Як дізнатись, дитина вередує чи має приховане захворювання шлунку?

Adoption
Date
  • 126 Переглядів
Хто із нас з таким не стикався?

4025_ve.jpg (33.68 Kb)

Ваша донечка чи синочок кожного разу під час прийому їжі ниє над тарілкою, що «не хоче їсти», а з’ївши зовсім трошки, каже що її/його «нудить». Або ж дитинка не переносить запахи якоїсь їжі, відвертає ніс від свіжо приготованих страв… А ще в неї часто бувають закрепи чи проноси. Знайома картина? Тоді вам варто проконсультуватись із лікарем-гастроентерологом і, можливо, зробити ендоскопічне дослідження травного каналу.

Захворювання травного каналу у дітей поділяються на вроджені та набуті. Вроджені діагностують до 12 місяців. Набуті дають про себе знати у «перехідному» віці, під впливом психоемоційних перевантажень. Перші можуть проявитись закрепами та/чи проносами у віці 3-4 років. Наступні – проявляються порушеннями моторики шлунка, жовчнокам’яною хворобою в 5-7 років, як наслідок від емоційного переживання під час соціальної адаптації в школі.

Сьогодні, завдяки розвитку ендоскопічної техніки, стало набагато легше і точніше діагностувати розлади в роботі травного каналу у дітей. Цифрові технології дозволяють візуально побачити та оцінити його стан.

Рішення про виконання діагностичної та лікувальної ендоскопічної маніпуляції приймає лікуючий лікар. Він же і скеровує пацієнта на ендоскопічне обстеження.

Питання, яким чином, де і коли може бути застосована ендоскопія в педіатричній практиці є особливо важливим у разі виникнення ургентних станів, таких як кровотечі з травного каналу чи проковтування сторонніх тіл.

А найбільш поширеними є такі покази до застосування ендоскопічного обстеження:

ускладнений гастроезофагеальний рефлюкс (печія, біль за грудиною, утруднення проковтування їжі, відчуття стискання за грудиною, відрижка);
підозра на Helicobacter pylori-асоційовану інфекцію;
можлива наявність ерозивно-виразкових уражень слизової оболонки стравоходу, шлунка та цибулини 12-палої кишки;
підозри медикаментозного пошкодження слизової при прийомі нестероїдних протизапальних ліків;
підозри на можливу або наявну кровотечу;
проковтування сторонніх тіл різного типу;
опіки стравоходу, шлунка корозивними речовинами.

ОСОБЛИВОСТІ ПРОВЕДЕННЯ ЕНДОСКОПІЇ У ДІТЕЙ

Езофагогастродуоденоскопія (повна назва цього обстеження, скорочено – ЕГДС) може проводитись під загальним знечуленням, або (якщо це неможливо) при глибокій седації на основі пропофолу – найбезпечнішого та найзручнішого способу седації у дітей.

Попередньо лікар-анестезіолог проводить профілактичну підготовку пацієнта до проведення знечулення (збір анамнезу, накладання периферійного катетеру тощо). Після проведення ЕГДС під загальним знечуленням пацієнт перебуває під медичним спостереженням лікаря-анестезіолога впродовж 1 год. у сприятливому для себе середовищі – у затишній палаті разом із батьками.

Якість та ефективність догляду й лікування дітей у нас забезпечується наявною багатопрофільною командою фахівців:

дитячого анестезіолога,
дитячого гастроентеролога,
лікаря-ендоскопіста,
ендоскопічної медсестри,
спеціалізованих педіатричних медсестер, для того, щоб піклуватися про специфічні потреби педіатричних пацієнтів.
Дослідження шлунка проводиться натще. Ввечері до 18 години дозволяється легка вечеря, зранку в день огляду – не снідати.

ЕТАПИ ПРОВЕДЕННЯ ОБСТЕЖЕННЯ (без знечулення)

Перед дослідженням слизову оболонку горлянки орошують спреєм слабого анестетика.

Верхню частину грудної клітки дитини звільняють від стискаючого одягу; знімають окуляри та ортодонтичні фіксатори (якщо є).

Пацієнт займає положення на лівому боці з легко зігнутими ногами, голову легко відводить назад та нахиляє її до застеленої під ліву щоку пеленки. Ковтати слину під час обстеження категорично забороняється, вона по мірі накопичення в ротовій порожнині буде витікати на пеленку.

Упродовж усього обстеження пацієнт тримає зубами пластиковий загубник.

Під час введення ендоскопа потрібно виконувати вказівки лікаря, не намагатись його заковтувати. Спокійне і глибоке дихання сприяє плавному проведенню ендоскопа.

Огляд триває лише кілька хвилин.

Через 30-хвилинну дію анестетика після обстеження забороняється полоскати рот та/або їсти впродовж години.

ДОДАТКОВІ МЕТОДИ ДІАГНОСТИЧНОЇ ЕНДОСКОПІЇ

У всіх дітей (навіть за відсутності видимих ендоскопічних змін) при езофагогастродуоденоскопії слід проводити відбір зразків тканин. Особливо це стосується дітей віком до 1 року, у яких інтерпретація симптомів захворювання є складною. Лиише дані гістологічного дослідження тканин, отриманих при ендоскопії, дозволяють правильно встановити діагноз.

Якщо у маленьких пацієнтів підозрюють специфічні захворювання травного каналу (еозинофільний езофагіт, Helicobacter pylori інфекцію, целіакію, запальні захворювання кишок), забір зразків тканин проводиться з визначених ділянок та у необхідній кількості за точними показаннями лікаря. У подальшому це допомагає підвищити точність встановлення діагнозу.

Додатково обстеження доповнюються ендоскопічним топографічним визначенням рівня кислотоутворюючої функції шлунка за допомогою сучасного цифрового ацидогастрографа з графічним аналізом результатів цього обстеження. Це робить встановлення діагнозу різного типу рефлюксів у дітей більш інформативним.

РЕЗУЛЬТАТИ ОБСТЕЖЕННЯ

Після обстеження лікар ендоскопіст складає та роздруковує протокол обстеження. Додатково пацієнт може замовити:

результати додаткового інтрагастрального ендоскопічного визначення кислотоутворюючої функції шлунка;
результати специфічної Helicobacter pylori асоційованої діагностики;
результати додаткового гістологічного висновку патогістолога;
відеозапис обстеження.
Рекомендації за результатами обстеження та лікування робить лікуючий лікар. Він же визначає графік контрольних обстежень та термінів повторних ендоскопічних втручань. Про це пише клініка "Веселка".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, харчування


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Що батькам потрібно знати про родимки у дітей

Здоров'я | 07:40, 14.04.2024

Чи безпечні вони? Чи варто хвилюватися, якщо у дитини йде з неї кров?

Коли дитина хвилюється, батьки одразу хочуть її заспокоїти і підтримати. І в ці моменти говорять: «Не бійся». Психологиня зазначила, чому так робити н

Психолог розповів, як підтримати невпевнених в собі дітей

Дитина | 06:20, 14.04.2024

Коли дитина хвилюється, батьки одразу хочуть її заспокоїти і підтримати. І в ці моменти говорять: «Не бійся». Психологиня зазначила, чому так робити не варто.

Чи бувало, що дитина раптово відмовляється їсти улюблені страви, або ж їсть дуже мало і це ніяк не пов'язано з її здоров'ям?

Їжа не повинна бути подарунком чи покаранням: Лікар розповів, як змінити харчову поведінку у дітей

Дитяче харчування | 00:30, 14.04.2024

Чи бувало, що дитина раптово відмовляється їсти улюблені страви, або ж їсть дуже мало і це ніяк не пов'язано з її здоров'ям?

Поїти чи не поїти немовля? А з якого віку дитині можна давати пити воду? Чи краще морс? Або компот? А скільки рідини в нормі повинна випивати дитина?

«Вода надміру навантажує незрілі нирки дитини»: чим поїти малюка в спеку?

Дитина | 12:10, 13.04.2024

Поїти чи не поїти немовля? А з якого віку дитині можна давати пити воду? Чи краще морс? Або компот? А скільки рідини в нормі повинна випивати дитина?

Вчені з Австралії заявили, що їм вдалоя встановити причину синдрому раптової дитячої смерті (СВДС). Виявляється, щороку у світі від синдрому помирає 2

Вчені розкрили загадку раптової смерті немовлят уві сні

Немовля | 10:30, 13.04.2024

Вчені з Австралії заявили, що їм вдалоя встановити причину синдрому раптової дитячої смерті (СВДС). Виявляється, щороку у світі від синдрому помирає 20% дітей у віці від народження до року.

Атопічний дерматит у дітей має схильність повторюватися і загострюватися в окремі періоди. Дерматологиня Катерина Бакіко дала поради, як уникнути заго

Пляшка з прохолодною водою і рушник: лікарка розповіла, як боротись з атопічним дерматитом у дітей

Хвороби | 09:30, 13.04.2024

Атопічний дерматит у дітей має схильність повторюватися і загострюватися в окремі періоди. Дерматологиня Катерина Бакіко дала поради, як уникнути загострення влітку та вберегти шкіру від подразників у цей перод.

Йшов, упав, отямився - гібс. Зі струсом мозку щось схоже, особливо якщо мова йде про дітей. Як їх не пильнуй, вони у будь-яку мить можуть впасти і сил

Діти найчастіше дістають струс мозку у віці до 4 років - медики

Хвороби | 08:30, 13.04.2024

Йшов, упав, отямився - гібс. Зі струсом мозку щось схоже, особливо якщо мова йде про дітей. Як їх не пильнуй, вони у будь-яку мить можуть впасти і сильно вдаритися головою.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: