Чому дитина втрачає концентрацію під час навчання і як їй допомогти?

Adoption
Date
  • 208 Переглядів
Діти значно легше за дорослих адаптуються під нові умови. В тому числі і до навчання під час війни. Але це зовсім не значить, що діти зберігатимуть концентрацію весь час. Вони також можуть проживати стрес, піддаватись тривозі, переживати за себе і близьких.

9682_3.jpg (40.59 Kb)

Напруженість
Ви можете помітити, що дитина сидить на краєчку стільця, вся наче заклякла, м’язи напружені, погляд розфокусований, можливо, взяла до рота куточок одягу або олівець. Це може означати, що у дитини приступ страху, і зараз вона точно не зможе ані зосередитися, ані сприймати інформацію.

Що робити: потрібно сісти поруч, можливо обійняти дитину, якщо вона не чинитиме опір. Тихим спокійним голосом скажіть, що ви всі в безпеці. Запропонуйте зробити вправи на заземлення та заспокоєння.

Наприклад, нехай дитина знайде п'ять предметів та назве їх. Або зверне увагу на чотири звуки, які чує. Також можна запропонувати дитині згадати безпечне місце, де вона любить перебувати. Нехай детально опише це місце і згадає якусь подію, яка там сталася. Чим докладніше дитина відтворить цю подію у своїй голові, тим швидше вона заспокоїться.

Неконтрольовані рухи
Коли діти зосереджуються і в цей час намагаються знизити тривогу, вони можуть щось крутити в руках, трясти ногою, гойдатися на стільці, щось наспівувати собі під ніс.

Що робити: зробити будь-яку руханку або розминку, вправи для дихання, вправи на рівновагу. Запропонуйте щось проспівати разом або вивчити скоромовку.

Агресія
Якщо дитина роздратована, починає плакати, вередувати і всіляко чинить спротив, це може бути ознакою втоми. Коли дитина пише, сприймає інформацію, зосереджується – це для неї особливий труд. Тим паче зараз, під час повномасштабної війни. Дитина втомлюється від режиму, контактів, напруження.

Що робити: зробіть паузу в навчанні, дайте дитині такі фізичні вправи, щоб м’язи рук та плечей могли розслабитися. Нагадуйте дитині, щоб пила водичку.

Гіперактивність
Щойно дитина починає крутитися та вертітися, наче дзиґа, – це також може свідчити або про втому, або про те, що дитина щось не розуміє і боїться визнати це.

Що робити: під час гіперактивності нам потрібно повертати дитину до навчального процесу. Привчайте її до того, щоб дитина не боялася перепитувати і просила повторити те, що було незрозуміло.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина втрачає концентрацію, дитина, концентрація, концентрація під час навчання


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Надмірне споживання дитиною солодощів призводить до ряду проблем зі здоров'ям - розвивається карієс, збільшується ризик появи зайвої ваги та погіршуєт

Як давати дитині солодощі, щоб це не шкодило її здоров'ю?

Дитяче харчування | 07:30, 07.12.2023

Надмірне споживання дитиною солодощів призводить до ряду проблем зі здоров'ям - розвивається карієс, збільшується ризик появи зайвої ваги та погіршується якість сну. Хоч як би батьки не старались, але повністю виключити солодощі із раціону малюка не

Ми продовжуємо показувати вам, що українські діти - найкращі на всій планеті.

Україна має рекорд. Наймолодший учень з володіння боккеном

Дитина | 23:00, 06.12.2023

Ми продовжуємо показувати вам, що українські діти - найкращі на всій планеті.

Сьогодні розповідаємо про київську школу №5.

Куди віддати школяра. Відгуки про школу №5 у місті Київ

Дитина | 21:00, 06.12.2023

Сьогодні розповідаємо про київську школу №5.

Сьогодні ділимося інформацією про дитячий садок №7 міста Києва.

Обираємо садок у Києві. Все про дитячий садок №7. Відгуки батьків

Дитина | 20:00, 06.12.2023

Сьогодні ділимося інформацією про дитячий садок №7 міста Києва.

Рентген призначають дітям будь-якого віку, але за наявності показань і тоді, коли інші методи досліджень не дадуть потрібної діагностичної інформації.

З якого віку роблять рентген дітям?

Дитина | 00:30, 06.12.2023

Рентген призначають дітям будь-якого віку, але за наявності показань і тоді, коли інші методи досліджень не дадуть потрібної діагностичної інформації. Перевага цієї процедури — можливість встановлення точного діагнозу — виправдовує ризик, пов'язаний

Ми продовжуємо показувати вам, що українські діти - найкращі на всій планеті.

Україна має рекорд. Найменша дівчинка, що катається на роликових ковзанах

Дитина | 23:00, 05.12.2023

Ми продовжуємо показувати вам, що українські діти - найкращі на всій планеті.

Сьогодні розповідаємо про київську школу №4.

Куди віддати школяра. Відгуки про школу №4 у місті Київ

Дитина | 21:00, 05.12.2023

Сьогодні розповідаємо про київську школу №4.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: