Помилки фінансового виховання дітей, які роблять усі батьки

Adoption
Date
  • 3400 Переглядів
Як виховати дитину фінансово грамотною та навчити її правильно поводитися з грошима?

8439_600s.jpg (35.25 Kb)


Раніше вважалося, що питання грошей стосується лише дорослих, а діти повинні мовчати, менше вимагати та поважати працю батьків. Однак без належного виховання дитина сама не скоро зрозуміє цінність грошей та правила поводження з ними. Які помилки найчастіше припускаються батьки у фінансовому вихованні дітей?

1.Відсутність фінансового виховання як такого
Тобто тема грошей у розмові з дитиною піднімається лише на рівні "грошей немає" або "гроші є". Завжди легше відповісти дитині, що у мами "немає друкарського верстата для грошей", ніж торкнутися теми на більш серйозному рівні. Насправді говорити з дітьми про гроші як із дорослими потрібно з найменшого віку. Дитина має чітко розуміти, що гроші беруться не з нізвідки, не з банкомату, а заробляються працею тата і мами, щоб їх витрачати не тільки на солодощі та розваги, а й на корисні та необхідні речі.

2.Відсутність кишенькових грошей
Батьки часто відмовляються виділяти дітям гроші на кишенькові витрати, тому їм здається, що ті витратить їх на "дурницю" та солодощі. Можливо, частково це буде справді так. Але дуже швидко дитина зрозуміє, що кількість грошей у неї обмежена, а бажання – безмежні. Відповідно потрібно десь заощадити, щоби десь витратити більше. Не маючи у своєму розпорядженні власних коштів дитина не навчиться самостійності та не отримає цінного досвіду поводження з грошима. Психологи радять виділяти дітям фіксовану суму раз на місяць чи тиждень уже з 6-7 років. Причому із віком сума має поступово зростати.

3.Повний контроль дитячих витрат
Спочатку дитина майже неминуче робитиме помилки у своїх витратах. Завдання батьків - підказувати варіанти грамотного розподілу грошей, пропонувати свою допомогу (але не наполягати), і при цьому довіряти та не лаяти за скоєні покупки. Якщо ви дали дитині гроші - то вони вже належать їй, а значить вона сама може ними розпоряджатися, не звітуючи вам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: гроші, кишенькові гроші, особисті фінанси, фінансова грамотність, фінансова наука для дітей, як контролювати свої фінанси, фінанси для дітей, скільки кишенькових грошей давати школяреві, фінанси


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Всі діти впевнені, що їхня мама та тато про все знають. Скільки запитань своїм батькам щодня ставлять маленькі чомучки. Чому трава зелена, чому йде сн

Як правильно відповісти дитині на запитання "Де ви мене взяли?"

Дитина | 01:30, 21.01.2022

Всі діти впевнені, що їхня мама та тато про все знають. Скільки запитань своїм батькам щодня ставлять маленькі чомучки. Чому трава зелена, чому йде сніг, а чому випав зуб, а чому сонечко жовте... Проте, питання про те, звідки беруться діти на багатьо

В інтернеті можна знайти безліч статей про дитячий сон. Існують навіть наукові підходи, винайдені педіатрами. Ми вирішили поділяться з вами іграми та

Лайфхаки, які допоможуть вкласти дитину спати

Дитина | 00:30, 21.01.2022

В інтернеті можна знайти безліч статей про дитячий сон. Існують навіть наукові підходи, винайдені педіатрами. Ми вирішили поділяться з вами іграми та лайфхаками, які вкладуть спати вашу дитину без сліз та ритуалів.

Ось що виходить, коли у вас є і діти, і домашні тварини.

Фрази, які ми говоримо і дітям, і домашнім улюбленцям

Мама | 14:00, 20.01.2022

Ось що виходить, коли у вас є і діти, і домашні тварини.

Провівши дослідження, медики вияснили, що вживання вітаміну А протягом усіх 9 місяців вагітності здатне вберегти майбутню дитину від безлічі інфекцій

Що захистить дитину від вірусів і інфекцій та чому це потрібно знати вагітним?

Профілактика і лікування | 12:00, 20.01.2022

Провівши дослідження, медики вияснили, що вживання вітаміну А протягом усіх 9 місяців вагітності здатне вберегти майбутню дитину від безлічі інфекцій в дитинстві і в дорослому житті.

Експерти розповіли, як поліпшити стосунки батьків та дітей.

Як налагодити зв'язок між батьками і дітьми

Психологія | 08:00, 20.01.2022

Експерти розповіли, як поліпшити стосунки батьків та дітей.

Якщо ви помітили проблему у вимові малюка, з походом до фахівця краще не затягувати, інакше потім важче виправляти мову.

Як зрозуміти, що дитину треба відвести до логопеда

Дитина | 01:30, 20.01.2022

Якщо ви помітили проблему у вимові малюка, з походом до фахівця краще не затягувати, інакше потім важче виправляти мову.

Мова дитини розвивається як би сама по собі, коли lbnbyа наслідує батьків. І в цьому проблема.

Які помилки дорослих погано впливають на розвиток мови дошкільнят

Дитина | 00:30, 20.01.2022

Мова дитини розвивається як би сама по собі, коли lbnbyа наслідує батьків. І в цьому проблема.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: