Чи маса тіла дитини має вплив на настрій і поведінкові розлади?

Adoption
Date
  • 416 Переглядів
Відповідно до дослідження вчених з Брістольської медичної школи, індекс маси тіла в дитинстві навряд чи матиме великий вплив на настрій або поведінкові розлади дітей.

2662_obesity_i.jpg (88.67 Kb)


Результати свідчать про те, що деякі попередні дослідження, які показали тісний зв’язок між дитячим ожирінням і психічним здоров’ям, можливо, не повністю враховували сімейну генетику та фактори навколишнього середовища.

У дітей з ожирінням частіше діагностують депресію, тривожність або синдром дефіциту уваги з гіперактивністю (СДУГ). Але природа зв’язку між ожирінням і цими психічними захворюваннями не ясна. Ожиріння може сприяти симптомам психічного здоров’я, або навпаки. З іншого боку, оточення дитини може сприяти як ожирінню, так і розладам настрою та поведінки.

«Нам потрібно краще зрозуміти взаємозв’язок між дитячим ожирінням і психічним здоров’ям», — говорить провідний автор Аманда Х’юз, старший науковий співробітник відділу епідеміології Брістольської медичної школи Брістольського університету, Великобританія. — «Для цього потрібно розібратися в генетиці дітей і батьків, а також факторах навколишнього середовища, що впливають на всю сім’ю».

Хьюз і його колеги вивчили дані про генетичне та психічне здоров’я 41 000 восьмирічних дітей та їхніх батьків у норвезькому когортному дослідженні матері, батька та дитини та в медичному реєстрі народжень Норвегії. Вони оцінили взаємозв’язок між індексом маси тіла (ІМТ) дітей — співвідношенням ваги та зросту — та симптомами депресії, тривоги та СДУГ. Щоб допомогти відокремити вплив генетики дітей від впливу інших факторів, які впливають на всю родину, вони також врахували генетику батьків та ІМТ.

Аналіз виявив мінімальний вплив ІМТ дитини на симптоми тривоги. Були також суперечливі дані про те, чи впливав ІМТ дитини на симптоми депресії або СДУГ. Це свідчить про те, що політика, спрямована на зменшення дитячого ожиріння, навряд чи матиме великий вплив на поширеність цих захворювань. «Принаймні для цієї вікової групи вплив власного ІМТ дитини здається незначним. Для старших дітей і підлітків це може бути важливішим», — каже Ніл Дейвіс, професор Університетського коледжу Лондона, Великобританія.

Коли вони подивилися на вплив ІМТ батьків на психічне здоров’я дітей, команда знайшла мало доказів того, що ІМТ батьків впливає на СДУГ або симптоми тривоги у дітей. Дані свідчать про те, що наявність матері з вищим ІМТ може бути пов’язана з депресивними симптомами у дітей, але було мало доказів будь-якого зв’язку між психічним здоров’ям дитини та ІМТ батька.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, дитина дієта, батьки, ожиріння, симптоми, психічні розлади, здоров’я, тривога, сприяти, зв’язок, СДУГ, ШМТ, маса тіла, вага


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Війна вплинула на кожного українця, навіть якщо мова про найменших. Діти часто не вміють правильно пояснити, що їх хвилює. Проте, якість їхнього сну м

Кожна п'ята дитина має порушення сну через війну

Дитина | 00:30, 16.05.2024

Війна вплинула на кожного українця, навіть якщо мова про найменших. Діти часто не вміють правильно пояснити, що їх хвилює. Проте, якість їхнього сну може багато розповісти про їхній психологічний стан.

Традиційно, з садочку дитину забирає мама, якщо вона не ходить на роботу, або бабуся. У більшості випадків, до садочку ходять діти, чиї батьки працюют

Що потрібно зробити батькам одразу після того, як вони забрали дитину з дитячого садка?

Дитина | 14:50, 15.05.2024

Традиційно, з садочку дитину забирає мама, якщо вона не ходить на роботу, або бабуся. У більшості випадків, до садочку ходять діти, чиї батьки працюють. Отже, забираючи дитину, як почуваються мама і тато? Вони втомлені, можливо, знервовані і їм буває

Дитина

Як впоратися з поганою поведінкою дитини?

Виховання | 10:30, 15.05.2024

Дитина "закатує" істерику в супермаркеті, або погрожує вам вигнати вас з дому, якщо ви не будете робити те, чого вона хоче? Схожих прикладів можна наводити багато, проте батьки мають знати, як вести себе і як донести до дитини, що вона поводиться не

Виховуючи доньку, батьки мають розповісти їй усі деталі дорослого життя, не соромлячись говорити про секс і стосунки з хлопцями/чоловіками, які старші

Що молодим дівчатам потрібно знати про стосунки з дорослими чоловіками і що таке вік згоди?

Психологія | 06:20, 15.05.2024

Виховуючи доньку, батьки мають розповісти їй усі деталі дорослого життя, не соромлячись говорити про секс і стосунки з хлопцями/чоловіками, які старші за них.

На жаль, в Україні більшість людей взагалі не знають, хто такі - біполярні люди. Як вони себе позиціонують, як з ними спілкуватися... І це дуже сумно.

Як розпізнати в дитини біполярний розлад?

Дитина | 09:30, 14.05.2024

На жаль, в Україні більшість людей взагалі не знають, хто такі - біполярні люди. Як вони себе позиціонують, як з ними спілкуватися... І це дуже сумно. Більше того, це можна виявити ще з дитинства. І батькам варто бути обізнаними у цьому питанні.

Через війну в Україні залишилося багато дітей, у яких більше немає батьків. Вони хочуть любові і тепла, материнських обіймів і батьківської підтримки.

Усиновлення в Україні стане простішим

Сімейні справи | 10:30, 13.05.2024

Через війну в Україні залишилося багато дітей, у яких більше немає батьків. Вони хочуть любові і тепла, материнських обіймів і батьківської підтримки. І якщо ви готові їм це подарувати, у нас є хороші новини.

Іноді батьки хвилюються, коли в дитини після вакцинації піднімається температура, або з'являється почервоніння в місці прививки, але це звичайні симпт

Реакція дітей після щеплення: міфи про алергію і справжні симптоми

Щеплення | 09:30, 13.05.2024

Іноді батьки хвилюються, коли в дитини після вакцинації піднімається температура, або з'являється почервоніння в місці прививки, але це звичайні симптоми і нормальна реакція організму. Саме вона і свідчить, що організм відреагував на вакцину.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: