Про вплив планшетів на головний мозок дитини

Adoption
Date
  • 2560 Переглядів
Планшет, так само як і комп’ютер, і телевізор, зводить нанівець власну пізнавальну активність дитини. Їй не потрібно нічого вигадувати, не потрібно намагатися щось змінити, якось вплинути на хід гри.

99_1a.jpeg (76.33 Kb)

Дитина тільки повинна слідувати певному алгоритму, а то і просто дивитися в екран, де їй навіть уваги не потрібно намагатися утримати, тому як яскраві, насичені кадри, що швидко змінюються, самі заволоділи її увагою. Ви тільки подумайте, чим це може загрожувати в майбутньому. Зростає людина, якій не потрібно проявляти активність, за яку завжди вирішувати буде щось або хтось.

По-друге, дитині стає нецікавий реальний світ. Чи буде дитина, яка на екрані пальчиком збирає пірамідку, цікавитися звичайною пірамідкою, кубиками? Навряд чи. У реальному світі немає таких яскравих кольорів, немає смішних і веселих казкових персонажів, не звучать оплески та музика під час того, як чергове колечко правильно опускається на пірамідку.

Справжній світ починає дитині здаватися прісним, нудним. Ви спостерігали, чим зараз займаються школярі на перервах між уроками? Розмовляють, грають в хрестики-нулики, або, можливо, бігають по класу? Ну, хіба що, на щастя, іноді все-таки бігають. Але здебільшого кожен сидить зі своїм гаджетом. Чому? Та тому, що у віртуальному світі дитині цікавіше, ніж в реальному.

По-третє, страждає емоційно-вольовий і мовленнєвий розвиток. Особливо яскраво це проявляється, коли планшет потрапляє в руки дитині 2-4 років. Як наслідок того, що реальний світ стає нецікавий, вона все частіше віддає перевагу спілкуванню, взаємодії з людьми, розвивальним електронним іграм.

А потім вихователі в садку відзначають, що дитина не прагне грати з дітьми, та й самі батьки бачать, що їхнє чадо на дитячому майданчику грає в основному одне. А як ще розвиватися мовленню, як не в формі комунікацій з оточенням? Ось і виходить, що сучасна дитина 3-х років здатна знайти в маминому телефоні потрібну їй гру, а підійти до іншої дитини, щоб попросити у неї іграшку, вона не може.

Я зараз не беру до уваги дітей з розладом аутичного спектра, або дітей з затримкою в розвитку. Я говорю про дітей, що нормативно розвиваються, і дітей з незначними відхиленнями у розвитку.

Повернемося до хлопчика Міші. Помилкою було б вважати, що у всьому винний планшет. Гіпоксія під час пологів, порушення тонусу і порушення сну в перший рік життя вказують нам на те, що у нього дефіцитарні певні структури головного мозку, а саме – підкіркові структури, які є базою для розвитку як емоцій, так і когнітивних функцій.

Тобто, у нього є передумови до порушення розвитку, а все інше залежить від того, наскільки батьки зможуть організувати для нього розвивальне середовище. Для того, щоб наситити підкіркові структури, дитині необхідні дві базові речі: рух і відчуття.

Потрібно наситити його сенсомоторну сферу якнайкраще. Дитина повинна бігати, стрибати, лазити, при чому лазити не тільки по одній і тій самій горі, а й бажано по камінню, по горах, по деревах (з татової та маминою підтримкою, зрозуміло). Калюжі, бруд – як не дивно, тож потрібні дитині. Вона повинна грати не тільки сухим піском, але і мокрим.

Чим різноманітніше відчуття, чим більше рухів, тим краще буде розвиватися підкірка, тим більше розвиненою буде дитина. Що робить планшет? Він обкрадає підкірку. І взагалі все ранні розвивальні заняття, які пов’язані з читанням, письмом, вивченням іноземних мов – всі вони обкрадають підкірку. Тому, що читання, письмо, мови – це дуже енерговитратні види діяльності. Здійснюються вони за допомогою верхніх структур, а саме – кори головного мозку.

І ось в той період, коли у дитини повинна розвиватися підкірка (рухи + відчуття) ми за допомогою планшетів розвиваємо кору (читання, письмо, іноземні мови). А енергоресурси мозку обмежені. Навчаючи дитину в 3 роки англійської на планшеті (і не тільки на планшеті), ми тим самим забираємо ресурси у підкірки, віддаючи їх корі. І це відгукнеться, якщо не зараз, то потім.

Переважна більшість батьків, які за моїми рекомендаціями обмежили дітям доступ до планшетів і комп’ютерів, зазначають, що діти стали помітно більш спокійними, посидющими, що у них з’явився інтерес до книг, малювання, розвивальних кубиків і до решти.

Потрібно тільки перечекати момент, коли дитина вимагає включити їй мультик, не піддаватися маніпуляціям, не боятися її істерик. І якщо ви це витримаєте, то з подивом виявите, що вона змінюється на очах, і змінюється в кращу сторону.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, планшет, головний мозок


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Чи можна підготувати дитину до школи самостійно?

Як правильно готувати дитину до школи?

Дитина | 05:00, 05.07.2022

Чи можна підготувати дитину до школи самостійно?

Багато хто помилково вважає, що в ідеальних сім'ях люди не сваряться. Приховані емоції мають накопичувальний ефект, враховуючи, що резерв нервової сис

Як навчити дитину не приховувати емоції?

Психологія | 12:00, 04.07.2022

Багато хто помилково вважає, що в ідеальних сім'ях люди не сваряться. Приховані емоції мають накопичувальний ефект, враховуючи, що резерв нервової системи обмежений, у результаті накопичення негативу настає нервове напруження і навіть депресії. Так я

Виховання дівчинки батьком є не менш важливим, ніж уплив мами на долю дочки. Усі життєві установки у дитини формуються з народження, адже батьки розмо

5 порад, як стати кращим татом для дівчинки?

Тато | 10:00, 04.07.2022

Виховання дівчинки батьком є не менш важливим, ніж уплив мами на долю дочки. Усі життєві установки у дитини формуються з народження, адже батьки розмовляють з нею, починають розвивати мало не з дитинства. Підходи до виховання у мами і тата часто-густ

Травма голови у немовлят може бути результатом багатьох дій. Синдром струшеної дитини є однією з форм серйозної черепно-мозкової травми. У ранньому ві

Ознаки травми голови у дитини

Дитина | 08:30, 04.07.2022

Травма голови у немовлят може бути результатом багатьох дій. Синдром струшеної дитини є однією з форм серйозної черепно-мозкової травми. У ранньому віці голова немовляти дуже ніжна через джерельця, або м’які плями. М'яка пляма - це частина черепа дит

Страх - це природний стан організму в очікуванні небезпеки. Доросла людина має всі сили і можливості подолати свої фобії. А ось дитині треба допомогти

Як страхи дитини впливають на її майбутнє?

Психологія | 07:00, 04.07.2022

Страх - це природний стан організму в очікуванні небезпеки. Доросла людина має всі сили і можливості подолати свої фобії. А ось дитині треба допомогти це зробити. Іноді вона не розуміє, що відбувається. Завдання батьків - правильно ставитися до дитяч

Кардинальні фізіологічні, психологічні та емоційні зміни призводять до того, що змінюється й поведінка дитини. Батьки повинні пам'ятати про такий важл

Що батькам треба знати про перехідний вік у хлопчиків?

Психологія | 05:00, 04.07.2022

Кардинальні фізіологічні, психологічні та емоційні зміни призводять до того, що змінюється й поведінка дитини. Батьки повинні пам'ятати про такий важливий період і заздалегідь до нього морально підготуватися.

Слинотеча - це ненавмисне виділення слини з рота. Хоча в більшості випадків слинотеча у малюка є нормальним явищем, спостерігайте за поведінкою дитини

Чому в дитини сильно виділяється слина?

Дитина | 00:30, 04.07.2022

Слинотеча - це ненавмисне виділення слини з рота. Хоча в більшості випадків слинотеча у малюка є нормальним явищем, спостерігайте за поведінкою дитини, щоб визначити, чи є у вас причини для занепокоєння.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: