Інтимні проблеми у дітей: фімоз та синехії

Adoption
Date
  • 306 Переглядів
Чим старшою стає дитина, тим ретельнішою має бути інтимна гігієна, як би дивно це не звучало. Що важливо, цей ритуал дуже відрізняється у хлопчиків та дівчаток, тож батькам потрібно все детально пояснити дитині.

08_4.jpg (24.41 Kb)


Фімоз у хлопчиків
Фімоз — це нездатність відвести звужену крайню плоть за головку статевого члена. Якщо відверто, це не така вже й рідкісна проблема, з якою приводять хлопчиків до кабінету педіатра. Батьки часто надмірно занепокоєні таким станом свого сина і тим, що може знадобитися обрізання. Докладніше про розвиток фімозу розповість лікар-педіатр Тетяна Сирбу:

«Хлопчики народжуються з фімозом, і він може тривати до статевого дозрівання. З часом шкіра природним чином відходить від головки пеніса, тож одразу проводити обрізання немає потреби. Якщо ж головка статевого члена червоніє, болить чи набрякає, малюк відчуває дискомфорт під час сечовипускання або сеча накопичується під крайньою плоттю, варто звернутися до педіатра або дитячого уролога».

Причини та симптоми фімозу у дітей
Фімоз переважно розвивається природним шляхом і так само проходить. Проте викликати його можуть травми крайньої плоті (рубцевий фімоз), наприклад, внаслідок сильного розтягнення, що призводить до незначних розривів і їх рубцювання.

Крім того, викликати закриття головки може баланіт. Це запалення крайньої плоті, яке в свою чергу може також бути спричинене фімозом. Виходить такий парадокс: звужена крайня плоть ускладнює гігієну, що викликає запалення, яке теж може призводити до ще більшого звуження.

Про те, як проявляється захворювання та чим небезпечний фімоз у дітей, розповість дитячий лікар-уролог Дмитро Чеканов:

«Фімоз зазвичай помітний неозброєним оком. Проте, крім звуження крайньої плоті, можуть виникати також інші симптоми патології. Зокрема ознаки фімозу у дітей включають біль або складнощі з сечовипусканням. У підлітковому віці патологія може заважати ерекції. А ще внаслідок надмірного здавлення головка члена може набрякати. Якщо таке трапляється, то, найімовірніше, знадобиться операція на фімоз у дітей. Крім того, за спроб самостійно зсунути звужену крайню плоть за головку члена може розвинутися ускладнення патології — парафімоз. Цей стан вимагає невідкладного хірургічного втручання».

Діагностика та лікування фімозу у дітей
Якщо ви підозрюєте розвиток фімозу у дитини, необхідно звернутися за консультацією до лікаря. Діагностика стану є клінічною та не вимагає проведення додаткових лабораторних досліджень. Досвідчений лікар знає, як повинна відкриватися головка статевого члена у дитини, та за результатами огляду та розповіді батьків щодо симптомів може визначити, чи є звуження крайньої плоті фізіологічним, чи патологічним.

Лікування фімозу у дітей залежить від віку, тяжкості стану, його причини та супутніх симптомів. Якщо патологія не завдає дискомфорту і не заважає сечовипусканню, найімовірніше, лікар порадить відтягування крайньої плоті та спостереження за станом хлопчика. Якщо ж фімоз викликає біль, набряк та інші неприємні симптоми, може знадобитися повна або часткова циркумцизія (обрізання).

Докладніше про те, як проходить операція на фімоз у дітей, розповість дитячий лікар-хірург Альфія Кярімова:

«У дитячому віці в більшості випадків лікування фімозу проходить без операції. Проте якщо патологія потребує хірургічного втручання, перевага надається обрізанню без накладання швів. Маніпуляція здійснюється під знеболенням, вид якого підбирається індивідуально, та триває близько 30 хвилин. Після операції дитина впродовж години перебуває під наглядом лікаря».

Синехії у дівчаток
Синехії — це зрощення або злипання статевих губ у дівчат. Переважно воно відбувається на малих статевих губах, рідше — на малих і великих статевих губах. Докладніше про губне зрощення розкаже дитячий лікар-гінеколог Марина Гомберг:

«Синехії, також відомі як «лабіальні спайки», виникають, коли внутрішні складки шкіри (губи) вульви (зони, що включає уретру та піхву) злипаються, а не залишаються розділеними. За даними останніх досліджень, губні спайки вражають лише 2% дівчат. Синехії практично ніколи не спостерігаються у немовлят після народження і розвивається у віці від 1 до 2 років».

Слід сказати, що синехії можуть розвиватися і у хлопців. Педіатри діагностують їх у багатьох немовлят чоловічої статі після народження. Синехії у хлопчиків проявляються зрощенням крайньої плоті та головки пеніса і переважно проходять самі.

Причини та прояви синехій у дітей
Синехії бувають первинними та вторинними, проте для дітей характерна саме перша форма патології. Головною причиною їх появи є нестача естрогену у дівчат до статевого дозрівання.

Визначити зрощення статевих губ у дитини можна візуально. Якщо під час гігієнічних процедур ви помітили, що у доньки замість двох окремих статевих губ є одна зрощена, майже зі 100% впевненістю можна сказати, що це синехія. Інших симптомів утворення спайок немає.

Діагностика та лікування синехій у дітей
Якщо ви підозрюєте утворення губних спайок у дитини, рекомендуємо звернутися до педіатра або дитячого гінеколога. Для встановлення діагнозу достатньо ретельного огляду, без додаткових лабораторних досліджень. Губна спайка може мати вигляд тонкої білої лінії або перетинки тканини, що перекриває отвір до піхви та/або уретри.

Про лікування лабіальних спайок докладніше розповість лікар-педіатр Ольга Чвертка:

«У більшості випадків синехії не потребують лікування і самостійно розсмоктуються в процесі дорослішання. Проте за розвитку ускладнень може знадобитися хірургічне роз’єднання статевих губ. До цього методу лікування вдаються, коли спайки перешкоджають проведенню нормальної гігієни, що може спричинити запалення вульви. Також роз’єднання синехії показане в разі порушення відтоку сечі та її накопичення під зрощеними статевими губами».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: синехії, фімоз


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Мотивом дитячої агресії може стати занижена самооцінка. Коли дитина невпевнена в собі, вона сприймає навколишній світ як агресора, який тільки і норов

Причина дитячої агресії: занижена самооцінка

Дитина | 08:30, 19.07.2024

Мотивом дитячої агресії може стати занижена самооцінка. Коли дитина невпевнена в собі, вона сприймає навколишній світ як агресора, який тільки і норовить його образити.

Дуже часто батьки прагнуть виховати дитину «за образом і своєю подобою», тобто для таких батьків це не просто дитина, а дитина — проект.

Чому не можна виховувати «зручну дитину»?

Виховання | 01:20, 19.07.2024

Дуже часто батьки прагнуть виховати дитину «за образом і своєю подобою», тобто для таких батьків це не просто дитина, а дитина — проект.

Навіть коли дитина зовсім маленька, потрібно вчити її висловлювати бажання та потреби хоча б словонаслідуванням.

Розвивайте емоційний інтелект у дитини

Розвиток дитини | 14:50, 18.07.2024

Навіть коли дитина зовсім маленька, потрібно вчити її висловлювати бажання та потреби хоча б словонаслідуванням.

Діти не бачать перспективи. В одному з експериментів, що проводився в інституті Дурама, Англія, дітям різного віку пропонувалося намалювати картинку ч

Те, що діти знають, набагато важливіше за те, що вони бачать

Дитина | 12:10, 18.07.2024

Діти не бачать перспективи. В одному з експериментів, що проводився в інституті Дурама, Англія, дітям різного віку пропонувалося намалювати картинку чашки, що стояла перед їхніми очима.

Іноді батьки зриваються, коли дитяча поведінка стає дуже дратівливою. Найчастіше у таких випадках ігнорування працює краще.

Чому батькам не варто звертати увагу на дрібниці у поведінці дітей?

Виховання | 10:30, 18.07.2024

Іноді батьки зриваються, коли дитяча поведінка стає дуже дратівливою. Найчастіше у таких випадках ігнорування працює краще.

Вважається, що для дитини однаково шкідливі надлишок і нестача материнської любові: чи це так насправді?

Якими мають бути стосунки дитини з мамою?

Мама | 09:30, 18.07.2024

Вважається, що для дитини однаково шкідливі надлишок і нестача материнської любові: чи це так насправді?

Дитина хамить? Кричить на дорослих? Обзивається? Ви відмовляєтеся купити іграшку - влаштовує істерику? Відмовляється ходити на гуртки? Це такий характ

Хто винен, що дитина хамить батькам?

Психологія | 08:30, 18.07.2024

Дитина хамить? Кричить на дорослих? Обзивається? Ви відмовляєтеся купити іграшку - влаштовує істерику? Відмовляється ходити на гуртки? Це такий характер? І як з цим бути? Давайте дізнаватися.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: