Психологи розповіли, чому дитині потрібен садок?

Adoption
Date
  • 239 Переглядів
Дорослі, які ходили в садок, часто переконують, що це важливий етап в розвитку і дорослішання дитини, інші (які не ходили в садочок у дитинстві), кажуть, що не такий він вже й потрібен. "От ми виросли без садочка і нічим не гірші", - кажуть вони. Хто ж правий?

1702_3.jpg (39.44 Kb)

Діти від 3-4 років починають придивлятися до інших дітей, а потім і спілкуватися з ними. Навчити дитину спілкуватися з однолітками не так і просто, як може здатися на перший погляд. Саме в саду у дитини з'являється перший друг, досвід роботи в команді, перший досвід взаємодії в конфліктних ситуаціях, пояснили фахівці.

Другий плюс — це режим. У дитячому садку все суворо регламентовано, тому там дитина навчається дисципліни, порядку, послуху.

Багато дітей у колективі краще їдять і сплять вдень, тоді як вдома їх доводиться вмовляти чи миритися з непокорою. Таким дітям потім легше адаптуватися до режиму у першому класі, додали експерти.

Крім цього, «домашній» дитині часто просто нема де познайомитися з різноманіттям вірусів, з якими діти знайомляться в саду.

Діти, які відвідують садок, рідше хворіють у початковій школі, т.к. до більшості дитячих інфекцій вже є імунітет, наголосили лікарі.

Четверта причина — розвиток. Дошкільні заклади оснащені всім необхідним для повноцінного та комплексного розвитку дітей.

Не варто забувати і про те, що діти у садах отримують допомогу кваліфікованих спеціалістів: освітян, психологів, логопедів. У домашній обстановці дуже складно забезпечити дитині достатню кількість вільного простору для ігор та творчості. Крім того, до майбутніх першокласників зараз висуваються певні вимоги, і програму навчання в садах побудовано з урахуванням програми тестування до першого класу.

За словами педіатрів, якщо вдома дитина повністю залежить від батьків (мами, тата, бабусі), то під час перебування в дитячому садку вона не має можливості попросити їх про допомогу. Так дитина вчиться керувати своєю поведінкою. На думку багатьох мам, саме в садочку дитина освоїла горщик або навчилася самостійно їсти без сторонньої допомоги.

Дошкільні заклади захищають дітей від шкідливого впливу гаджетів, зокрема й електронних. У дитячому садку діти займаються активно, грають, гуляють, тоді як вдома багато хто проводить час перед екраном, заявили медики.

"Щаслива мама — щаслива дитина" — непрямий "плюс" дитячого садка. Коли батьки віддають дитину в садок, у мами з'являється час для відпочинку, «для себе», або час для роботи, що знижує рівень стресу та підвищує задоволеність життям.

Безумовно, дитячий садок — це не лише суцільні плюси, є і мінуси, і підводні камені. Це і відсутність строго персоніфікованого підходу, і складності із сепарацією, і різний ступінь адаптивних можливостей дитини. Тому кожен з батьків повинен приймати рішення самостійно з огляду на всі позитивні та негативні сторони, резюмували фахівці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, садочок, дитячий садок


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Помилково вважати, що неврози - це проблема дорослих. У дітей вони теж часто трапляються. І батькам важливо вчасно помітити симптоматику і, не чекаючи

Симптоми неврозу в дітей

Хвороби | 07:40, 22.06.2024

Помилково вважати, що неврози - це проблема дорослих. У дітей вони теж часто трапляються. І батькам важливо вчасно помітити симптоматику і, не чекаючи покращення стану, звернутись до лікаря.

Раніше ми вже писали, щ о кашель - це не самостійне захворювання, а лише його симптом. Тож дуже важливо знайти його причину. Інакше лікування не дасть

Чим лікувати постійний сухий кашель у дитини?

Хвороби | 06:20, 22.06.2024

Раніше ми вже писали, щ о кашель - це не самостійне захворювання, а лише його симптом. Тож дуже важливо знайти його причину. Інакше лікування не дасть бажаного результату.

Не кожен біль в вушку - це отит в дитини. Як би дивно це не звучало, отити найчастіше трапляються саме влітку. Часто це буває через те, що діти довго

Болить вушко: як розпізнати отит в дитини?

Хвороби | 08:30, 21.06.2024

Не кожен біль в вушку - це отит в дитини. Як би дивно це не звучало, отити найчастіше трапляються саме влітку. Часто це буває через те, що діти довго купаються у воді, а виходячи з неї, не витирають вуха. Холодний вітер та різниц температур можуть п

З прикормом важливо бути обережними. Кожного нового продукту варто давати дитині зовсім трішки і при відсутності негативних реакцій дозування можна зб

Як правильно вводити в раціон дитини овочі, фрукти і ягоди?

Дитяче харчування | 06:20, 21.06.2024

З прикормом важливо бути обережними. Кожного нового продукту варто давати дитині зовсім трішки і при відсутності негативних реакцій дозування можна збільшувати з кожним днем.

Часто батьки

Чи безпечні усі фрукти влітку для дітей з алергією?

Дитяче харчування | 01:20, 21.06.2024

Часто батьки "звинувачують" фрукти в появі алергічних симптомів, які насправді є проявами інших захворювань. Тому дуже важливо при появі реакції на з'їдний фрукт звернутися до лікаря, щоб з'ясувати, чи справді він є причиною появи неприємних симптомі

Діти часто травмуються при активному відпочинку і батькам дуже важливо знати, як потрібно надавати допомогу в такій ситуації. Є травми, які не потребу

Переломи і травми: як допомгти дитині?

Дитина | 00:30, 21.06.2024

Діти часто травмуються при активному відпочинку і батькам дуже важливо знати, як потрібно надавати допомогу в такій ситуації. Є травми, які не потребують огляду лікаря, достатньо лише правильно обробити ранку або зафіксувати ніжку чи руку при розтяжц

Ще жодна дитина не виросла, ні разу не хворіючи. Кашель - це доволі частий симптом багатьох вірусних та бактеріальних недуг. Тож важливо знати, коли і

Сироп від кашлю - друг чи ворог у лікуванні дітей?

Хвороби | 11:20, 20.06.2024

Ще жодна дитина не виросла, ні разу не хворіючи. Кашель - це доволі частий симптом багатьох вірусних та бактеріальних недуг. Тож важливо знати, коли і як його потрібно лікувати.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: