Як реагувати на небажання дитини ділитися своїм з іншими?

Adoption
Date
  • 981 Переглядів
Якщо ви змушуєте дитину робити що-небудь проти її волі, це не допоможе їй стати успішною. Навпаки, дитина може довгий час відчувати втрату, збентеження й неможливість діяти самостійно. Тому, якщо в неї є потреба володіти тим, що їй належить, краще дозволити їй це заради її ж розвитку. Замість того, щоб підштовхувати дитину до того, щоб вона ділилася - захистіть її гідність. Довіряйте дитині, підтримайте її вибір. Це забезпечить їй благодатний ґрунт, на якому вона зможе розвинути здатність ділитися добровільно та з радістю.

2125_9.jpeg (27.03 Kb)

Перш ніж до вашої дитини прийдуть у гості друзі, з'ясуйте, якими іграшками вона не хотіла б ділитися, і допоможіть їх заховати. Обговоріть з дитиною, на яких умовах вона готова ділитися іграшками з друзями. Наприклад, ви можете запропонувати купити ще один конструктор для того, щоб гратися з друзями. Коли до малюка приходять у гості інші діти, захищайте його інтереси. Наприклад, якщо вам скаржаться, що він не дає покататися на велосипеді, дайте відповідь: «Напевно, це для нього дуже важливо. Я бачу, як тобі хочеться покататися, але ми повинні поважати і його вибір ». Проявіть співчуття до дитини, яка у вас у гостях, запропонуйте їй погратися іншими іграшками. Пам'ятайте, що у своєму будинку вона має повне право так само не ділитися своїми речами.

Що стосується частувань, то найпростіше дати дітям таку їх кількість, щоб вистачило кожному. Коли ви даєте дитині цукерки та пропонуєте поділитися з друзями, зазвичай вона ділить частування по-чесному, якщо робить це з власної волі. Але було б несправедливо змушувати її ділитися. Тому, якщо один із ваших дітей був у гостях і отримав частування, він не зобов'язаний ділитися з братом, хоча й може зробити це за власною ініціативою. Щоб підтримати другу дитину, ви можете самі пригостити її чимось або поспівчувати їй. Не потрібно оберігати дітей від негативних переживань, пов'язаних з тим, що хтось із їх оточення не хоче ділитися.

Можна виховувати дітей так, щоб вони не відчували сильних емоцій з приводу своєї власності. Наприклад, ви можете купувати менше речей і говорити дитині, що речі належать не їй, а сім'ї. Показуйте свою любов, проводячи з дитиною час, а не купуючи їй нові речі. Застосовуйте це правило і в ставленні до себе. Уникайте фраз «Це моє», «Це належить йому» та інших, щоб пояснити малюкові, чому йому не можна брати що-небудь. Замість цього використовуйте фрази: «Це небезпечно», «Ти можеш це зламати» й т. ін.

Звертайте увагу на те, як своїм прикладом ви вчите дитину не ділитися своїми речами. Змініть свої звички, і дитина зможе навчитися у вас щедрості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина не хоче ділитися


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Сьогодні розповідаємо про київську школу №7 імені М. Т. Рильського з поглибленим вивченням англійської мови.

Куди віддати школяра. Відгуки про школу №7 у місті Київ

Дитина | 21:00, 08.12.2023

Сьогодні розповідаємо про київську школу №7 імені М. Т. Рильського з поглибленим вивченням англійської мови.

Сьогодні ділимося інформацією про дитячий садок-школу

Обираємо садок у Києві. Все про дитячий садок-школу Плай №8. Відгуки батьків

Дитина | 20:00, 08.12.2023

Сьогодні ділимося інформацією про дитячий садок-школу "Плай" №8 міста Києва.

Антибіотики в педіатрії призначають для прискорення одужання, полегшення симптомів і профілактики ускладнень бактеріальних інфекцій. Прийом антибіотик

Лікування дітей антибіотиками: які можуть бути помилки?

Хвороби | 08:20, 08.12.2023

Антибіотики в педіатрії призначають для прискорення одужання, полегшення симптомів і профілактики ускладнень бактеріальних інфекцій. Прийом антибіотиків також допомагає запобігти поширенню інфекційних захворювань у дітей.

Ми продовжуємо показувати вам, що українські діти - найкращі на всій планеті.

Україна має рекорд. Наймолодша авторка персональної виставки живопису

Дитина | 23:00, 07.12.2023

Ми продовжуємо показувати вам, що українські діти - найкращі на всій планеті.

Сьогодні розповідаємо про київську школу №6.

Куди віддати школяра. Відгуки про школу №6 у місті Київ

Дитина | 21:00, 07.12.2023

Сьогодні розповідаємо про київську школу №6.

Сьогодні ділимося інформацією про дитячий садок №8

Обираємо садок у Києві. Все про дитячий садок №8 Квітка Оболоні. Відгуки батьків

Дитина | 20:00, 07.12.2023

Сьогодні ділимося інформацією про дитячий садок №8 "Квітка Оболоні" міста Києва.

Надмірне споживання дитиною солодощів призводить до ряду проблем зі здоров'ям - розвивається карієс, збільшується ризик появи зайвої ваги та погіршуєт

Як давати дитині солодощі, щоб це не шкодило її здоров'ю?

Дитяче харчування | 07:30, 07.12.2023

Надмірне споживання дитиною солодощів призводить до ряду проблем зі здоров'ям - розвивається карієс, збільшується ризик появи зайвої ваги та погіршується якість сну. Хоч як би батьки не старались, але повністю виключити солодощі із раціону малюка не

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: