Порушення сну у дітей: причини

Adoption
Date
  • 205 Переглядів
Ваша дитина погано спить? Прокидається серед ночі і плаче, або довго не може заснути? Давайте дізнаємося, у чому причина.

0074_6.jpg (25.66 Kb)


Дослідження показують, що безсонням страждають майже 50% дітей. Однак медичний діагноз “порушення сну” встановлено у 4% дітей.

Здоровий сон забезпечує правильне функціонування організму людини. У дітей та підлітків він повинен тривати приблизно 8-10 годин на добу. Однак, бувають випадки, коли дитини не хоче чи не може спати. Такі ситуації непокоять батьків, адже безсоння негативно відображається на біхевіоральних патернах дитини і часто є потреба звернутися до невропатолога чи лора.

Найпоширеніша поведінка під час безсоння у дітей дошкільного віку та немовлят виражається відмовою вкладатися спати. Це може бути спричинено як відсутністю дисципліни та правильного режиму дня, так і певними захворюваннями. Таке безсоння характеризується труднощами із засинанням ввечері або вночі, після пробудження.

У підлітків часто діагностують затримку сну (DSPT). При цьому синдромі звичайні години сну та неспання зміщуються приблизно на 2 години порівняно з прийнятим часом.

Варто звернути увагу, що не кожна дитина, яка бореться з порушеннями сну, приходить до батьків і розповідає їм про них ㅡ деякі діти просто не сплять вночі і взагалі не розповідають дорослим про свої проблеми. Однак той факт, що у вашої дитині можуть бути труднощі зі сном вночі, можна спостерігати і вдень.

Така дитина зазвичай стає дратівливою, її настрій часто змінюється, також можуть виникнути труднощі з концентрацією уваги.

Порушення сну може бути симптомом певної хвороби або ж наслідком неправильної поведінки дорослих. До найчастіших причин розладів зі сном належать:

Стрес
Дитяча психіка надзвичайно легко піддається впливам стресу. В результаті, мозок перестає функціонувати правильно та дає команди організму виділяти гормони, які провокують безсоння. Наприклад, якщо батьки б’ють чи кричать на дитину, у неї “вмикається” інстинкт самозбереження ㅡ дитина не може дозволити собі заснути, бо у сні не зможе захистити себе. В результаті, організм не відпочиватиме, дитина буде роздратованою то розсіяною.

Схожою є ситуація із дітьми у підлітковому віці. Якщо у них проблеми в школі, конфлікти з однолітками чи вчителями, вони отримують негативні емоції вдома, то ці фактори однозначно матимуть вплив на сон. Такі переживання викликають надмірне збудження організму.

Нічні жахи
Нічні жахи ㅡ це поширений нападоподібний, періодичний розлад глибокого сну у дітей, що виникає з 12 місяців (хоча деякі джерела вказують на початок навіть у 6-місячному віці) до 5-річного віку.

Які причини нічних жахів? Найчастіше стресові події в житті дитини відповідають за їх появу. Вони також можуть бути спричинені температурою, недосипанням та прийомом ліків, що впливають на центральну нервову систему.

Найхарактерніший симптом нічних жахів ㅡ це сильний плач, страх уві сні і труднощі з пробудженням дитини. Однак можливі й інші симптоми, такі як часте серцебиття та прискорене дихання, а також пітливість.

Вживання медичних препаратів
Вживання деяких ліків провокує поганий сон у дитини. Серед цих ліків знаходяться, наприклад, антибіотики. Препарати виводять із організму корисні речовини, а також руйнують мікрофлору кишківника, що заважає повному засвоєнню вітамінів та мінералів. Таким чином, відбувається порушення певних процесів в організмів, і як наслідок отримуємо порушення сну. Уважно читайте інструкції від лікарських препаратів, які приймає дитина. В розділі “побічні дії” може бути вказане безсоння. В такому випадку варто пошукати аналог препарату або ж звернутися до лікаря-невролога за новим рецептом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: порушення сну у дітей


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Мотивом дитячої агресії може стати занижена самооцінка. Коли дитина невпевнена в собі, вона сприймає навколишній світ як агресора, який тільки і норов

Причина дитячої агресії: занижена самооцінка

Дитина | 08:30, 19.07.2024

Мотивом дитячої агресії може стати занижена самооцінка. Коли дитина невпевнена в собі, вона сприймає навколишній світ як агресора, який тільки і норовить його образити.

Дуже часто батьки прагнуть виховати дитину «за образом і своєю подобою», тобто для таких батьків це не просто дитина, а дитина — проект.

Чому не можна виховувати «зручну дитину»?

Виховання | 01:20, 19.07.2024

Дуже часто батьки прагнуть виховати дитину «за образом і своєю подобою», тобто для таких батьків це не просто дитина, а дитина — проект.

Навіть коли дитина зовсім маленька, потрібно вчити її висловлювати бажання та потреби хоча б словонаслідуванням.

Розвивайте емоційний інтелект у дитини

Розвиток дитини | 14:50, 18.07.2024

Навіть коли дитина зовсім маленька, потрібно вчити її висловлювати бажання та потреби хоча б словонаслідуванням.

Діти не бачать перспективи. В одному з експериментів, що проводився в інституті Дурама, Англія, дітям різного віку пропонувалося намалювати картинку ч

Те, що діти знають, набагато важливіше за те, що вони бачать

Дитина | 12:10, 18.07.2024

Діти не бачать перспективи. В одному з експериментів, що проводився в інституті Дурама, Англія, дітям різного віку пропонувалося намалювати картинку чашки, що стояла перед їхніми очима.

Іноді батьки зриваються, коли дитяча поведінка стає дуже дратівливою. Найчастіше у таких випадках ігнорування працює краще.

Чому батькам не варто звертати увагу на дрібниці у поведінці дітей?

Виховання | 10:30, 18.07.2024

Іноді батьки зриваються, коли дитяча поведінка стає дуже дратівливою. Найчастіше у таких випадках ігнорування працює краще.

Вважається, що для дитини однаково шкідливі надлишок і нестача материнської любові: чи це так насправді?

Якими мають бути стосунки дитини з мамою?

Мама | 09:30, 18.07.2024

Вважається, що для дитини однаково шкідливі надлишок і нестача материнської любові: чи це так насправді?

Дитина хамить? Кричить на дорослих? Обзивається? Ви відмовляєтеся купити іграшку - влаштовує істерику? Відмовляється ходити на гуртки? Це такий характ

Хто винен, що дитина хамить батькам?

Психологія | 08:30, 18.07.2024

Дитина хамить? Кричить на дорослих? Обзивається? Ви відмовляєтеся купити іграшку - влаштовує істерику? Відмовляється ходити на гуртки? Це такий характер? І як з цим бути? Давайте дізнаватися.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: