Дитина не хоче гратися сама, а тільки з мамою чи татом: як бути?

Adoption
Date
  • 75 Переглядів
Навіть найкращі батьки втомлюються, інколи нічого не встигають зробити через те, що дитина не хоче ні на мить залишити їх. «Мамо, не йди! Мамо, нумо пограємося! Тату, як мені самому грати, не виходить! Я хочу з тобою!», — репетують діти, або просто ниють цілий день, не відходячи від рідних. Як виправити ситуацію? Чому дитина не хоче гратися самостійно?

7641_5b_.jpg (14.99 Kb)

Дуже часто діти спокійно поводяться лише тоді, коли матуся чи татусь поряд. До одного року для немовляти ця ситуація більш-менш зрозуміла, а коли синові чи доньці вже три рочки, або навіть у шість років навідріз відмовляється проводити вільний час наодинці з іграшками чи книжками, то це вже маніпуляція батьками. Існують дослідження науковців, які підтверджують, що немовлята з півроку вже починають маніпулювати батьками. Це тоді, коли вони влаштовують страшну істерику без причини, аби їх лише взяли на руки, бо просто не хочуть гратися в ліжечку чи манежі. Психологи рекомендують уже тоді привчати потроху малюка до самостійної гри. Якщо 6-місячна дитина здорова, чиста, суха та не бажає пити чи їсти, а все одно кричить та вимагає свого, потрібно не реагувати. Необхідно вже тоді розмовляти з нею й пояснювати, чому інколи ви не можете підійти. Не будете, як скажені бігти, почувши крик немовляти, дитина все зрозуміє та не буде влаштовувати істерик. А навіщо, якщо на них не реагують?

Якщо час втрачений, усе ще завжди можна змінити. Як це зробити? Потрібно з’ясувати причини відмови гратися самостійно. Кожна дитина неповторна та має свій характер, манеру поведінки, до кожної слід знайти свій підхід. Але є загальні причини такого «впертого» висновку: «Мамо, я не хочу сам гратися, я буду лише з тобою!».

Ось кілька пояснень, чому саме дитина не хоче займатися самостійно, та поради, як це можна виправити.

1. Дитина має сталу звичку — граю лише з батьками. Зазвичай таку дитину ні на хвилину не полишають наодинці змалечку. «А раптом щось станеться!» Усією родиною та навіть кіт розважають малюка до 3–5 років. А одного разу батьки наче прокидаються та дивуються: «А чого це синочок (донечка) сам не хоче гратися?». А хіба колись його залишали на самоті з іграшками? То чого ж тоді дивуватися? Настав час змінювати звички!

2. Дитина просто не має навичок самостійної гри. Такі ситуації виникають, коли батьки просто залишають малюка без слів і пояснень у дитячій кімнаті та йдуть. Зазвичай дитина зацікавлюється та спокійно грається у будь-якому віці. Але є діти, яким потрібно показувати на пальцях, як катати машинку й розповісти цікаву історію про ведмедика, якому можна побудувати будиночок. Це займе 2–3 хвилини, потім дитина гратиметься самостійно, а мати може зайнятися хатніми справами.

3. Дитина є маленьким маніпулятором. Іноді дитина не живе з рідним татом, а вже з 4–5 років демонструє маніпулятивні здібності точнісінько, як біологічний тато. Дитина діє за внутрішніми бажаннями, можливо, ще не усвідомлюючи, що це маніпулятивні дії. Але на них мама дуже швидко реагує і частіше не на свою користь. Необхідно навчитися розпізнавати маленьких маніпуляторів, коригувати їхню поведінку та не допускати подібного: «Якщо ти не підеш зі мною грати, я розіб’ю цю чашку!».

4. Дитина «оточена» гіперопікою батьків. Любові та ласки через край, а малюк усе одно ниє та тримається за спідницю матусі, не відпускає від себе ані на крок. Самостійно гратися відмовляється! Частіше це сама матуся боїться відпустити дитину від себе та своєю опікою придушує в ній усі спроби самостійної гри.

5. Дитина обділена любов’ю та ласкою. Тут навпаки малюкові бракує уваги та любові. Батьки можуть перебувати поряд, але ніколи не проявляють сентиментальності. Інколи дітям достатньо кілька хвилин щирих обіймів, лоскотання та поцілунків, аби вони півдня спокійно гралися самостійно, даючи можливість батькам робити свої справи.

6. Дитина ревнує батьків до брата чи сестри. Ревнощі можуть проявлятися будь-як, тому дитина може спеціально розповідати, що не вміє гратися, не хоче самостійно, аби батьки перебували поряд лише з нею. Зазвичай гратися малюк не може самостійно саме тоді, коли мамі чи татові слід повчити уроки з братом (сестрою) чи приготувати щось. У такому разі приділяйте всім дітям достатньо уваги.

7. Дитина має порушення розвитку емоційного інтелекту. Малюк не вміє розпізнавати емоції інших і не знає, як впоратися зі своїми. Тому самостійна гра в його житті, як один зі способів виплескування емоцій, відсутня. Це частіше трапляється тоді, коли батьки стримують усі свої емоційні реакції на будь-яку поведінку дитини та терпляче чекають, коли у неї проявиться сумління. А ніколи! Саме собою це не станеться, якщо не розвивати дитячий емоційний інтелект.

8. Дитина має порушення розвитку організаційного інтелекту. Проблема схожа з попередньою, але трохи іншого спрямування. Син чи донька не мають навичок, як організувати дитячу гру, які саме варто проявити здібності. А все тому, що завжди все організовували батьки, ніколи не дозволяли нудьгувати. Давайте можливість дитині залишитися на самоті, бо як стверджують психологи, нудьга — це пожива для дитячої допитливості.

9. Дитина має порушення розвитку пізнавального інтелекту. Якщо не буде палива для допитливості, у дитини погано розвиватиметься пізнавальний інтелект. А це також є однією з причин, чому дитина не хоче гратися. Тому що у неї відсутні навички пізнавати світ за допомогою гри. Покажіть цю прекрасну можливість на прикладі.

10. Дитина користується занадто гуманним вихованням батьків. Відчуття батьків, що вони зобов’язані перед дитиною, перевищують здоровий глузд, а дитина сприймає це собі на користь. Це коли батьки готові терпіти навіть приниження зі сторони дитини, адже впевнені, що незважаючи на будь-що, не можна проявляти твердість характеру та бути суворими з дітьми. У таких випадках дитина не лише відмовляється гратися самостійно, але й узагалі має неадекватну поведінку.

Отже, потрібно завжди тримати баланс у вихованні та не ставати жертвою, аби не втратити батьківський авторитет.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, ігри, дитина не хоче бавитися


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Коли немовлята та малюки (віком 0-24 місяці) взаємодіють з навколишнім світом, вони вчаться думати й розуміти поведінку та те, як вона впливає на їхнє

Пізнавальна діяльність немовлят і малюків

Дитина | 08:30, 25.06.2022

Коли немовлята та малюки (віком 0-24 місяці) взаємодіють з навколишнім світом, вони вчаться думати й розуміти поведінку та те, як вона впливає на їхнє оточення. Немовлята розвивають свої когнітивні здібності завдяки сенсорному та моторному досвіду. Є

Доведено, що дитина, яку в родині часто обіймають, пригортають до себе і цілують, менше хворіє, має міцний імунітет, виглядає більш щасливішою та стій

Чому дитину потрібно обіймати щодня

Дитина | 08:00, 25.06.2022

Доведено, що дитина, яку в родині часто обіймають, пригортають до себе і цілують, менше хворіє, має міцний імунітет, виглядає більш щасливішою та стійкою до стресових подій в її житті. І це неспроста, адже під час таких обіймів в людині виділяється т

Дошкільний вік припадає від трьох до п’яти років. У цей час дитина може набути певних навичок, які називаються віхами розвитку. Ці навички включають ф

Етапи розвитку дитини дошкільного віку

Дитина | 23:00, 24.06.2022

Дошкільний вік припадає від трьох до п’яти років. У цей час дитина може набути певних навичок, які називаються віхами розвитку. Ці навички включають фізичні, емоційні, соціальні та когнітивні здібності.

Діти, народжені в зимові місяці, можуть бути більш схильними до розвитку певних психічних розладів. До такого висновку дійшли дослідники, які проаналі

Фахівці розповіли, які діти мають підвищений ризик психічних розладів

Психологія | 10:00, 24.06.2022

Діти, народжені в зимові місяці, можуть бути більш схильними до розвитку певних психічних розладів. До такого висновку дійшли дослідники, які проаналізували записи 3,5 мільйона пацієнтів з Тайваню та інших країн.

У галузі психології вчені десятиліттями обговорювали питання природи, приходячи лише до одного висновку: як гени, так і довкілля є важливими у формува

Вплив навколишнього середовища на поведінку дитини

Дитина | 08:30, 24.06.2022

У галузі психології вчені десятиліттями обговорювали питання природи, приходячи лише до одного висновку: як гени, так і довкілля є важливими у формуванні поведінки людини. Діти не позбавлені від них і, можливо, більш сприйнятливі до впливу навколишнь

Лялька Барбі стала однією з найбільш продаваних іграшок у всьому світі та еталоном краси для мільйонів дівчат. Вельми оманливим еталоном, оскільки люд

Як ляльки шкодять психіці дівчаток?

Дитина | 07:00, 24.06.2022

Лялька Барбі стала однією з найбільш продаваних іграшок у всьому світі та еталоном краси для мільйонів дівчат. Вельми оманливим еталоном, оскільки людське тіло з такими пропорціями було б просто нежиттєздатним. Вчені вважають, що Барбі формують у мал

Що таке

Дитячий логопед пояснює, чому можна сюсюкатися з дітьми

Дитина | 12:00, 23.06.2022

Що таке "дитяча мова"? По суті – це спрощена форма мови для спілкування між малюком та його близькими дорослими. Існує поширена думка, що цього варто уникати.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: