Як виправити дитячу невдячність?

Adoption
Date
  • 76 Переглядів
Залежно від віку дитини, від моменту, коли виникли проблеми з вдячністю, батьки повинні діяти інакше.

7682_6.jpg (22.19 Kb)


До школи:

Зверніть увагу на способи вираження подяки невербального характеру, адже дітям може бути важко висловити почуття словами. Вони ще занадто юні для цього.

1. Листівка. Запропонуйте дитині зробити для бабусі чи дідуся листівку своїми руками. Скажіть, що родичу буде дуже приємно.

2. Рольові ігри, в яких з дитиною слід промовляти подяку за щось конкретне. «Ведмежа, скажи спасибі зайчику за те-то і те-то!»

3. Говоріть з дитиною про хороше, візьміть за звичку перед сном згадувати разом з ним щонайменше три події, за які варто бути вдячним.

4. Вам допоможуть вірші і пісеньки на тему подяки.

5. Поговоріть з дитиною на тему подарунків всім членам сім'ї до найближчого свята. Нехай вона сама скаже, що хоче подарувати, а ви допоможете втілити задумане в життя. Але не варто потурати дитині матеріальні подарунки, презент повинен представляти із себе виріб, малюнок або танець.

У початковій школі:

1. Введіть традицію залишати один одному послання, в яких також можна дякувати мамі і татові за щось хороше.

2. Як щодо баночки подяки? Якщо дитина за щось вдячна, нехай вона напише це на клаптику паперу і кине в якусь ємність. Баночку можна відкривати на сімейних святах.

3. Навчіть дитину дякувати справами: може вона хоче сказати спасибі однокласнику, поділившись з ним печивом?

В середній школі:

1. Настав час поговорити з дитиною про допомогу, яка не вимагає подяки. Розкажіть, що деяким людям потрібна допомога, поговоріть з нею про благодійництво. І не забудьте сказати, що в першу чергу потрібно допомагати ближньому, наприклад, підтягнути сестру з математики.

2. Можна створити альбом зі щасливими фотографіями, подарунками і моментами щастя.

У старшій школі:

1. Запропонуйте дитині стати волонтером, але не тисніть на неї. Для кожного важливо вибрати те, що йому подобається. Одній дитині буде цікаво допомагати літнім людям, а інша захоче відправитися в притулок для тварин.

2. Придумайте якийсь ритуал подяки, не прості слова, а щось цікавіше, щоб дитині теж хотілося взяти в ньому участь.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитяча невдячність, невдячна дитина


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Сучасні діти знають свої кордони, проте, це не захищає їх від тих, хто звик виливати свою агресію на інших. І, як виявилося, така поведінка негативно

Булінг негативно впливає не тільки на дитину-жертву, а й на того, хто ображає - психологи

Психологія | 08:30, 12.04.2024

Сучасні діти знають свої кордони, проте, це не захищає їх від тих, хто звик виливати свою агресію на інших. І, як виявилося, така поведінка негативно відбивається не лише на жертві.

Сучасні діти стали дуже вибагливими, часом ігор і мультиків їм замало для відпочинку та цікавого проведення часу. Тож ми підготували для вас добірку ф

3 прекрасні сімейні фільми, які замінять дітям мультики

Сімейні фільми | 06:20, 12.04.2024

Сучасні діти стали дуже вибагливими, часом ігор і мультиків їм замало для відпочинку та цікавого проведення часу. Тож ми підготували для вас добірку фільмів, які точно зацікавлять ваших дітей.

Як би сильно ми не любили своїх дітей, та іноді нам важко їх зрозуміти. Особливо коли мова йде про підлітків. Щоб мамі і татові було легше, пропонуємо

3 чудові книги для батьків про дитячу психологію

Психологія | 01:20, 12.04.2024

Як би сильно ми не любили своїх дітей, та іноді нам важко їх зрозуміти. Особливо коли мова йде про підлітків. Щоб мамі і татові було легше, пропонуємо ознайомитися з наступною літературою.

Війна змінила життя кожного українця. Так чи інакше вона торкнулась усіх. І дітей особливо. Навіть якщо ви знаходитесь далеко від бойоіих дій, це ще н

Як щоденна рутина підтримує дітей під час війни?

Дитина | 00:30, 12.04.2024

Війна змінила життя кожного українця. Так чи інакше вона торкнулась усіх. І дітей особливо. Навіть якщо ви знаходитесь далеко від бойоіих дій, це ще не означає, що ваша дитина не переживає стрес через те, що відбувається навколо неї. І як батькам пот

Шкіра маленький дітей дуже чутлива до миючих засобів, навіть коли мова йде про вибір прального порошку для дитячих речей.

Суміші, які особливо шкідливі для шкіри немовлят: що важливо знати про прання дитячого одягу?

Дитина | 18:50, 11.04.2024

Шкіра маленький дітей дуже чутлива до миючих засобів, навіть коли мова йде про вибір прального порошку для дитячих речей.

Дуже важливо підготувати дитину до школи. І мова тут не про те, щоб навчити її читати чи писати. Мова про психологічну підготовку. Про те, що дитина п

10 фраз, які батьки повинні сказати своїй дитині, коли вона йде в 1 клас

Школярі | 10:30, 11.04.2024

Дуже важливо підготувати дитину до школи. І мова тут не про те, щоб навчити її читати чи писати. Мова про психологічну підготовку. Про те, що дитина повинна знати не лише свої обов'язки, як учня, а й про свої ПРАВА!

Наші діти знають, що таке Щенячий патруль, Міньйони, Поні, а оь багато цікавих сучасних українських мультфільмів залишаються поза увагою. Ми вирішили

Топ-3 українські мультфільми для дітей різного віку

Сімейні фільми | 09:30, 11.04.2024

Наші діти знають, що таке Щенячий патруль, Міньйони, Поні, а оь багато цікавих сучасних українських мультфільмів залишаються поза увагою. Ми вирішили виправити цю ситуацію і запропонувати добірку, яка зацікавить дітей різного віку.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: