Психологія для батьків: лівші і математика

Adoption
Date
  • 264 Переглядів
Не секрет, що за старих часів всіх, у кого ліва рука була активніша за праву, вважали психічно хворими. Що тільки не робили, щоб відучити дітей користуватися лівою рукою - прив'язували до боку, боляче били по пальцях або змащували їх гіркими настоянками.

3325_livsha_i_matem.jpg (16.17 Kb)

В результаті таких маніпуляцій дитина ставала засмиканою, плаксивою, втрачала сон, апетит і, що найстрашніше, справді, починала думати про себе, як про ненормальну.

Сьогодні вчені вже довели: бути лівшею - це не діагноз і вже точно не вирок! А, отже, всі ті, хто продовжує знущатися над своїми дітьми, намагаючись перевчити їх тримати ложку або ручку в правій руці, а не в лівій - негайно припиніть! Те, ким буде людина - лівшею або правшею - свого роду генетичний код, який закладається в утробі матері. І з цим не треба боротися, і лікувати якось теж не треба.

Сьогодні вже відомо, що люди з більш розвиненою лівою півкулею (правші) більш схильні до логічного мислення, точних наук, узагальнення. Люди з більш розвиненою правою півкулею мозку (наші лівші) - більш творчі, більш емоційні. У них сильніше розвинена уява, відповідно, і підходити до питання навчання такої дитини треба більше творчо.

Перш за все, маленького лівшу потрібно переконати, що в світі правшів він зовсім не зайвий. Але разом з тим постаратися навчити його користуватися тими предметами, призначеними для правшів, так само добре, оскільки багато в світі розраховане саме для правої руки. Той же консервний ніж, ножиці і т. д. Так, є в продажу предмети, розраховані саме для лівші, але все-таки буде краще, якщо дитина зможе спокійно користуватися всіма девайсами без особливих проблем.

Намагайтеся в процесі навчання маленького лівші більше використовувати моделі і макети. Лівша краще сприймає на чуттєвому рівні (тактильні відчуття, нюх, дотик). Замість того, щоб сказати або написати дитині «2 + 2 = 4», дайте йому кубики (ложечки, фломастери). Більше використовуйте наочні посібники. Лівшам зазвичай важко працювати в групах і на обмежений час. Тому надайте йому спокійний простір для роботи, дайте час подумати, не квапте.

До речі, лівші досить погано сприймають послідовність чого-небудь. Вони не відразу можуть зрозуміти такі поняття як «вчора», «сьогодні», «попередній», «наступний» і так далі. Це обов'язково прийде, але трохи пізніше. Так що не переживайте з цього приводу, не акцентуйте на цьому увагу. Дитина все зрозуміє, головне, продовжуйте займатися.

Оскільки ми пишемо зліва направо, нахил зошита, шрифту, освітлення - все розраховано більше на праворуких людей. В цьому випадку лівша повинен сидіти так, щоб його не штовхали в робочу руку.

Крім того, у першокласника-лівші можуть виникнути проблеми з рахунком від 10 і до 20. Для нього буде складно побудувати по порядку ці цифри. Та ж сама проблема може виникнути і при запам'ятовуванні місяців року. Що робити батькам у цьому випадку? Чи не квапити дитину. Вона освоїться в таких поняттях, тільки трохи пізніше, ніж правші. Нічого не поробиш, лівша вибудовує свій простір повільно. Тому, незважаючи на заняття в школі з вашою дитиною, приділяйте увагу своїй дитині і вдома.

Продовжуйте в ігровій формі вивчати числа, цифри, дні тижня, місяця. Нехай малюк освоїться в просторово-часових поняттях. Є багато навчальних посібників, де в ігровій формі пояснити ці поняття. Не лінуйтеся разом з дитиною грати в такі ігри. Намагайтеся частіше влаштовувати з малюком графічні диктанти: «3 клітинки вниз, 4 клітини вправо», і так далі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: школа, дитина, сім'я, батьки, лівша, правша, дитина в школі, пради батькам, мама і маля, навчання, розвиток, мислення


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

У вихованні синів головну роль повинен грати батько. Він не тільки повинен знайти правильні і дієві слова, але і вміти їх донести до своїх дітей, щоб

Слова, які завжди треба говорити своїм синам, навіть якщо вони дорослі

Сімейні справи | 07:00, 28.05.2022

У вихованні синів головну роль повинен грати батько. Він не тільки повинен знайти правильні і дієві слова, але і вміти їх донести до своїх дітей, щоб вони їм допомогли прожити гідне життя.

Виховуючи свою дитину, ми через незнання або через нестачу часу, робимо масу помилок, які впливають на розвиток і світогляд нашого чада.

Помилки у вихованні дітей, які псують їхній характер

Дитина | 05:00, 28.05.2022

Виховуючи свою дитину, ми через незнання або через нестачу часу, робимо масу помилок, які впливають на розвиток і світогляд нашого чада.

Ваша дитина народилася з інстинктивним бажанням смоктати. Коли вона був немовлям, вона смоктала соску або пальці чи великий палець, щоб заспокоїтися.

Як змусити дитину тримати руки подалі від рота?

Дитина | 00:30, 28.05.2022

Ваша дитина народилася з інстинктивним бажанням смоктати. Коли вона був немовлям, вона смоктала соску або пальці чи великий палець, щоб заспокоїтися. За словами психологів, немовлята та малюки, які смокчуть великі пальці, справлялися зі стресом краще

Пропонуємо вам список фраз від яких варто відмовитись, адже вони справді нервують дітей, навіть коли здаються вам зовсім необразливими.

ТОП-7 батьківських фраз, які нервують дітей

Дитина | 23:00, 27.05.2022

Пропонуємо вам список фраз від яких варто відмовитись, адже вони справді нервують дітей, навіть коли здаються вам зовсім необразливими.

Свою позицію експерти засновують на тому, що в період формування організм маленької дитини дуже вразливий.

Чому лікарі радять не проколювати дівчаткам вуха до 15 років?

Дитина | 08:00, 26.05.2022

Свою позицію експерти засновують на тому, що в період формування організм маленької дитини дуже вразливий.

Багато з нас неодноразово чули про те, що більшість труднощів у житті дорослої людини (невпевненість в собі, невдачі у відносинах, неможливість знайти

Дитячий психолог розповіла, які слова не можна говорити дитині

Психологія | 05:00, 26.05.2022

Багато з нас неодноразово чули про те, що більшість труднощів у житті дорослої людини (невпевненість в собі, невдачі у відносинах, неможливість знайти себе і т.д.) уходять корінням в дитинство. Психотерапевт Лариса Россол каже, що багато подій з житт

Новоспечені батьки часто розглядають кожну особливість своєї дитини, щоб переконатися, що малюк абсолютно здоровий і ця практика триває протягом перши

Чому з'являються прищі на шкірі голови дитини?

Дитина | 00:30, 26.05.2022

Новоспечені батьки часто розглядають кожну особливість своєї дитини, щоб переконатися, що малюк абсолютно здоровий і ця практика триває протягом перших місяців.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: