Чи справді дітям не можна пити каву?

Adoption
Date
  • 199 Переглядів
Чітких тверджень про те, чому можна чи чому не можна дітям каву, ніхто навести не може, оскільки досліджувати вплив кави на дитячий організм у різних вікових категоріях складно, та й експериментувати на дітях не всі готові.

4061_7.png (351.33 Kb)

Тому більшість досліджень орієнтуються на знання про кофеїн та його вплив на організм, додаючи цю інформацію до вихідних даних про поведінку організму в дитячому віці.

Чи можна дітям каву
Американська академія педіатрів не рекомендує пити кофеїновмісні напої дітям до 12 років, підліткам дозволено випивати не більше 100 мг кофеїну (одна чашка фільтр-кави, наприклад). Такі цифри підкріплюються загальними знаннями про кофеїн у їжі та вивченою літературою, зокрема науковою, яка публікувалася з 2000 по 2009 рік.

За даними Американської академії дитячої та підліткової психології, дітям до 12 років також необхідно уникати контакту з кофеїном. Все дослідження складається з вже відомих фактів про кофеїн і те, де він міститься, які проблеми можуть виникнути у людини будь-якого віку при передозуванні кофеїном. Закінчується стаття багатозначною "немає підтверджених даних про безпечну дозу кофеїну для дітей, тому краще не додавати його до раціону".

Найбільш широко цитованим вважається дослідження канадських учених, які рекомендують вживати певну кількість кофеїну, виходячи з ваги дитини. Результати дослідження опубліковано Міністерством охорони здоров'я Канади за посиланням. Канадські вчені також стверджують, що досліджень на цю тему недостатньо, щоб давати точну відповідь. Проте вони його дають:

- 4 – 6 років: 45 мг (половина чашки кави);
- 7 – 9 років: 62,5 мг;
- 10 – 12 років: 85 мг;
- підлітки: 85 – 100 мг.

Загалом 2,5 мг кофеїну на 1 кг ваги дитини. Такий підрахунок рекомендують проводити до 18 років.

Чому рекомендації так різняться
Проблема полягає в тому, що не можна просто взяти та провести експерименти з кофеїном на тисячах дітей. Тому більшість досліджень зводяться до вивчення вже написаної літератури минулих років або аналізу роботи дитячого організму та зіставлення можливих реакцій на такий збудник, як кофеїн. Ті ж канадські вчені не відповідають на запитання, чому, наприклад, дитині віком від 10 до 12 років можна споживати саме 85 мг кофеїну і не більше.

Якщо раніше більшість експертів посилалися на те, що "кава – напій для дорослих, тому дітям її не можна", то сьогодні ми здатні усвідомлювати, що кофеїн присутній у величезній кількості продуктів: від енергетиків і газованих напоїв до гарячого шоколаду та чаю.

Реальність така, що діти споживають кофеїн майже щодня. У країнах-виробниках кавових зерен – головний напій після води, який доводиться пити навіть дітям. Те саме можна сказати про Україну, де рівень споживання чаю в домашніх умовах непомірно високий.

У результаті ми маємо середовище, в якому чітко знаємо про користь і шкоду кофеїну в залежності від дози, але нехтуємо цими даними як щодо себе, так і для дитячого організму, а вчені, не маючи всіх даних, просто рекомендують або не ризикувати і відмовитися від кофеїну в дитячому віці (чого, як правило, ніхто не робить) або до 18 років розраховувати дозу кофеїну виходячи з 2,5 мг на 1 кг ваги дитини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: пити каву дитині


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Сьогодні ділимося інформацією про дитячий садок №7

Обираємо садок у Києві. Все про дитячий садок №8 Квітка Оболоні. Відгуки батьків

Дитина | 20:00, 07.12.2023

Сьогодні ділимося інформацією про дитячий садок №7 "Квітка Оболоні" міста Києва.

Надмірне споживання дитиною солодощів призводить до ряду проблем зі здоров'ям - розвивається карієс, збільшується ризик появи зайвої ваги та погіршуєт

Як давати дитині солодощі, щоб це не шкодило її здоров'ю?

Дитяче харчування | 07:30, 07.12.2023

Надмірне споживання дитиною солодощів призводить до ряду проблем зі здоров'ям - розвивається карієс, збільшується ризик появи зайвої ваги та погіршується якість сну. Хоч як би батьки не старались, але повністю виключити солодощі із раціону малюка не

Ми продовжуємо показувати вам, що українські діти - найкращі на всій планеті.

Україна має рекорд. Наймолодший учень з володіння боккеном

Дитина | 23:00, 06.12.2023

Ми продовжуємо показувати вам, що українські діти - найкращі на всій планеті.

Сьогодні розповідаємо про київську школу №5.

Куди віддати школяра. Відгуки про школу №5 у місті Київ

Дитина | 21:00, 06.12.2023

Сьогодні розповідаємо про київську школу №5.

Сьогодні ділимося інформацією про дитячий садок №7 міста Києва.

Обираємо садок у Києві. Все про дитячий садок №7. Відгуки батьків

Дитина | 20:00, 06.12.2023

Сьогодні ділимося інформацією про дитячий садок №7 міста Києва.

Рентген призначають дітям будь-якого віку, але за наявності показань і тоді, коли інші методи досліджень не дадуть потрібної діагностичної інформації.

З якого віку роблять рентген дітям?

Дитина | 00:30, 06.12.2023

Рентген призначають дітям будь-якого віку, але за наявності показань і тоді, коли інші методи досліджень не дадуть потрібної діагностичної інформації. Перевага цієї процедури — можливість встановлення точного діагнозу — виправдовує ризик, пов'язаний

Ми продовжуємо показувати вам, що українські діти - найкращі на всій планеті.

Україна має рекорд. Найменша дівчинка, що катається на роликових ковзанах

Дитина | 23:00, 05.12.2023

Ми продовжуємо показувати вам, що українські діти - найкращі на всій планеті.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: