Перші стосунки підлітка: Як поводитись батькам?

Adoption
Date
  • 77 Переглядів
Усі люблячі батьки хвилюються за своїх дітей і прагнуть, щоб у них все склалося якнайкраще. Та ми не можемо прожити життя замість них, не можемо вкласти свій досвід у їхні голови, тож дуже важливо зрозуміти, що у кожного з нас повинен бути свій шлях і власний досвід. Дитина може обирати партнера, який не до вподоби батькам, але мамі з татом варто лише любити свою дитину і поважати її вибір. І цього вже буде достатньо.

91_3.jpg (40. Kb)


На жаль, не всі батьки наважуються поговорити з дитиною про те, як правильно поводитися на побаченні. Робити це краще ще до того, як дитина збереться туди йти. У цьому випадку йому потрібно розповісти про правила безпеки. У простому розмові і на прикладі його одноліток, розкажіть підлітку куди варто йти на побачення, а які місця - категоричне табу. У цій бесіді головне пояснити, чому ті чи інші місця для романтичних зустрічей можуть бути небезпечними.

Бувають ситуації, коли почуття дитини безмовні. В цьому випадку підліток починає зневірюватися в собі і у нього різко падає самооцінка. Така ситуація дуже гостро відбивається на всій його життя. Ви можете помітити зниження успішності в школі, втрату інтересу проводити час з друзями, грубість і навіть агресивність по відношенню до близьких.

Якщо ви стали підозрювати про те, що почуття вашої дитини не взаємні, варто акуратно поговорити з ним про це. Але не можна вживати фрази на кшталт, «Таких як він / вона у тебе будуть тисячі», «Він / вона тебе не гідні» і т.д. Таким чином ви станете знецінювати перший романтичний досвід дитини, і він вам більше нічого не буде розповідати.

Навпаки, надайте йому підтримку, щоб він не зациклювався на своїх безмовних почуттях, долучіть його до занять музикою або спортом. Не давайте йому перебувати на самоті, навіть якщо він цього хоче сам. Організуйте спільні вилазки на природу, проводите сімейні вікенди, запросіть на прогулянку друзів сім'ї з дітьми віку вашої дитини. Так ви відволічете підлітка від сумних думок.

Розповідайте, що в здорових романтичних стосунках дитині завжди буде комфортно в парі. Поясніть, що об'єкт симпатії повинен сам хотіти проводити з вашою дитиною час і прагнути до цього. Наведіть на своєму прикладі, що з гідним кандидатом на другу половинку, ваша дитина може обговорити всі питання, які його хвилюють і завжди може розраховувати на відповідну реакцію.

І головне - не забувайте цікавитися емоційним станом підлітка, питати, що він відчуває, і давати поради ні з висоти вашого життєвого досвіду, а як вірний друг, до якого завжди можна звернутися, навіть якщо дитина усвідомлює, що вчинив неправильно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: стосунки, підлітки


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Мотивом дитячої агресії може стати занижена самооцінка. Коли дитина невпевнена в собі, вона сприймає навколишній світ як агресора, який тільки і норов

Причина дитячої агресії: занижена самооцінка

Дитина | 08:30, 19.07.2024

Мотивом дитячої агресії може стати занижена самооцінка. Коли дитина невпевнена в собі, вона сприймає навколишній світ як агресора, який тільки і норовить його образити.

Дуже часто батьки прагнуть виховати дитину «за образом і своєю подобою», тобто для таких батьків це не просто дитина, а дитина — проект.

Чому не можна виховувати «зручну дитину»?

Виховання | 01:20, 19.07.2024

Дуже часто батьки прагнуть виховати дитину «за образом і своєю подобою», тобто для таких батьків це не просто дитина, а дитина — проект.

Навіть коли дитина зовсім маленька, потрібно вчити її висловлювати бажання та потреби хоча б словонаслідуванням.

Розвивайте емоційний інтелект у дитини

Розвиток дитини | 14:50, 18.07.2024

Навіть коли дитина зовсім маленька, потрібно вчити її висловлювати бажання та потреби хоча б словонаслідуванням.

Діти не бачать перспективи. В одному з експериментів, що проводився в інституті Дурама, Англія, дітям різного віку пропонувалося намалювати картинку ч

Те, що діти знають, набагато важливіше за те, що вони бачать

Дитина | 12:10, 18.07.2024

Діти не бачать перспективи. В одному з експериментів, що проводився в інституті Дурама, Англія, дітям різного віку пропонувалося намалювати картинку чашки, що стояла перед їхніми очима.

Іноді батьки зриваються, коли дитяча поведінка стає дуже дратівливою. Найчастіше у таких випадках ігнорування працює краще.

Чому батькам не варто звертати увагу на дрібниці у поведінці дітей?

Виховання | 10:30, 18.07.2024

Іноді батьки зриваються, коли дитяча поведінка стає дуже дратівливою. Найчастіше у таких випадках ігнорування працює краще.

Вважається, що для дитини однаково шкідливі надлишок і нестача материнської любові: чи це так насправді?

Якими мають бути стосунки дитини з мамою?

Мама | 09:30, 18.07.2024

Вважається, що для дитини однаково шкідливі надлишок і нестача материнської любові: чи це так насправді?

Дитина хамить? Кричить на дорослих? Обзивається? Ви відмовляєтеся купити іграшку - влаштовує істерику? Відмовляється ходити на гуртки? Це такий характ

Хто винен, що дитина хамить батькам?

Психологія | 08:30, 18.07.2024

Дитина хамить? Кричить на дорослих? Обзивається? Ви відмовляєтеся купити іграшку - влаштовує істерику? Відмовляється ходити на гуртки? Це такий характер? І як з цим бути? Давайте дізнаватися.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: