Як перевиховати дитину-егоїста?

Adoption
Date
  • 218 Переглядів
Психологи стверджують, що малюк приходить в цей світ егоїстом. Він стає для батьків «центром всесвіту» і несвідомо відчуває свою перевагу. Виходить, що егоїстичність – це риса характеру, яка формується ще з пелюшок. До 3-х років це цілком нормально, а ось після цього віку дитина повинна поступово навчитися спілкуватися з іншими дітьми, знаходити компроміс, ділитися своїми іграшками. Батьки повинні всіляко це заохочувати. Якщо цього не відбувається, то дитина росте самозакоханою і емоційно холодною до потреб інших людей.

8331_1.jpg (23.54 Kb)


Основні причини дитячого егоїзму:

– Егоїстичність батьків. Кращий спосіб виховання – це власний приклад. Мало розповідати дітям про те, що потрібно ділитися і бути уважним до оточуючих. Потрібно демонструвати це на власному прикладі. У егоїстичних батьків виростають егоїстичні діти.
– Надмірна похвала. Дітей потрібно хвалити і заохочувати – цього ніхто не заперечує. Але все повинно бути в міру. Не варто говорити своїй дитині, що вона краще за всіх з приводу і без приводу. Хваліть її тільки за значущі вчинки.
– Надмірна батьківська активність в плані виховання. Занадто турботливі або владні батьки пригнічують дитячу особистість, що призводить до психологічної незрілості. Дитина залишається на стадії трирічного малюка і живе з відчуттям, що весь світ повинен «крутитися» навколо неї.

Як боротися з дитячим егоїзмом?
Не варто впадати у відчай, якщо ви помітили, що у вашій сім’ї росте дитина-егоїст. Постарайтеся, якомога раніше приділити увагу цьому питанню і у вас вийде виховати відповідальну і емоційно зрілу особистість.

Привчайте малюка до домашніх справ. Він може зібрати іграшки, скласти одяг, помити за собою посуд. Невеликі доручення виховують у дітей почуття відповідальності, привчають до турботи про інших людях.

У 3-4 роки діти часто вередують. Це особливості розвитку дітей дошкільного віку. Якщо постійно потурати цим капризам, вони звикають до споживчого відношенню і виростають егоїстами.

Раз на тиждень робіть добрі справи: відвідайте притулок для тварин, допоможіть літній сусідці, зробіть годівницю для птахів і т.д. Діти повинні привчатися не тільки брати, а й давати.

Дитина-егоїст: як перевиховати?
Якщо ви упустили момент і син або дочка почали проявляти егоїстичні риси, не опускайте руки.
Ситуацію можна виправити, хоча це і непросто.

Якщо дитина почала істерити, дайте час, щоб вона заспокоїлася. Відведіть її в сторону і спокійною запитаєте, що їй не подобається і що вона хоче. Поясніть, чому ви не можете виконати її прохання. Не потрібно ігнорувати дитячі капризи. Це не виправить ситуацію, а погіршить її ще більше. Ваша поведінка буде говорити маляті про те, що ігнорування людських почуттів – це нормально. А адже саме від цього дитя і потрібно відучити.

Пояснюйте малюкові, що плач – це не вихід із ситуації. Дайте йому кілька варіантів вирішення проблеми. Нехай вибере кожен з них і спробує вирішити проблемну ситуацію самостійно.

А що ж робити, якщо дорослі діти – егоїсти? На жаль, перевиховати їх уже не вийде. Хіба що вони самі цього захочуть. Батькам потрібно просто навчитися з ними спілкуватися і знаходити компроміси.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина егоїст


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Як ви, мабуть, вже знаєте, з 1 вересня розпочався новий церковний рік, Україна перейшла на новий стиль - і всі іменини змістилися на 13 днів. Тож усім

Як назвати дитину, яка народилась в вересні 2023?

Вибираємо Ім'я | 09:00, 21.09.2023

Як ви, мабуть, вже знаєте, з 1 вересня розпочався новий церковний рік, Україна перейшла на новий стиль - і всі іменини змістилися на 13 днів. Тож усім варто дізнатися, коли тепер ваші рідні святкують свої іменини. А якщо ви ще й майбутні (або вже нов

Якщо ви не знаєте, як назвати дитинку, яка повинна народитися вже менше, ніж через місяць, радимо глянути в церковний календар (з вересня ми

Іменини в жовтні 2023 року: як назвати дитину?

Вибираємо Ім'я | 06:10, 21.09.2023

Якщо ви не знаєте, як назвати дитинку, яка повинна народитися вже менше, ніж через місяць, радимо глянути в церковний календар (з вересня ми "йдемо" за новим стилем). Тож й іменини усі посунулися на 13 днів. Тож давайте дізнаватися разом, хто святкує

Якщо ви не знаєте, як назвати дитину, або хочете більше дізнатися про рідкісні українські імена для хлопчиків та дівчаток, для вас наша стаття.

Забуті імена: Як красиво назвати хлопчика і дівчинку?

Вибираємо Ім'я | 00:35, 21.09.2023

Якщо ви не знаєте, як назвати дитину, або хочете більше дізнатися про рідкісні українські імена для хлопчиків та дівчаток, для вас наша стаття.

Батьки – безсумнівний авторитет для дитини, який має бути запорукою захисту і джерелом любові. Так трапляється не завжди. І вже з вуст дорослих людей

Токсичні батьки: що з цим робити дітям?

Сімейні справи | 08:00, 18.09.2023

Батьки – безсумнівний авторитет для дитини, який має бути запорукою захисту і джерелом любові. Так трапляється не завжди. І вже з вуст дорослих людей можна почути про токсичних батьків та нездорові відносини. Чому батьки стають токсичними? Як розпізн

Психолог Євген Герасимов дав поради, що робити батькам, чия дитина раптом поставила собі психіатричний діагноз за відео або подкастом.

Що робити батькам, якщо дитина шукає в собі хибні психічні розлади?

Дитина | 07:00, 18.09.2023

Психолог Євген Герасимов дав поради, що робити батькам, чия дитина раптом поставила собі психіатричний діагноз за відео або подкастом.

Батькам хочеться, щоб дитина ділилася своїми радощами і проблемами, хочеться знати коло її спілкування і відчувати її душу. Особливо в складному підлі

Чому бажання батьків бути другом для дитини - шкідливе?

Сімейні справи | 05:00, 18.09.2023

Батькам хочеться, щоб дитина ділилася своїми радощами і проблемами, хочеться знати коло її спілкування і відчувати її душу. Особливо в складному підлітковому віці. Однак часто буває так, що на тлі, здавалося б, тісної дружби з батьками у дитини зника

Голка пройшла через стінку шлунка дитини і потрапила до серця.

5-місячна дівчинка вижила, проковтнувши голку

Дитина | 08:00, 16.09.2023

Голка пройшла через стінку шлунка дитини і потрапила до серця.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: