Ознаки, що дитина виросте генієм

Adoption
Date
  • 1988 Переглядів
Очікуючи народження дитини, батьки насамперед прагнуть бачити її здоровою. Пізніше виникають й інші бажання: щоб вона стала успішною, давати собі раду в житті й була, безперечно, з високим рівнем інтелекту. Проте ніколи не замислюються, що значить бути видатними і звідки беруться генії. Отже, прослідкуймо, чи ваша дитина стане генієм і що з цим пов’язується.

1513_5.jpg (50.84 Kb)


Численні спеціалісти ламають голову над тим, звідки беруться геніальні діти. Одні з них переконані, що все залежить від генів, інші - що від середовища, в якому виховується дитина. Очевидно, рацію мають обидві шкали, адже інтелект - це й успадкований потенціал, і плоди освіти та соціалізації.

Визначний геній Річард Фейнман, один із творців квантової електродинаміки, лауреат Нобелівської премії в галузі фізики за 1965 рік, мав рівень інтелекту “тільки” трохи вищий за середньостатичний, а не високий чи дуже високий. До розвитку досягнень вченого доклав значних зусиль батько, за фахом продавець, який попри брак освіти зумів зацікавити сина природою.

Чи ваша дитина стане генієм? Невідомо. Однак треба невпинно вишукувати в ній таланти і нахили та інвестувати в них не тільки гроші, як увагу й час, щоб вона могла виявити свій потенціал. Чудовим способом для цього є розмови на різні теми з різними запитаннями, заохочення дитини до ухвалення власних рішень, до зацікавлення навколишнім світом, чутливого ставлення до нього, розвитку творчого мислення, праці над самооцінкою, а також систематичні в цьому процесі для зміцнення пам’яті.

Мало хто народжується з високим рівнем інтелекту, але кожен отримує певний потенціал. Те, як його використати, значною мірою залежить від нього самого, але насамперед - від батьків.

Діти народжуються зі значно вищим потенціалом інтелекту, ніж це мають дорослі. У їхньому мозку існують мільярди нервових сполучень (у віці двох років дитина має їх близька ста більйонів, тобто у рази більше ніж у дорослих). Психологи стверджують, що стимуляція молодого мозку різними подразниками дозволяє врятувати якнайбільше кількість нервових сполучень, запобігаючи при цьому дисфункціям розвитку.

Що робить дитину генієм? Рівень інтелекту, робоча пам’ять, а може… синдром Аспергера (дослідження вказали, що особи з цим синдромом переважно дуже талановиті).

Щоб проаналізувати характерні ознаки (риси) вундеркіндів, науковці Йоганна Рутзац і Юрдан Урбах провели дослідження з вісьмома дітьми, які значно виділялися в різних галузях науки і мистецтва. Для визначення кількісної оцінки рівня інтелекту використано тести IQ (ай-к’ю) Стенфорда Бінета (IQ-коефіцієнт інтелекту). Тести ай-к’ю розраховані на оцінку розумових здібностей, а не рівня знань (ерудиції).

Як передбачалося, геніальні діти мали результати IQ вищі, ніж середньостатичні - 128 у порівнянні із середнім - 100. Одна дитина отримала трохи вищий результат - 108. Які ж висновки можна з цього зробити? Виявилося, що вундеркінди мають високий інтелект, але не настільки, як сподівалося.

Проте одного IQ замало, щоб досягнути в житті визначних успіхів і прославитися як геній. Безперечно, багато в чому завдячуємо інтелектові, але до певної межі. Виявилося, що при його надвисокому рівні величезне значення має робоча пам’ять, головним завданням якої є запам’ятовування і зберігання інформації, а також опрацьовування більшої її кількості одночасно.

Кожен з восьми вундеркіндів мав виняткову робочу пам’ять, завдяки якій увійшов до одного відсотка тих, хто володіє нею в такому великому обсязі.

Зауважимо, що робочу пам’ять можна тренувати і вдосконалювати за допомогою тренінгів, досягаючи при цьому безперечних результатів.

Чи вундеркінд може бути щасливим? Виявляється, що надзвичайна здібність може стати для нього баластом і навіть причиною життєвих проблем. Йдеться не тільки про амбіції батьків і надмірну кількість додаткових занять.

Геніальні люди часто емоційно нестабільні, мають схильність до згубних звичок і депресії. Багато з них хворіє на неврози, тяжкі алергії, спостерігаються відхилення в системі кровообіга та роботі серця. Оскільки ген пізнього пробудження корелюється з високим коефіцієнтом інтелекту, тобто IQ, то генії просиджують до пізних нічних годин.

Сатоші Каназава, психолог з лондонської школи економіки, проводячи дослідження з відомими інтелектуалами, вказав на їхні глибокі проблеми в соціумі, а саме в питанні налагодження комунікації.

Оскільки небагато хто може зрівнятися з геніями, їм складно знайти собі пару. Особи з високим IQ щасливі тільки у своєму товаристві. У зв’язку з цим вони прагнуть до самотності, уникаючи банальних пустопорожніх розмов на рівні пересічних, часом навіть ерудованих співрозмовників, які їх неймовірно втомлюють.

Справедливо зазначають психологи, що дітям, наділеним природним інтелектом, у відповідній царині, треба особливо дбати про своє місце в соціумі і творчий розвиток у ньому. Крім того, вони мають мати час на те, щоб відчувати себе звичайними дітьми, а не тільки геніями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, розвиток, геній


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Можливо, ви відчуєте полегшення, якщо ваша дитина просить на перекус фрукти, а не шкідливу їжу, але якщо вона їсть лише фрукти, ваша дитина може не от

Чи може дитина з'їсти забагато фруктів?

Дитина | 08:30, 19.08.2022

Можливо, ви відчуєте полегшення, якщо ваша дитина просить на перекус фрукти, а не шкідливу їжу, але якщо вона їсть лише фрукти, ваша дитина може не отримати інших поживних речовин, життєво важливих для її росту та розвитку. Фрукти містять необхідні в

Зелений болгарський перець наповнений ключовими вітамінами та мінералами, що робить його поживним вибором для плану здорового харчування вашого малюка

Чи безпечний зелений болгарський перець для малюків?

Дитина | 00:30, 19.08.2022

Зелений болгарський перець наповнений ключовими вітамінами та мінералами, що робить його поживним вибором для плану здорового харчування вашого малюка. Приготований і поданий правильно, зелений болгарський перець безпечний для вашого малюка, і якщо д

Насичений клітковиною попкорн є смачною та поживною закускою. На жаль, він також може бути небезпечним. Попкорн важко жувати, і він може спричинити за

Коли дитині можна їсти попкорн?

Дитина | 23:00, 18.08.2022

Насичений клітковиною попкорн є смачною та поживною закускою. На жаль, він також може бути небезпечним. Попкорн важко жувати, і він може спричинити задуху для малюків. Хоча вам може сподобатися дивитися кіно з великою мискою попкорну, мабуть, краще п

Дитяча апраксія мовлення — це незвичайний розлад мовлення, при якому дитині важко робити точні рухи під час мовлення.

Що таке дитяча апраксія?

Дитина | 14:00, 18.08.2022

Дитяча апраксія мовлення — це незвичайний розлад мовлення, при якому дитині важко робити точні рухи під час мовлення.

До уваги батьків поради, які потрібно запровадити у щоденну практику.

Як уникнути проблем із зором у дитини?

Дитина | 10:00, 18.08.2022

До уваги батьків поради, які потрібно запровадити у щоденну практику.

У новому дослідженні вчені показали, що краплі, які містять певний пробіотичний штам (Bifidobacterium animalis subsp. lactis BB-12), зменшили триваліс

Пробіотик може допомогти в лікуванні коліків у немовлят

Дитина | 08:30, 18.08.2022

У новому дослідженні вчені показали, що краплі, які містять певний пробіотичний штам (Bifidobacterium animalis subsp. lactis BB-12), зменшили тривалість щоденного плачу більш ніж на 50% у 80% із 40 немовлят, які отримували пробіотик один раз на день

Коли йдеться про те, щоб допомогти немовлятам навчитися говорити, важливо не лише те, скільки говорять батьки, а й те, як вони це говорять.

Як мова мами і тата покращує мовні навички немовлят

Дитина | 23:00, 17.08.2022

Коли йдеться про те, щоб допомогти немовлятам навчитися говорити, важливо не лише те, скільки говорять батьки, а й те, як вони це говорять.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: