Цитати Людмили Петрановської про виховання дітей

Adoption
Date
  • 256 Переглядів
Людмила Петрановська – відомий дитячий та сімейний психолог. Її книги вчать розуміти дитину та виховувати так, щоб не травмувати її. Ми обрали найкращі цитати Людмили Петрановської про виховання.

7650_reb-ubegaet-1.jpg (22.16 Kb)


1. Про дитячі сльози
Часто ми бачимо, як малюка, що плаче, дорослі намагаються відволікти, переключити його увагу: "Ой, дивись, пташка полетіла/собачка побігла!". Деякі роблять ще гірше, грубо наказуючи "Не плач!", або того гірше, лякають дядьком міліціонером, який може забрати "таку погану дівчинку, яка там сильно плаче". З хлопчиками ситуація ще сумніша. Адже часто їм втовкмачують у голову думку "хлопчики не плачуть". От і живуть вони, ковтаючи сльози і стаючи емоційними інвалідами, які не можуть зрозуміти, що діється у них у душі і як реагувати на сльози тих, хто їх оточує. Людмила Петрановська у своїй книзі "Таємна опора" радить давати дитині виплакатися.

"Хочете, щоб дитина справлялася з життям? Значить, все дитинство втішайте, обіймайте, приймайте почуття. Не говоріть "Не плач", не намагайтеся відволікти або розважити. Допомагайте проживати стрес, залишаючись живим, і виходити з нього, а не ковтати неприємні почуття та відморожуватися”.

2. Про те, як правильно заспокоювати
Багато хто часто бачив картинку: дитина, що кричить і мати, яка кричить "Заспокойся!". Але як би вона голосно не кричала, дитина не заспокоюється. Вона цього просто не може зробити через незрілість свого головного мозку. Адже, наприклад, неокортекс, який відповідає за контроль емоцій, дозріває лише до 7 років. Ось як радить заспокоювати Людмила Петрановська, виходячи із знань психології та фізіології дітей.

"Якщо ми хочемо, щоб дитина почула і зрозуміла, нам перш за все потрібно заспокоїти її лімбічну систему. Вивести зі стресу, дати зрозуміти, що ми, як і раніше, її батьки, і як і раніше готові захищати і дбати. Обійняти, втішити, проговорити про почуття, щоб малюк зрозумів, що ви з ним на зв'язку, розумієте та відчуваєте його”.

3. Про батьківські реакції
Саме з батьків дитина зчитує реакції, моделі поведінки. Якщо ви хочете, щоб вона виросла гнучкою людиною, яка здатна змінювати свою поведінку залежно від ситуації, по-різному реагуйте на її прохання або, скажімо, примхи.

"Важливо, щоб у процесі зіткнень з вами дитина отримувала різний тип реакцій у відповідь. Щоб колись їй поступалися, а колись не поступалися, щоб колись переводили в гру, а колись домовлялися, а колись ще по -іншому. Щоб, як у житті, були різні варіанти ".

4. Про перші місяці життя малюка
Новоспеченим мама мдосвідчені подруги чи родичі люблять давати поради, про те, що малюка треба виховувати від народження. Щоб він не звикав до ручок, щоб не маніпулював сльозами тощо. Ось що думає із цього приводу Людмила Петрановська.

Не треба виховувати новонародженого. Не треба мучити його і себе. Природою задумано, щоб мати в перші місяці життя майже не розлучалася з дитиною. Це насправді дуже короткий час, він швидко пройде, і його потім не повернеш. Робота, друзі, господарство, все це нікуди не подінеться. А для майбутніх стосунків із дитиною ці місяці безцінні”.

5. Про кризу негативізму
При згадці про кризи дорослішання, у багатьох батьків починає смикатися око. Дитина може жбурляти речі, все заперечувати, на будь-які пропозиції відповідати відмовою. Дуже важливо у такі моменти вистояти та не поламати її. Адже ми не хочемо, щоб наші діти росли безвільними людьми, які з усім погоджуються, з усіма йдуть на поступки.

"Виходить, що криза негативізму - це не просто випробування для батьківських нервів, це нам невідомо за які гріхи. Це час, коли ваша дитина вчиться наполягати на своєму, конфліктувати. І ви, як досвідчений тренер, можете допомогти освоїти різні стратегії поведінки в конфлікті. Ви не боретеся, ви не противник - ви тренер, спаринг-партнер. Неможливо ж навчитися грати в теніс поодинці".

6. Про дитячі страхи
Не варто відмахуватися від дитини, коли вона чогось боїться. І тим більше не варто глузувати з її переживань. Якщо ви хочете, звичайно, щоб вона коли виросла, ділилася з вами потаємними речами.

7. Про четвертий триместр вагітності
Період від народження до трьох місяців називають четвертим триместром вагітності. У цей час важливо "доносити" дитину.

"Сенс доношування простий і зрозумілий, якщо тільки згадати, що дитина ще не цілком народилася: треба дати їй знову побути в умовах, схожих на звичні, на її життя в матці, адже інший малюк поки не знає. Тісно, з усіх боків, охопити м'яким і теплим (руками, пелюшками), качати, як погойдується живіт жінки за будь-якого руху, відгородити від світу коконом монотонним, але досить гучних звуків, як це було в животі у мами... Не висмикувати на самоті раніше часу, це не додасть дитині самостійності, а батькам спокою”.

8. Про здатність піклуватися про себе
Є люди, які вміють дбати про себе. Не сваряться, колись щось не вийшло. Вчасно дають собі відпочити, не доводячи до знемоги.

"Здатність дбати про себе не падає з неба. Вона формується як результат турботи, отриманої від інших".

9. Про похвалу
Іноді батьки бояться перехвалити дитину. Не варто цього робити. Адже, коли малюк виросте, то концентруватиметься на своїх невдачах і не помічатиме того, що йому вдалося досягти.

10. Про порушення кордонів
Ми часто порушуємо межі дітей, не замислюючись про це. Адже це турбота про межі дитини - основа поваги до неї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: відомий дитячий, сімейний психолог, книги, вчать розуміти дитину, виховувати так, щоб не травмувати її, ми обрали найкращі, цитати Людмили Петрановської, про виховання, виховання дітей, виховання


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Молоді мами маленьких дітей, особливо якщо дитина перша, настільки занурені у турботу про її благополуччя, що часто намагаються захистити її навіть ві

Що не варто забороняти дітям?

Дитина | 19:00, 23.01.2022

Молоді мами маленьких дітей, особливо якщо дитина перша, настільки занурені у турботу про її благополуччя, що часто намагаються захистити її навіть від тих речей, які дитині потрібні для розвитку. Тому так часто ми чуємо на майданчику або у дитячій і

Згідно з новим дослідженням в Великобританії, учні, які рідко снідають в шкільні дні, отримують нижчі оцінки, ніж ті, хто снідав регулярно.

Регулярний сніданок впливає на успішність школярів

Школярі | 12:00, 23.01.2022

Згідно з новим дослідженням в Великобританії, учні, які рідко снідають в шкільні дні, отримують нижчі оцінки, ніж ті, хто снідав регулярно.

Вчені з США розробили монітор, який стежить за диханням немовлят уві сні. Пристрій може врятувати від синдрому раптової дитячої смерті.

Вчені створили гаджет, який контролює сон немовлят

Немовля | 10:00, 23.01.2022

Вчені з США розробили монітор, який стежить за диханням немовлят уві сні. Пристрій може врятувати від синдрому раптової дитячої смерті.

Американські дослідники показали, що діти, які є єдиними в сім'ї, мають більш високий ризик ожиріння ніж ті, у яких є брати і сестри.

Медики розповіли, які діти більше схильні до ожиріння

Здоров'я | 08:00, 23.01.2022

Американські дослідники показали, що діти, які є єдиними в сім'ї, мають більш високий ризик ожиріння ніж ті, у яких є брати і сестри.

Асоціація спортивних тренерів США рекомендує батькам обмежувати дітей від постійних тренувань в одному виді спорту. Експерти кажуть, що це може привес

Чому американські тренери радять захищати дітей від постійних занять спортом?

Здоров'я | 07:00, 23.01.2022

Асоціація спортивних тренерів США рекомендує батькам обмежувати дітей від постійних тренувань в одному виді спорту. Експерти кажуть, що це може привести до серйозних травм і професійного вигорання.

Будь-які відхилення у стані дитини сильно турбують дбайливих батьків. Звичайно, що тривогу викликає стан, коли дитина хрипко кашляє.

Хрипкий кашель у дитини без температури

Дитина | 00:30, 23.01.2022

Будь-які відхилення у стані дитини сильно турбують дбайливих батьків. Звичайно, що тривогу викликає стан, коли дитина хрипко кашляє.

У батьків і так повно турбот і справ, так ще й з дітьми треба пограти. Хтось грає самовіддано, від душі, а комусь катання м'ячика і годування ведмедів

Ігри з дітьми: як розважити дитину?

Дитина | 09:00, 22.01.2022

У батьків і так повно турбот і справ, так ще й з дітьми треба пограти. Хтось грає самовіддано, від душі, а комусь катання м'ячика і годування ведмедів невидимою кашею по сімдесят п'ять разів на день не приносить великого задоволення. Що тоді робити?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: