Психологія для батьків: лівші і математика

Adoption
Date
  • 135 Переглядів
Не секрет, що за старих часів всіх, у кого ліва рука була активніша за праву, вважали психічно хворими. Що тільки не робили, щоб відучити дітей користуватися лівою рукою - прив'язували до боку, боляче били по пальцях або змащували їх гіркими настоянками.

3325_livsha_i_matem.jpg (16.17 Kb)

В результаті таких маніпуляцій дитина ставала засмиканою, плаксивою, втрачала сон, апетит і, що найстрашніше, справді, починала думати про себе, як про ненормальну.

Сьогодні вчені вже довели: бути лівшею - це не діагноз і вже точно не вирок! А, отже, всі ті, хто продовжує знущатися над своїми дітьми, намагаючись перевчити їх тримати ложку або ручку в правій руці, а не в лівій - негайно припиніть! Те, ким буде людина - лівшею або правшею - свого роду генетичний код, який закладається в утробі матері. І з цим не треба боротися, і лікувати якось теж не треба.

Сьогодні вже відомо, що люди з більш розвиненою лівою півкулею (правші) більш схильні до логічного мислення, точних наук, узагальнення. Люди з більш розвиненою правою півкулею мозку (наші лівші) - більш творчі, більш емоційні. У них сильніше розвинена уява, відповідно, і підходити до питання навчання такої дитини треба більше творчо.

Перш за все, маленького лівшу потрібно переконати, що в світі правшів він зовсім не зайвий. Але разом з тим постаратися навчити його користуватися тими предметами, призначеними для правшів, так само добре, оскільки багато в світі розраховане саме для правої руки. Той же консервний ніж, ножиці і т. д. Так, є в продажу предмети, розраховані саме для лівші, але все-таки буде краще, якщо дитина зможе спокійно користуватися всіма девайсами без особливих проблем.

Намагайтеся в процесі навчання маленького лівші більше використовувати моделі і макети. Лівша краще сприймає на чуттєвому рівні (тактильні відчуття, нюх, дотик). Замість того, щоб сказати або написати дитині «2 + 2 = 4», дайте йому кубики (ложечки, фломастери). Більше використовуйте наочні посібники. Лівшам зазвичай важко працювати в групах і на обмежений час. Тому надайте йому спокійний простір для роботи, дайте час подумати, не квапте.

До речі, лівші досить погано сприймають послідовність чого-небудь. Вони не відразу можуть зрозуміти такі поняття як «вчора», «сьогодні», «попередній», «наступний» і так далі. Це обов'язково прийде, але трохи пізніше. Так що не переживайте з цього приводу, не акцентуйте на цьому увагу. Дитина все зрозуміє, головне, продовжуйте займатися.

Оскільки ми пишемо зліва направо, нахил зошита, шрифту, освітлення - все розраховано більше на праворуких людей. В цьому випадку лівша повинен сидіти так, щоб його не штовхали в робочу руку.

Крім того, у першокласника-лівші можуть виникнути проблеми з рахунком від 10 і до 20. Для нього буде складно побудувати по порядку ці цифри. Та ж сама проблема може виникнути і при запам'ятовуванні місяців року. Що робити батькам у цьому випадку? Чи не квапити дитину. Вона освоїться в таких поняттях, тільки трохи пізніше, ніж правші. Нічого не поробиш, лівша вибудовує свій простір повільно. Тому, незважаючи на заняття в школі з вашою дитиною, приділяйте увагу своїй дитині і вдома.

Продовжуйте в ігровій формі вивчати числа, цифри, дні тижня, місяця. Нехай малюк освоїться в просторово-часових поняттях. Є багато навчальних посібників, де в ігровій формі пояснити ці поняття. Не лінуйтеся разом з дитиною грати в такі ігри. Намагайтеся частіше влаштовувати з малюком графічні диктанти: «3 клітинки вниз, 4 клітини вправо», і так далі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: школа, дитина, сім'я, батьки, лівша, правша, дитина в школі, пради батькам, мама і маля, навчання, розвиток, мислення


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Кажуть, ім'я людини визначає все її подальше життя. Так вважають не тільки астрологи і віщуни, а й психологи. Вони назвали трійку Імен для хлопчиків,

Не називайте хлопчиків цими трьома іменами

Вибираємо Ім'я | 08:00, 03.12.2021

Кажуть, ім'я людини визначає все її подальше життя. Так вважають не тільки астрологи і віщуни, а й психологи. Вони назвали трійку Імен для хлопчиків, які згодом можуть стати злими дорослими мужиками.

Батьки завжди хочуть, щоб їх діти були найрозумнішими, талановитими, різнобічними і успішними. Але вони забувають, що дитина — не робот, її фізичні мо

Чому не можна робити з дитини генія?

Розвиток дитини | 07:00, 03.12.2021

Батьки завжди хочуть, щоб їх діти були найрозумнішими, талановитими, різнобічними і успішними. Але вони забувають, що дитина — не робот, її фізичні можливості обмежені, а інтелектуальний розвиток має свої вікові межі. Зараз ми розповімо вам, чому пер

Непослух дитини — це абсолютно природний спосіб вираження власної волі і бажань. Навіть немовлята висловлюють невдоволення, починаючи голосно волати,

Як можна карати дитину без криків і образ

Дитина | 05:00, 03.12.2021

Непослух дитини — це абсолютно природний спосіб вираження власної волі і бажань. Навіть немовлята висловлюють невдоволення, починаючи голосно волати, коли їх одягають, дворічка реве на весь магазин, щоб йому купили іграшку.

Імена для повітряних знаків Зодіаку.

Вибираємо ім'я малюкові за знаком Зодіаку: повітряна стихія

Дитина | 01:30, 03.12.2021

Імена для повітряних знаків Зодіаку.

22 тиждень вагітності – відносно спокійний та комфортний час для майбутньої мами. Крихітка в животі активно ворушиться, реагує на ваші постукування і

Як розвивається дитина на 22 тижні вагітності

Дитина | 00:30, 03.12.2021

22 тиждень вагітності – відносно спокійний та комфортний час для майбутньої мами. Крихітка в животі активно ворушиться, реагує на ваші постукування і голос. Що ще відбувається на цьому терміні?

Іноді батьки заявляють лікарям, що не могли навіть запідозрити свою дитину в згубній пристрасті до наркотиків. Однак такі твердження є спробою зняти з

Підліток та наркотики: як здогадатися і що робити

Дитина | 23:00, 02.12.2021

Іноді батьки заявляють лікарям, що не могли навіть запідозрити свою дитину в згубній пристрасті до наркотиків. Однак такі твердження є спробою зняти з себе провину за нещастя. Не помітити таких явних змін у поведінці підлітка уважні та дбайливі батьк

Перехідний вік, точніше, час прискореного фізичного розвитку в хлопчиків і дівчаток майже однаковий, починається з 11-12 років і триває до 17-18 років

Підлітки та пубертат

Дитина | 14:00, 02.12.2021

Перехідний вік, точніше, час прискореного фізичного розвитку в хлопчиків і дівчаток майже однаковий, починається з 11-12 років і триває до 17-18 років.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: