Що треба знати про пупкову грижу у дітей?

Adoption
Date
  • 119 Переглядів
Пупкова грижа — це випинання внутрішніх органів через фіброзне кільце пупка. Найчастіше назовні виходять петлі кишківника, стінка шлунка або великий сальник. У дітей ця проблема виникає переважно в перші місяці життя, що пов'язано з анатомічними особливостями м'язів живота й інтранатальними ускладненнями. Хворіють здебільшого дівчатка. Сумарно близько 12% новонароджених мають пупкову грижу. При цьому хірургічне лікування необхідне для 30-40% таких дітей.

5972_6.jpg (23.01 Kb)

Зазвичай, діагностика пупкової грижі не викликає складнощів. Під час огляду лікар акцентує увагу на наявності опуклості в області пупкового кільця, її щільності та здатності до вправляння під час рухів. Пальпація грижі дає хірургові достатньо інформації. У сумнівних випадках вдаються до інструментальних методів дослідження.

Ультразвукове дослідження (УЗД) – найбільш швидкий і зручний метод, який не має негативного впливу на дитину. За його допомогою досліджують органи черевної порожнини та грижу.

Методи лікування пупкової грижі
У дітей до 1-3 років існує висока ймовірність самостійного регресування пупкової грижі, тому в деяких випадках лікарі рекомендують відкласти проведення оперативної корекції. Самоліквідація патологічного випинання відбувається в результаті зміцнення м'язів черевної стінки та звуження фіброзного кільця. Консервативні методи допомагають прискорити цей процес. До них належать:

- Укладання на живіт. Проводиться 3-4 рази на день, за двадцять хвилин до годування. Дитину кладуть на тверду поверхню животом униз, при цьому всі її рухи контролюються. Можна злегка погладжувати по спині або кінцівках, щоб заспокоїти.
- Масаж. Допомагає підвищити тонус м'язів живота та зміцнити пупкове кільце. Перед їдою дитина лягає на спинку, а масажист виконує легкі кругові рухи за годинниковою стрілкою в області пупка. Для цього він використовує пальці або поверхню долоні.
- Пластир. Батьки можуть застосовувати лейкопластир для фіксації випинання. Він клеїться на пупок і залишається там десять днів. Існують й інші варіації такого суспензорія, які можна знімати під час купання. Вони зручніші та виготовлені з гіпоалергенних матеріалів.

Якщо на тлі консервативного лікування грижа не зникла, помітно збільшилася в розмірах або має ризик защемлення, необхідно вдаватися до герніотоміїта герніопластики. Операція починається з розсічення грижового мішка, перевірки його вмісту та вправлення в черевну порожнину. Потім шийку мішка зашивають, а тіло відсікають. Наступний крок – пошарове з'єднання рани та шкіри. Маніпуляція нескладна і триває до години. Потім проводяться регулярні перев'язування й обробка післяопераційної рани.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: пупкова грижа у дітей


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Психологи розповіли, чому сучасних дітей так складно виховувати

Виховання | 07:40, 29.05.2024

"Ми були іншими", "Я собі такого не дозволяв/ла" і таке інше. Чули колись від знайомих, або ж говорили самі? Впевнені, що так. Тож чому з сучасними дітьми усе дається складніше у вихованні, ніж з нами чи нашими батьками?

Багато батьків помилково вважають, що їхня місія - дати життя, виростити і відпустити у світ широкий. Все. Дальше хай доросла дитина робить, що вважає

Навіть якщо дитина вже доросла: Що потрібно говорити їй щодня?

Дитина | 01:20, 29.05.2024

Багато батьків помилково вважають, що їхня місія - дати життя, виростити і відпустити у світ широкий. Все. Дальше хай доросла дитина робить, що вважає за потрібне. Але це не так. Ви не перестаєте бути дитині мамою і татом, коли вона виростає.

Якщо ваша дитина проковтнула гострий предмет, магніти чи кнопкоподібну батарейку, слід негайно звернутися за медичною допомогою в дитячий стаціонар.

Дитина проковтнула сторонній предмет: що робити?

Дитина | 09:30, 28.05.2024

Якщо ваша дитина проковтнула гострий предмет, магніти чи кнопкоподібну батарейку, слід негайно звернутися за медичною допомогою в дитячий стаціонар.

Діти бувають різні. Хтось емоційний, а хтось - стриманий і

Які проблеми з поведінкою дитини не можна ігнорувати?

Дитина | 07:40, 28.05.2024

Діти бувають різні. Хтось емоційний, а хтось - стриманий і "закритий". І це НОРМАЛЬНО! Не можуть усі стрибати весь день, або ж чемно сидіти і малювати пейзажі. Батькам потрібно це знати. Однак є проблеми з поведінкою, на які не можна закривати очі.

Кожна мама і тато хочуть дати своїй дитині найкраще. Ми любимо у них все хороше і навіть маленькі негативні якості. Але що робити, коли дитина поводит

5 неочевидних ознак, що ваша дитина виросте токсичною людиною

Дитина | 14:50, 27.05.2024

Кожна мама і тато хочуть дати своїй дитині найкраще. Ми любимо у них все хороше і навіть маленькі негативні якості. Але що робити, коли дитина поводиться абсолютно токсично?

Батьки намагаються захистити свою дитину від усіх небезпек, у тому числі від хвороб. Саме для цього й існують щеплення. Проте не всі діти легко перено

Почервоніння або температура: якщо у дитини є реакція на щеплення

Щеплення | 09:30, 27.05.2024

Батьки намагаються захистити свою дитину від усіх небезпек, у тому числі від хвороб. Саме для цього й існують щеплення. Проте не всі діти легко переносять вакцинацію, можливі такі реакції, як біль в місці уколу, температура і слабкість. Що з цим роби

Багато батьків помилково вважають, що навесні та, особливо влітку, дітям не потрібно давати вітамін Д, оскільки сонця достатньо на вулиці. Та це не зо

Чи потрібно додатково давати дітям вітамін D?

Вітаміни | 08:30, 27.05.2024

Багато батьків помилково вважають, що навесні та, особливо влітку, дітям не потрібно давати вітамін Д, оскільки сонця достатньо на вулиці. Та це не зовсім так.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: