Вушна інфекція у підлітків: причини, симптоми та лікування

Adoption
Date
  • 353 Переглядів
Відчуття повноти у вусі та біль у вусі є поширеними симптомами вушної інфекції у підлітків. Це називається гострим середнім отитом, коли інфіковано середнє вухо, заповнений повітрям простір за барабанною перетинкою. Для лікування часто призначають знеболюючі, оскільки більшість підлітків можуть відчувати сильний біль у вухах. Читайте далі, щоб дізнатися про причини, симптоми та лікування вушних інфекцій у підлітків.

86_bolit_uho1.jpg (15.2 Kb)

Симптоми

Вушні інфекції можуть спричинити раптову появу симптомів. Загальні ознаки та симптоми вушної інфекції включають:

Біль у вусі – оталгія.
Лихоманка.
Головний біль.
Втрата апетиту.
Оторея (виділення рідини з вуха).
Проблеми з рівновагою у випадку інфекцій внутрішнього вуха, які залучають слухові нерви.
Запаморочення (відчуття обертання або вертиго).
Відчуття повноти всередині вуха.
Нудота і блювання.
Тимчасове порушення слуху або легка втрата слуху, яка може зникнути після зникнення інфекції. Повторні вушні інфекції можуть призвести до значного пошкодження слуху, що часто призводить до часткової або повної втрати слуху.
Шум у вухах – дзвін або дзижчання в ураженому вусі.

Для повного лікування може знадобитися від трьох до шести тижнів, оскільки рідина може залишатися у вусі навіть після того, як інфекція очиститься. Проте більшість підлітків почуваються краще від симптомів протягом 48–72 годин після медичної допомоги.

Причини підліткової інфекції вух

Причини інфекції середнього вуха у підлітків включають:

Віруси: віруси застуди та грипу зазвичай пов'язані з вушними інфекціями. Поширеними причинами є вірус грипу та риновіруси.
Бактерії: Найчастішою причиною бактеріальних вушних інфекцій є Streptococcus pneumoniae і Haemophilus influenzae.
Грибки: Грибкові інфекції вуха, які також називають отомікозом, зазвичай вражають зовнішнє вухо та зовнішній слуховий прохід.
Грибкові інфекції середнього або внутрішнього вуха можуть спостерігатися у дітей з ослабленим імунітетом.

Коли звернутися до лікаря?

Якщо у підлітка сильний біль у вусі або симптоми тривають більше доби, зверніться до оториноларинголога (ЛОР-фахівця). Також корисно звернутися до лікаря, якщо у підлітка висока температура і оторея (виділення з вуха). Поговоріть з лікарем, якщо підліток відчуває втрату слуху до або під час лікування. Рання діагностика та лікування допоможуть уникнути будь-яких ускладнень.

Лікування

Лікарі можуть порекомендувати відпочинок і знеболюючі препарати при легкій інфекції вуха. Призначення антибіотика може бути відкладено, і лікар може запропонувати спостереження. Вушні інфекції часто проходять без лікування антибіотиками.

Лікування антибіотиками проводиться у випадках важкої інфекції або коли симптоми тривають протягом двох-трьох днів. Лікар приймає рішення після розгляду симптомів, факторів ризику та спостережень, зроблених під час фізичного огляду вуха.

Гострі інфекції вуха часто проходять із застосуванням вушних крапель, що відпускаються за рецептом, тоді як важкі рецидивуючі інфекції можуть вимагати операції з встановлення вушної трубки для відведення рідини. Якщо у підлітка є стійка втрата слуху, необхідне встановлення слухового апарату.

Нижче наведено кілька рекомендованих способів допомогти підлітку почуватися краще під час вушної інфекції.

Відпочинок: організм потребує належного відпочинку, щоб боротися з інфекціями.
Залишайтеся гідратованими: пийте багато води, супів тощо.
Ліки, що відпускаються без рецепта: ви можете дати парацетамол або ібупрофен для знеболення та гарячки. Ліки від кашлю та застуди можна давати, якщо підліток має симптоми грипу чи застуди. Зверніться за медичною допомогою, щоб вибрати тип і дозу безрецептурного препарату для лікування вушної інфекції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Вушна інфекція, підлітки, причини, симптоми, лікування, інфекція


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Війна вплинула на кожного українця, навіть якщо мова про найменших. Діти часто не вміють правильно пояснити, що їх хвилює. Проте, якість їхнього сну м

Кожна п'ята дитина має порушення сну через війну

Дитина | 00:30, 16.05.2024

Війна вплинула на кожного українця, навіть якщо мова про найменших. Діти часто не вміють правильно пояснити, що їх хвилює. Проте, якість їхнього сну може багато розповісти про їхній психологічний стан.

Традиційно, з садочку дитину забирає мама, якщо вона не ходить на роботу, або бабуся. У більшості випадків, до садочку ходять діти, чиї батьки працюют

Що потрібно зробити батькам одразу після того, як вони забрали дитину з дитячого садка?

Дитина | 14:50, 15.05.2024

Традиційно, з садочку дитину забирає мама, якщо вона не ходить на роботу, або бабуся. У більшості випадків, до садочку ходять діти, чиї батьки працюють. Отже, забираючи дитину, як почуваються мама і тато? Вони втомлені, можливо, знервовані і їм буває

Дитина

Як впоратися з поганою поведінкою дитини?

Виховання | 10:30, 15.05.2024

Дитина "закатує" істерику в супермаркеті, або погрожує вам вигнати вас з дому, якщо ви не будете робити те, чого вона хоче? Схожих прикладів можна наводити багато, проте батьки мають знати, як вести себе і як донести до дитини, що вона поводиться не

Виховуючи доньку, батьки мають розповісти їй усі деталі дорослого життя, не соромлячись говорити про секс і стосунки з хлопцями/чоловіками, які старші

Що молодим дівчатам потрібно знати про стосунки з дорослими чоловіками і що таке вік згоди?

Психологія | 06:20, 15.05.2024

Виховуючи доньку, батьки мають розповісти їй усі деталі дорослого життя, не соромлячись говорити про секс і стосунки з хлопцями/чоловіками, які старші за них.

На жаль, в Україні більшість людей взагалі не знають, хто такі - біполярні люди. Як вони себе позиціонують, як з ними спілкуватися... І це дуже сумно.

Як розпізнати в дитини біполярний розлад?

Дитина | 09:30, 14.05.2024

На жаль, в Україні більшість людей взагалі не знають, хто такі - біполярні люди. Як вони себе позиціонують, як з ними спілкуватися... І це дуже сумно. Більше того, це можна виявити ще з дитинства. І батькам варто бути обізнаними у цьому питанні.

Через війну в Україні залишилося багато дітей, у яких більше немає батьків. Вони хочуть любові і тепла, материнських обіймів і батьківської підтримки.

Усиновлення в Україні стане простішим

Сімейні справи | 10:30, 13.05.2024

Через війну в Україні залишилося багато дітей, у яких більше немає батьків. Вони хочуть любові і тепла, материнських обіймів і батьківської підтримки. І якщо ви готові їм це подарувати, у нас є хороші новини.

Іноді батьки хвилюються, коли в дитини після вакцинації піднімається температура, або з'являється почервоніння в місці прививки, але це звичайні симпт

Реакція дітей після щеплення: міфи про алергію і справжні симптоми

Щеплення | 09:30, 13.05.2024

Іноді батьки хвилюються, коли в дитини після вакцинації піднімається температура, або з'являється почервоніння в місці прививки, але це звичайні симптоми і нормальна реакція організму. Саме вона і свідчить, що організм відреагував на вакцину.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: