Цитати Людмили Петрановської про виховання дітей

Adoption
Date
  • 440 Переглядів
Людмила Петрановська – відомий дитячий та сімейний психолог. Її книги вчать розуміти дитину та виховувати так, щоб не травмувати її. Ми обрали найкращі цитати Людмили Петрановської про виховання.

7650_reb-ubegaet-1.jpg (22.16 Kb)


1. Про дитячі сльози
Часто ми бачимо, як малюка, що плаче, дорослі намагаються відволікти, переключити його увагу: "Ой, дивись, пташка полетіла/собачка побігла!". Деякі роблять ще гірше, грубо наказуючи "Не плач!", або того гірше, лякають дядьком міліціонером, який може забрати "таку погану дівчинку, яка там сильно плаче". З хлопчиками ситуація ще сумніша. Адже часто їм втовкмачують у голову думку "хлопчики не плачуть". От і живуть вони, ковтаючи сльози і стаючи емоційними інвалідами, які не можуть зрозуміти, що діється у них у душі і як реагувати на сльози тих, хто їх оточує. Людмила Петрановська у своїй книзі "Таємна опора" радить давати дитині виплакатися.

"Хочете, щоб дитина справлялася з життям? Значить, все дитинство втішайте, обіймайте, приймайте почуття. Не говоріть "Не плач", не намагайтеся відволікти або розважити. Допомагайте проживати стрес, залишаючись живим, і виходити з нього, а не ковтати неприємні почуття та відморожуватися”.

2. Про те, як правильно заспокоювати
Багато хто часто бачив картинку: дитина, що кричить і мати, яка кричить "Заспокойся!". Але як би вона голосно не кричала, дитина не заспокоюється. Вона цього просто не може зробити через незрілість свого головного мозку. Адже, наприклад, неокортекс, який відповідає за контроль емоцій, дозріває лише до 7 років. Ось як радить заспокоювати Людмила Петрановська, виходячи із знань психології та фізіології дітей.

"Якщо ми хочемо, щоб дитина почула і зрозуміла, нам перш за все потрібно заспокоїти її лімбічну систему. Вивести зі стресу, дати зрозуміти, що ми, як і раніше, її батьки, і як і раніше готові захищати і дбати. Обійняти, втішити, проговорити про почуття, щоб малюк зрозумів, що ви з ним на зв'язку, розумієте та відчуваєте його”.

3. Про батьківські реакції
Саме з батьків дитина зчитує реакції, моделі поведінки. Якщо ви хочете, щоб вона виросла гнучкою людиною, яка здатна змінювати свою поведінку залежно від ситуації, по-різному реагуйте на її прохання або, скажімо, примхи.

"Важливо, щоб у процесі зіткнень з вами дитина отримувала різний тип реакцій у відповідь. Щоб колись їй поступалися, а колись не поступалися, щоб колись переводили в гру, а колись домовлялися, а колись ще по -іншому. Щоб, як у житті, були різні варіанти ".

4. Про перші місяці життя малюка
Новоспеченим мама мдосвідчені подруги чи родичі люблять давати поради, про те, що малюка треба виховувати від народження. Щоб він не звикав до ручок, щоб не маніпулював сльозами тощо. Ось що думає із цього приводу Людмила Петрановська.

Не треба виховувати новонародженого. Не треба мучити його і себе. Природою задумано, щоб мати в перші місяці життя майже не розлучалася з дитиною. Це насправді дуже короткий час, він швидко пройде, і його потім не повернеш. Робота, друзі, господарство, все це нікуди не подінеться. А для майбутніх стосунків із дитиною ці місяці безцінні”.

5. Про кризу негативізму
При згадці про кризи дорослішання, у багатьох батьків починає смикатися око. Дитина може жбурляти речі, все заперечувати, на будь-які пропозиції відповідати відмовою. Дуже важливо у такі моменти вистояти та не поламати її. Адже ми не хочемо, щоб наші діти росли безвільними людьми, які з усім погоджуються, з усіма йдуть на поступки.

"Виходить, що криза негативізму - це не просто випробування для батьківських нервів, це нам невідомо за які гріхи. Це час, коли ваша дитина вчиться наполягати на своєму, конфліктувати. І ви, як досвідчений тренер, можете допомогти освоїти різні стратегії поведінки в конфлікті. Ви не боретеся, ви не противник - ви тренер, спаринг-партнер. Неможливо ж навчитися грати в теніс поодинці".

6. Про дитячі страхи
Не варто відмахуватися від дитини, коли вона чогось боїться. І тим більше не варто глузувати з її переживань. Якщо ви хочете, звичайно, щоб вона коли виросла, ділилася з вами потаємними речами.

7. Про четвертий триместр вагітності
Період від народження до трьох місяців називають четвертим триместром вагітності. У цей час важливо "доносити" дитину.

"Сенс доношування простий і зрозумілий, якщо тільки згадати, що дитина ще не цілком народилася: треба дати їй знову побути в умовах, схожих на звичні, на її життя в матці, адже інший малюк поки не знає. Тісно, з усіх боків, охопити м'яким і теплим (руками, пелюшками), качати, як погойдується живіт жінки за будь-якого руху, відгородити від світу коконом монотонним, але досить гучних звуків, як це було в животі у мами... Не висмикувати на самоті раніше часу, це не додасть дитині самостійності, а батькам спокою”.

8. Про здатність піклуватися про себе
Є люди, які вміють дбати про себе. Не сваряться, колись щось не вийшло. Вчасно дають собі відпочити, не доводячи до знемоги.

"Здатність дбати про себе не падає з неба. Вона формується як результат турботи, отриманої від інших".

9. Про похвалу
Іноді батьки бояться перехвалити дитину. Не варто цього робити. Адже, коли малюк виросте, то концентруватиметься на своїх невдачах і не помічатиме того, що йому вдалося досягти.

10. Про порушення кордонів
Ми часто порушуємо межі дітей, не замислюючись про це. Адже це турбота про межі дитини - основа поваги до неї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: відомий дитячий, сімейний психолог, книги, вчать розуміти дитину, виховувати так, щоб не травмувати її, ми обрали найкращі, цитати Людмили Петрановської, про виховання, виховання дітей, виховання


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Спрей-засмага часто рекламується як безпечна альтернатива виходу на сонце на день або використання кабінок для засмаги, щоб отримати бронзове сяйво. А

Небезпека використання спрей-засмаги

Здоров'я | 17:00, 06.08.2022

Спрей-засмага часто рекламується як безпечна альтернатива виходу на сонце на день або використання кабінок для засмаги, щоб отримати бронзове сяйво. Але спрей-загар не був детально перевірений, тому його небезпека невідома.

Згідно з  дослідженнями Університету Бінгемтона, Університету штату Нью-Йорк, раннє вживання анестетиків може зробити підлітків більш сприйнятливими д

Вчені: Вплив анестетиків у підлітків може спричинити розлади, пов’язані з вживанням алкоголю

Дитина | 09:00, 06.08.2022

Згідно з дослідженнями Університету Бінгемтона, Університету штату Нью-Йорк, раннє вживання анестетиків може зробити підлітків більш сприйнятливими до розвитку розладу вживання алкоголю.

Парвовірусна інфекція – поширена і дуже заразна дитяча хвороба. Її іноді називають хворобою, пов’язаною з ураженням щік через характерний висип на обл

Парвовірусна інфекція у дитини: причини, симптоми

Хвороби | 08:30, 06.08.2022

Парвовірусна інфекція – поширена і дуже заразна дитяча хвороба. Її іноді називають хворобою, пов’язаною з ураженням щік через характерний висип на обличчі, який розвивається. Парвовірусна інфекція також відома як п’ята хвороба, оскільки історично вон

Існують значні ризики затримки вакцинації вашої дитини. Наполегливо рекомендуємо всім немовлятам робити щеплення за графіком імунізації, опублікованим

Які ризики затримки вакцинації, поки дитина трохи не підросте?

Щеплення | 01:30, 06.08.2022

Існують значні ризики затримки вакцинації вашої дитини. Наполегливо рекомендуємо всім немовлятам робити щеплення за графіком імунізації, опублікованим МОЗ.

Дослідники показують, що хлопчики, які демонструють неуважність і гіперактивність у віці 10 років, мають вищий ризик черепно-мозкових травм (ЧМТ) у пі

Хлопчики з неуважністю-гіперактивністю стикаються з підвищеним ризиком черепно-мозкових травм

Дитина | 23:00, 05.08.2022

Дослідники показують, що хлопчики, які демонструють неуважність і гіперактивність у віці 10 років, мають вищий ризик черепно-мозкових травм (ЧМТ) у підлітковому та дорослому віці. Лікування для зменшення цієї поведінки може знизити ризик ЧМТ.

Згідно з новими дослідженнями Університет Британської Колумбії (UBC), акцентування уваги на іграх, практичному навчанні та допомозі учнів один одному

Вчені: Акцент на соціальні ігри в дитячому садку покращує навчання, зменшує виснаження вчителів

Дитина | 09:00, 05.08.2022

Згідно з новими дослідженнями Університет Британської Колумбії (UBC), акцентування уваги на іграх, практичному навчанні та допомозі учнів один одному в дитячому садку покращує академічні результати, самоконтроль і регуляцію уваги.

Вже протягом перших трьох місяців температура тіла малюка поступово наближається до норми у дорослих. Під пахвами в цьому віці температурна норма може

Норма температури у дітей до 1 року

Дитина | 07:00, 05.08.2022

Вже протягом перших трьох місяців температура тіла малюка поступово наближається до норми у дорослих. Під пахвами в цьому віці температурна норма може коливатися від 36,5 до 36,9 градусів. Незначне підвищення температури може бути в вечірні години пі

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: