Як вберегти дитину від розладу харчової поведінки?

Adoption
Date
  • 1199 Переглядів
Коли нездорове харчування поєднується із сидячим способом життя й особливостями нашої культури, у якій еталоном є худе тіло, це призводить до розладів харчової поведінки. Згідно зі статистикою, на них страждають 23 % сучасних дівчаток і 6 % хлопчиків. Тому розлади харчової поведінки становлять небезпеку для молодого покоління. На щастя, батьки в змозі їм запобігти, але для цього необхідно втрутитися якомога раніше. Втручання в юнацькому віці, коли діти відстоюють право на самостійність, менш ефективне.

2179_4.jpg (33.42 Kb)

Перш за все, допоможіть їй сформувати здорове тіло та розвинути здорове ставлення до нього.

1. Допоможіть дитині сформувати правильне ставлення до свого тіла

Потрібно любити своє тіло незалежно від того, що ви бачите в дзеркалі. Але під впливом сучасної культури в багатьох із нас виникає нав'язлива ідея бути худорлявим. Ми надто засуджуємо себе за невідповідність цьому ідеальному образу. Тому, коли бачимо, як дитина починає набирати вагу, вмикається все наше самозасудження, і ми проектуємо його на дитину, турбуючись, що вона все життя боротиметься із зайвою вагою. На жаль, діти переймають наші страхи й роблять висновок про свою недосконалість. Батькам потрібно розвинути більш здорове ставлення до власного тіла, щоб не передавати почуття сорому й неповноцінності своїм дітям.

2. Поясніть дитині, як засоби масової інформації пропагують ідеальний образ тіла, далекий від реальності

Поясніть, що зображення моделей на обкладинках глянцевих журналів завжди оброблені у «Фотошопі», а тому нереалістичні. Розкажіть, як сучасна індустрія краси встановлює далекі від життя стандарти краси, на які згодом починають орієнтуватися люди. Поговоріть із дитиною про те, що довершена зовнішність сама по собі ще не робить людину щасливою.

3. Покажіть дитині приклад здорового харчування

Визнайте, що дитина в усьому бере приклад із вас. Якщо ви п'єте газовані напої, ваші діти теж будуть це робити. Якщо ви віддаєте перевагу тому, щоб погризти морквину, а не чіпси, щоб перекусити, ваші діти чинитимуть так само. Усі ваші погані й корисні звички діти переймають у вас. Чи хочете ви змінити свою дитину й захистити її від поганих звичок? Змініть свої звички. Здоров'я, позитивний життєвий тонус і зовнішній вигляд стануть вашою винагородою на додаток до гарних звичок ваших дітей.

4. Не говоріть про дієти

Не дотримуйтеся жодних дієт, просто вживайте здорову їжу. Зробіть фізичні вправи постійною частиною повсякденного життя у вашій родині. Дослідження показують, що дієти не дають необхідного результату, згодом призводячи до переїдання. Крім того, дієти спричиняють зміну хімічного складу організму, через що людина може знову набирати вагу, а скинути її наступного разу буде набагато складніше. Тільки постійне здорове харчування та фізична активність допомагають дотримуватися оптимальної ваги тіла.

Якщо ви хочете навчити дитину самоконтролю, почніть її вчити прислухатися до власного тіла. Голодна вона чи багато їсть просто через звичку? Якщо дитина просить у вас солодощі, не говоріть «ні», натомість скажіть дитині, що ви купите їй їх наступного разу: «Кондитерська буде тут завжди. Ми приходитимемо сюди в особливих випадках, а не щодня». Як показують дослідження, такий підхід навчає дитину приймати більш зважені рішення, водночас як просто відмова формуватиме в дитини сильне бажання отримати солодощі та, як наслідок, переїдати, коли ви купуєте їй їх.

5. Не насміхайтеся над дитиною, якщо вона набрала зайву вагу – цим ви зачіпаєте її самооцінку

Замість цього привчіть її до регулярної фізичної активності та обмежте кількість цукру у її раціоні. Якщо ви вирішите, що дитині необхідно скинути вагу, спеціального раціону повинні дотримуватися всі члени сім'ї. Зміна звичок у харчуванні всім дається важко, тому не варто очікувати, що дитина відмовиться від частування, яке споживатиме решта членів сім'ї.

6. Дізнавайтеся більше про харчування

За останнє сторіччя зросла кількість людей, які страждають від надмірної ваги, і ця частка зростає й далі. Водночас збільшується і частка різних захворювань. Причини – сидячий спосіб життя, постійні стреси, переїдання й вироблена в процесі еволюції схильність їсти більше в періоди достатку.

Однак дієтологи стверджують, що головна причина надмірної ваги – оброблені продукти. Останнім часом люди споживають менше насичених жирів і більше оброблених продуктів. Сучасні продукти мають тривалий термін зберігання. Вони смачні, але при цьому менш корисні. У їх приготуванні використовуються гідрогенізовані жири, консерванти, кукурудзяний сироп і вуглеводи, позбавлені поживних властивостей. Усе це дуже шкідливе для організму і з часом призводить до хронічних захворювань. Але навіть у дитячому віці ці речовини здатні викликати звикання й запальні процеси в організмі.

І, звичайно ж, більшість оброблених продуктів містить цукор. Дослідження показують, що понад 10 % калорій, які люди споживають щодня, вони одержують із доданого цукру, що негативно впливає на весь організм. У результаті в організмі відкладається більше жиру, ніж під впливом інших вуглеводів.

7. Відмовтеся від нездорової їжі й не робіть запасів

Не вживайте нездорову їжу, не запасайтеся їжею, крім особливих випадків. Від цього може постраждати вся сім'я. Якщо діти бачать, як дорослі їдять нездорову їжу, вони братимуть із них приклад. Діти їстимуть усе підряд, іноді потайки. У багатьох дівчаток-підлітків розвивається булімія, коли вони спочатку потайки їдять морозиво, а після цього у них починається блювота.

8. Заохочуйте дитину їсти овочі

Дітям зазвичай не подобаються нові страви з першого разу. Але рано чи пізно вони до них звикають. Дослідження свідчать, що діти охочіше їдять страви, які їм уже знайомі.

9. Залучайте дитину до занять спортом

Кожній дитині потрібна регулярна фізична активність. Коли дівчатка займаються спортом, вони починають позитивно ставитися до свого тіла, і таке ставлення зберігається у них протягом усього життя. Коли діти знаходять вид спорту собі до душі, висока ймовірність того, що це захоплення залишиться з ними на довгі роки. Замість того, щоб говорити дитині, що займатися спортом необхідно для схуднення, скажіть їй, що спорт змінює біохімію організму, робить нас здоровішими та щасливішими. Привчіть рідних до спільних занять спортом усією сім'єю кожні вихідні.

10. Ніколи не коментуйте зовнішність інших людей

Якщо ви зосереджуєте увагу на тому, як виглядають худі або гладкі люди, то дитина робить висновок, що зовнішність – це важливо, починаючи думати, що люди завжди звертають увагу на її зовнішність.

11. Якщо ви залишаєте дитину з нянею, давайте вказівки, що можна їсти дитині, а що – ні

Занадто суворе ставлення до дитини викликає в неї сильне бажання потайки їсти нездорову їжу. З іншого боку, якщо няня дозволятиме їй кожного дня їсти чіпси й пити газовані напої, це зведе нанівець усі ваші спроби привчити дитину до здорового харчування.

12. Виховуйте дитину

Виховання дитини допоможе вам зменшити ймовірність появи в неї надмірної ваги в дорослому віці.

13. Знижуйте рівень стресу

Діти, які мають високий рівень гормонів стресу, менш здорові фізично. Зокрема, вони схильні й до надмірної ваги.

14. Менше дивіться телевізор

Діти, які щодня дивляться телевізор по 2 години й більше, схильні до надмірної ваги та підвищеного рівня холестерину. Імовірно, причиною є не тільки сидячий спосіб життя, пов'язаний із переглядом телепрограм, а й реклама шкідливих продуктів. Дослідники говорять, що діти дуже легко піддаються впливу реклами, тому в багатьох країнах заборонена реклама, спрямована на дітей (зокрема й телевізійна).

15. Прийміть дитину такою, якою вона є

Кожна дитина хоче, щоб її любили безумовно. У жодному разі не кажіть дитині, що вона буде красивішою або успішнішою, якщо матиме іншу зовнішність. Натомість поясніть їй, що важливо завжди залишатися самим собою. Також важливий наш вибір того, як заявити про себе світові.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, розлад харчової поведінки


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Екзема може бути ознакою алергії у дитини. Білки в харчових продуктах можуть проникати в грудне молоко матері та викликати алергічні реакції у деяких

Продукти, яких слід уникати під час годування дитини з екземою

Мама | 00:30, 01.12.2022

Екзема може бути ознакою алергії у дитини. Білки в харчових продуктах можуть проникати в грудне молоко матері та викликати алергічні реакції у деяких немовлят. У немовлят ця алергія часто проходить протягом перших кількох років, і екзема зникає. Якщо

Харчова алергія найчастіше пов’язана з пшеницею, сою, молочними продуктами, яйцями, арахісом, рибою або молюсками та горіхами. Алергія на моркву зустр

Алергія на моркву у немовлят

Дитина | 19:00, 30.11.2022

Харчова алергія найчастіше пов’язана з пшеницею, сою, молочними продуктами, яйцями, арахісом, рибою або молюсками та горіхами. Алергія на моркву зустрічається нечасто. Насправді морква вважається одним з найменш імовірних продуктів, які можуть виклик

Ріст в середовищі, наповненому гучними голосами, може завдати шкоди психічному здоров’ю.

Довгострокові наслідки крику на дітей

Дитина | 14:00, 30.11.2022

Ріст в середовищі, наповненому гучними голосами, може завдати шкоди психічному здоров’ю.

Якщо ви змушуєте дитину робити що-небудь проти її волі, це не допоможе їй стати успішною. Навпаки, дитина може довгий час відчувати втрату, збентеженн

Як реагувати на небажання дитини ділитися своїм з іншими?

Дитина | 09:00, 30.11.2022

Якщо ви змушуєте дитину робити що-небудь проти її волі, це не допоможе їй стати успішною. Навпаки, дитина може довгий час відчувати втрату, збентеження й неможливість діяти самостійно. Тому, якщо в неї є потреба володіти тим, що їй належить, краще до

Багато дітей здаються щасливими, слухняними й готовими допомагати, поки вони отримують те, що хочуть. Поки ви не зіштовхнетеся з ситуацією, коли щось

Як виховувати "вибухову" дитину?

Виховання | 05:00, 30.11.2022

Багато дітей здаються щасливими, слухняними й готовими допомагати, поки вони отримують те, що хочуть. Поки ви не зіштовхнетеся з ситуацією, коли щось іде не за сценарієм дитини, ви можете й не підозрювати, що в її поведінці є й інший бік. Маленькі ді

Для розвитку зору у немовлят потрібен час. Ваша новонароджена дитина бачить дуже мало, тому що вона не може добре сфокусувати очі й зосереджується пер

Чи діти народжуються дальтоніками?

Дитина | 23:25, 29.11.2022

Для розвитку зору у немовлят потрібен час. Ваша новонароджена дитина бачить дуже мало, тому що вона не може добре сфокусувати очі й зосереджується переважно на об’єктах у межах кількох сантиметрів від свого обличчя. Все, що вона бачить, складається з

Уявіть ситуацію: вам потрібно відкрити банку з варенням, але вона ніяк не піддається. Що ви зробите після кількох хвилин зусиль - продовжите спроби чи

Діти вчаться наполегливості у дорослих

Дитина | 12:00, 29.11.2022

Уявіть ситуацію: вам потрібно відкрити банку з варенням, але вона ніяк не піддається. Що ви зробите після кількох хвилин зусиль - продовжите спроби чи просто візьмете іншу банку?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: