Не виховуй дітей, вони все одно будуть схожі на тебе. Виховуй себе

Adoption
Date
  • 176 Переглядів
В сучасному світі у батьків виникає дуже багато труднощів під час виховання дітей. Іноді це через незрілість самих батьків, іноді через те що модель поведінки сучасних дітей дуже відрізняється від нашої поведінки в дитинстві. Це все дуже складний і виснажливий процес під час якого хочеться розуміти як потрібно правильно діяти в тій чи іншій ситуації. Це питання детально вивчив Тім Елмор, фахівець з лідерства та автор численних бестселерів про виховання. Він виявив типові помилки батьків, які заважають дітям досягти успіху в дорослому житті.

8875_1709677500746469.jpg (12.99 Kb)

1. Ми не даємо можливості дітям відчувати ризик
Батьки розуміють, що ми живемо у світі, де загрози можуть нас спіткати на кожному кроці, тому по максимуму намагаються вберегти своїх дітей від цього. Але психологи з Європи впевнені: якщо дитина не грає на вулиці, якщо їй жодного разу не довелося впасти і обдерти коліно, то в дорослому житті вона часто страждає всілякими фобіями і комплексами. Дитині потрібно впасти декілька разів та обдерти коліна, для того щоб зрозуміти, що у цьому немає нічого страшного. Якщо батьки будуть намагатися постійно оберігати дитину і заберуть всі ризики з її життя, то імовірно, що дитина в майбутньому стане зарозумілою, пихатою з низькою самооцінкою.

2. Ми занадто швидко прагнемо допомогти

Батьки прагнуть у всьому «допомогти» дитині та самі не помічають як ця постійна допомога перетворюється в гіперопіку і позбавляє дитину здатності самостійно вирішувати проблеми та знаходити вихід із складних ситуацій. Саме тому сучасна молодь не розвинула в собі ті вміння, які 30 років тому були притаманні кожній дитині. Батьки мають підтримувати, допомагати, але не робити все за дитину, адже рано чи пізно дитина звикає, що хтось «прийде на допомогу». У реальному світі так не буде, тому дитина виявиться непристосованою до дорослого життя.

3. Ми дозволяємо почуттю провини стати на шляху успіху
Батьки повинні вміти говорити «ні» і «не зараз» і таким чином дозволяти дітям боротися за те що для них справді цінне. Варто розуміти, що дитина не повинна любити вас щохвилини, тому не потрібно боятися іноді бути в її очах поганими батьками. Адже дитина зможе оговтатися від розчарування, але вона навряд чи оговтається від розбещеності. Також часто батьки дають дітям те що вони хочуть для заохочення, але це теж не правильно, тому що в житті так не буде. Якщо стосунки в родині будуються тільки на матеріальній винагороді, діти не відчуватимуть ані внутрішньої мотивації, ані любові.

4. Ми не ділимося власними помилками з минулого
Настане день коли підліток захоче розправити крила і на життєвому шляху на нього буде чекати дуже багато помилок та невдач. Батьки в свою чергу мають дозволити зробити це і дати можливість набратися власного досвіду. Але залишати на самоті дитину в такий важливий для неї час не потрібно. Поділіться з ними помилками, які ви зробили в їхньому віці, але не зловживайте моралями — такий урок одразу ж буде відкинутий підлітком. Діти мають бути готові до нелегкої реальності та вміти нести відповідальність за свої вчинки, тому розкажіть про ситуації, які ви переживали та відчуттями, які вас переповнювали в ті моменти.

5. Ми самі не робимо того, чому вчимо дітей
Часто батьки намагаються створити ідеальну модель поведінки для дитини. Але правду кажучи, потрібно почати з себе. Тому що дитина вчитиметься не на ваших словах, а на ваших вчинках. Батьки під час виховання часто забувають що авторитетом, прикладом є вони самі, тому їхня модель поведінки потім в майбутньому буде відображатися в дітях. Англійське прислів’я говорить: «Не виховуй дітей, вони все одно будуть схожі на тебе. Виховуй себе».

Заворотна Катерина

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: виховання


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Наявність спільних батьків не робить дітей схожими особистостями!

Чому у дітей одних батьків може бути різний характер?

Дитина | 00:30, 20.07.2024

Наявність спільних батьків не робить дітей схожими особистостями!

Вже три роки поведінка дитини багато в чому визначає її характер у майбутньому.

Характер дитини формується протягом перших трьох років життя

Дитина | 12:10, 19.07.2024

Вже три роки поведінка дитини багато в чому визначає її характер у майбутньому.

Після кризи трьох років дитина вже в змозі робити вибір - який светр одягти на прогулянку, чи піти на неї в принципі, взяти в ліжко ляльку або вкласти

Чому важливо давати дитині право на власну думку?

Розвиток дитини | 11:20, 19.07.2024

Після кризи трьох років дитина вже в змозі робити вибір - який светр одягти на прогулянку, чи піти на неї в принципі, взяти в ліжко ляльку або вкласти спати з собою улюблену машинку...

Кожен підйом у дитячий садок чи школу перетворюється на тортури? Давайте дізнаємося, як легко розбудити дитину вранці і перетворити початок нового дня

Як легко розбудити дитину вранці?

Дитина | 09:30, 19.07.2024

Кожен підйом у дитячий садок чи школу перетворюється на тортури? Давайте дізнаємося, як легко розбудити дитину вранці і перетворити початок нового дня на заряд позитивних емоцій.

Мотивом дитячої агресії може стати занижена самооцінка. Коли дитина невпевнена в собі, вона сприймає навколишній світ як агресора, який тільки і норов

Причина дитячої агресії: занижена самооцінка

Дитина | 08:30, 19.07.2024

Мотивом дитячої агресії може стати занижена самооцінка. Коли дитина невпевнена в собі, вона сприймає навколишній світ як агресора, який тільки і норовить його образити.

Дуже часто батьки прагнуть виховати дитину «за образом і своєю подобою», тобто для таких батьків це не просто дитина, а дитина — проект.

Чому не можна виховувати «зручну дитину»?

Виховання | 01:20, 19.07.2024

Дуже часто батьки прагнуть виховати дитину «за образом і своєю подобою», тобто для таких батьків це не просто дитина, а дитина — проект.

Навіть коли дитина зовсім маленька, потрібно вчити її висловлювати бажання та потреби хоча б словонаслідуванням.

Розвивайте емоційний інтелект у дитини

Розвиток дитини | 14:50, 18.07.2024

Навіть коли дитина зовсім маленька, потрібно вчити її висловлювати бажання та потреби хоча б словонаслідуванням.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: