Скоротити життя вдвічі: Наслідки раннього ожиріння в дітей

Adoption
Date
  • 92 Переглядів
Якщо дитина стабільно набирає вагу більше норми, лікарі починають непокоїтися. Все тому, що через зайву вагу можуть страждати, як внутрішні органи, так і імунна система дитини.

1890_14.jpeg (31.72 Kb)

Глобальне моделювання, результати якого представили на Європейському конгресі з ожиріння у Венеції, провела німецька консалтингова компанія. Дослідженням займалася міжнародна група науковців та лікарів з Великої Британії, Нідерландів, Швеції, Франції, Іспанії, США та Німеччини.

Автори створили модель раннього початку ожиріння, яка дозволила їм оцінити вплив цього стану на ризик розвитку серцево-судинних захворювань і пов’язаних із ним станів, як-от діабет 2 типу, а також на тривалість життя.

Використані для моделювання дані були отримані з 50 клінічних досліджень ожиріння та пов'язаних із цим станом супутніх захворювань. До аналізу залучили понад 10 мільйонів учасників з різних куточків світу.

Науковці включили до моделі чотири змінні щодо ожиріння:

- вік початку;
- тривалість;
- показник незворотних наслідків;
- тяжкість.

Для останнього критерію використовували Z-покази індексу маси тіла. На відміну від відомого ІМТ, який оцінює співвідношення ваги до зросту людини, цей показник демонструє рівень відхилення маси тіла дитини від нормального ІМТ для їхнього віку та статі. Однак цей параметр не показує справжній відсоток жиру в організмі.

Моделювання показало, що ранній початок розвитку в дитини ожиріння і його вищий ступінь тяжкості призводять до більшого ризику розвитку супутніх захворювань.

Наприклад, чотирирічна дитина, яка страждає від серйозного ожиріння (Z-показник ІМТ 3,5) і не втрачає вагу, має 27% вірогідності розвитку діабету 2 типу до 25 років або 45% до 35 років.

Також ранній початок ожиріння і його сильний ступінь призводять до нижчої тривалості життя. Порівняння з даними досліджень, які не були використані для створення моделі, і думки провідних експертів підтвердили точність такого висновку.

Якщо дитина страждає від ожиріння (Z-показник ІМТ 4) і пізніше не худне, то її очікувана тривалість життя складає 37 років. Прогнозована втрата ваги цього малюка у віці 6 років збільшує очікуване довголіття до 64 років і зниження ризику діабету 2 типу.

Науковці вважають, що рання втрата надлишкової ваги може повернути більше років життя, аніж схуднення у пізньому віці.

"Вплив дитячого ожиріння на очікуване довголіття є значним. Очевидно, що дитяче ожиріння слід вважати хворобою, яка загрожує життю.

Важливо, щоб лікування не відкладалося до розвитку діабету 2 типу, високого кров’яного тиску, а починалося рано. Це здатно покращити не тільки якість життя, а і його тривалість", – говорить керівник дослідження професор Урс Відеманн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: ожиріння в дітей, раннє ожиріння в дітей


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Помилково вважати, що неврози - це проблема дорослих. У дітей вони теж часто трапляються. І батькам важливо вчасно помітити симптоматику і, не чекаючи

Симптоми неврозу в дітей

Хвороби | 07:40, 22.06.2024

Помилково вважати, що неврози - це проблема дорослих. У дітей вони теж часто трапляються. І батькам важливо вчасно помітити симптоматику і, не чекаючи покращення стану, звернутись до лікаря.

Раніше ми вже писали, щ о кашель - це не самостійне захворювання, а лише його симптом. Тож дуже важливо знайти його причину. Інакше лікування не дасть

Чим лікувати постійний сухий кашель у дитини?

Хвороби | 06:20, 22.06.2024

Раніше ми вже писали, щ о кашель - це не самостійне захворювання, а лише його симптом. Тож дуже важливо знайти його причину. Інакше лікування не дасть бажаного результату.

Не кожен біль в вушку - це отит в дитини. Як би дивно це не звучало, отити найчастіше трапляються саме влітку. Часто це буває через те, що діти довго

Болить вушко: як розпізнати отит в дитини?

Хвороби | 08:30, 21.06.2024

Не кожен біль в вушку - це отит в дитини. Як би дивно це не звучало, отити найчастіше трапляються саме влітку. Часто це буває через те, що діти довго купаються у воді, а виходячи з неї, не витирають вуха. Холодний вітер та різниц температур можуть п

З прикормом важливо бути обережними. Кожного нового продукту варто давати дитині зовсім трішки і при відсутності негативних реакцій дозування можна зб

Як правильно вводити в раціон дитини овочі, фрукти і ягоди?

Дитяче харчування | 06:20, 21.06.2024

З прикормом важливо бути обережними. Кожного нового продукту варто давати дитині зовсім трішки і при відсутності негативних реакцій дозування можна збільшувати з кожним днем.

Часто батьки

Чи безпечні усі фрукти влітку для дітей з алергією?

Дитяче харчування | 01:20, 21.06.2024

Часто батьки "звинувачують" фрукти в появі алергічних симптомів, які насправді є проявами інших захворювань. Тому дуже важливо при появі реакції на з'їдний фрукт звернутися до лікаря, щоб з'ясувати, чи справді він є причиною появи неприємних симптомі

Діти часто травмуються при активному відпочинку і батькам дуже важливо знати, як потрібно надавати допомогу в такій ситуації. Є травми, які не потребу

Переломи і травми: як допомгти дитині?

Дитина | 00:30, 21.06.2024

Діти часто травмуються при активному відпочинку і батькам дуже важливо знати, як потрібно надавати допомогу в такій ситуації. Є травми, які не потребують огляду лікаря, достатньо лише правильно обробити ранку або зафіксувати ніжку чи руку при розтяжц

Ще жодна дитина не виросла, ні разу не хворіючи. Кашель - це доволі частий симптом багатьох вірусних та бактеріальних недуг. Тож важливо знати, коли і

Сироп від кашлю - друг чи ворог у лікуванні дітей?

Хвороби | 11:20, 20.06.2024

Ще жодна дитина не виросла, ні разу не хворіючи. Кашель - це доволі частий симптом багатьох вірусних та бактеріальних недуг. Тож важливо знати, коли і як його потрібно лікувати.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: