаково шкідливі надлишок і нестача материнської любові: чи це так насправді?

Якими мають бути стосунки дитини з мамою?

Мама | 09:30, 18.07.2024

Вважається, що для дитини однаково шкідливі надлишок і нестача материнської любові: чи це так насправді?

Дитина хамить? Кричить на дорослих? Обзивається? Ви відмовляєтеся купити іграшку - влаштовує істерику? Відмовляється ходити на гуртки? Це такий характ

Хто винен, що дитина хамить батькам?

Психологія | 08:30, 18.07.2024

Дитина хамить? Кричить на дорослих? Обзивається? Ви відмовляєтеся купити іграшку - влаштовує істерику? Відмовляється ходити на гуртки? Це такий характер? І як з цим бути? Давайте дізнаватися.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: