Як обрати дитячий садок за кордоном?

Adoption
Date
  • 317 Переглядів
Складнощі вимушеного переїзду часто обмежують дорослих у часі, не дозволяючи достатньо довго бути поряд із дитиною, щоб повноцінно адаптувати її. Нерідко питаннями роботи, житла та облаштування побуту займається одна людина, наприклад, мама. Аби самотужки налагодити життя на новому місці, потрібно чимало часу та сил. У таких обставинах найкращим (а інколи і єдиним) виходом стає віддати дитину до місцевого садочку. Сьогодні поговоримо про те, як обрати заклад дошкільної освіти за кордоном та налагодити діалог із майбутнім вихователем дитини.

8041_1.jpg (59.54 Kb)

Кожна країна пропонує на вибір різні формати закладів дошкільної освіти. У деяких садках дітей цілеспрямовано готують до школи: вчать читати, писати, рахувати тощо. На противагу ним існують садочки Монтессорі, спрямовані на вільне виховання та самостійне опанування дитиною навичок, які її цікавлять. Обираючи дитсадок за кордоном, звертайте увагу на заклади, де немає академічного навантаження. Навіть якщо за віком дитина має готуватися до школи, краще не поспішати. Дошкільнята (як і молодші школярі) здатні здобувати знання лише у стані комфорту та спокою. Незнання мови та цілковито нове середовище можуть завадити засвоєнню інформації. До того ж передчасна академічна підготовка не позначається позитивно на подальшому навчанні.

Перебуваючи у незнайомій країні, батьки мають насамперед створити комфортні умови для плавної адаптації дитини. Тому садок, де малеча просто відпочиває і грається, краще підходить для переселенців. У таких умовах дитина почуватиметься спокійнішою, а у вас звільниться час для роботи та інших невідкладних справ.

Якщо ж можливості обрати найкомфортніший заклад немає, сміливо віддавайте малечу у найближчий садочок. Як правило, дошкільнята доволі адаптивні, тому точно здатні звикнути до нового середовища – питання лише в тому, скільки часу та сил для цього знадобиться.

Важливим фактором легкої адаптації дитини до садочка є тісна взаємодія батьків і вихователя:

Не соромтеся йти на контакт. За потреби використовуйте перекладач. Вам треба знайти будь-яку можливість обговорити з вихователем варіанти м’якої адаптації вашої дитини. Нагадуйте, що ви з України, і малеча пережила стрес, тому їй потрібен особливий підхід. Більшість людей розуміють складність ситуації і йдуть назустріч, навіть якщо правилами знайомство з вихователем не дозволено.

Влаштуйте особисте знайомство. Перед тим, як віддати дитину у садочок, поспілкуйтеся з вихователем у її присутності. Так малеча зрозуміє, що її не лишають у незнайомому місці, а передають дбайливому дорослому.

Будьте ближчими до дитини. Інколи батькам дозволяють перебувати у садочку, і це хороша можливість підтримати малечу у перші дні адаптації. Якщо ж у вас бракує часу, попросіть вихователя надсилати фото чи відео, аби ви бачили, як почувається малеча за вашої відсутності.

Покладіться на досвід вихователя. Якщо ви впевнені у професіоналізмі педагога і вам імпонує його підхід, питайте поради та покладайтеся на його думку. Якщо вихователь вважає, що для кращої адаптації малечу варто лишити у садочку на повний день, – довіртеся цій рекомендації. Проте якщо ви відчуваєте, що запропонований вихователем метод може травмувати дитину, – слухайте себе!

Віддаючи дитину у садочок за кордоном, будьте впевнені: вона з усім впорається. Головне – бути терплячими та підтримувати малечу, наскільки вам дозволяють сили та зовнішні обставини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитячий садок за кордоном


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Відсутність довіри до оточуючихЩоб не шукати в людях каверзи, дитину з дитинства повинні оточувати позитивно налаштовані та врівноважені родичі. Якщо

Що буде з недолюбленими дітьми?

Психологія | 09:30, 22.07.2024

Відсутність довіри до оточуючихЩоб не шукати в людях каверзи, дитину з дитинства повинні оточувати позитивно налаштовані та врівноважені родичі. Якщо у сім'ї нормою є скандали, істерики, з'ясування стосунків на підвищених тонах, це лякає малюка. Згод

Якщо в людини не відбулося відділення від батьків, і вона залишилася залежною від них, від їхньої думки, емоцій, вона наполегливо намагатиметься позбу

Наслідки надмірної залежності дитини від батьків

Сімейні справи | 07:40, 22.07.2024

Якщо в людини не відбулося відділення від батьків, і вона залишилася залежною від них, від їхньої думки, емоцій, вона наполегливо намагатиметься позбутися залежності вже у своїй новій сім'ї.

Перший раз у перший клас - це не тільки свято, але ще багато тривоги та стресу для мами і тата.

Про що переживають батьки майбутніх першокласників?

Школярі | 01:20, 22.07.2024

Перший раз у перший клас - це не тільки свято, але ще багато тривоги та стресу для мами і тата.

Купати новонародженого ОБОВ'ЯЗКОВО в марганцівці/ромашці/чередіМІФ: купати у відварах трав малюка зовсім не обов'язково, профілактично рекомендується

Міфи і правда про догляд за дітьми від наших бабусь

Дитина | 00:30, 22.07.2024

Купати новонародженого ОБОВ'ЯЗКОВО в марганцівці/ромашці/чередіМІФ: купати у відварах трав малюка зовсім не обов'язково, профілактично рекомендується при появі запалень, подразнень, висипань, оскільки ромашка та низка – природні антисептики.

Батьки, нам часто здається, що ми знаємо, як виховувати своїх дітей. А давайте дізнаємося, що вони про це думають.

Правила виховання щасливих дітей за словами самих дітей

Виховання | 07:40, 21.07.2024

Батьки, нам часто здається, що ми знаємо, як виховувати своїх дітей. А давайте дізнаємося, що вони про це думають.

Психологи наголошують, що батькам варто частіше хвалити своїх дітей.

Як правильно балувати дитину?

Психологія | 06:20, 21.07.2024

Психологи наголошують, що батькам варто частіше хвалити своїх дітей.

Британська компанія Soreen спільно з благодійною організацією Youth Sport Trust провела дослідження з метою визначити найважчий і найвеселіший вік дит

Дослідження виявило найважчий і найвеселіший дитячий вік для батьків

Психологія | 01:20, 21.07.2024

Британська компанія Soreen спільно з благодійною організацією Youth Sport Trust провела дослідження з метою визначити найважчий і найвеселіший вік дитини.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: