Онлайн-грумінг: як захистити підлітка

Adoption
Date
  • 2010 Переглядів
Інтернет - одне з найважливіших винаходів людства, що дає користувачам величезні можливості. І звичайно, ця сфера не обійшлася без численних шахраїв і кіберзлочинців. І якщо раніше, піклуючись про безпеку дитини, батьки вчили його не розмовляти зі сторонніми людьми на вулиці, нікуди не ходити з незнайомцями і не залишати звичні зони комфорту (дитячий майданчик, перевірений маршрут зі школи і т.д.), то сьогодні вони виявилися не готові до хвилі кіберагрессіі.

4337_14333404_kberbulng.jpg (27.28 Kb)Грумінг як вид кіберагрессії

Кіберагрессія по відношенню до дітей, на жаль, зростає. Експерти виділяють кілька її видів - від «троллінгу» і розсилки загроз до створення спеціальних груп для знущань над обраною «жертвою». Один з видів кіберагрессіі - грумінг.

Грумінг - це спілкування дорослої людини з неповнолітнім в мережі з метою розбещення. Злочинець може не обмежитися отриманням фото і відео інтимного характеру, а вимагати особистих зустрічей. Проблема в тому, що підліток у силу своєї емоційної незрілості і відсутності «дорослого» досвіду не сприймає його дії як загрозу. Мета злочинця (а саме так слід сприймати його) - втертися в довіру, подружитися і стати дуже близьким. Для цього використовуються найрізноманітніші маніпуляції і психологічні техніки. У деяких випадках злочинець прагне розвинути в підлітку почуття закоханості і захоплення, щоб підштовхнути на найвідвертіші дії. В інших - спочатку виступає в ролі такого собі наставника, більш досвідченої людини, яка, розуміючи переживання підлітка, готовий надати йому підтримку в усьому і поділитися досвідом (теж у всьому).

Як завжди діє злочинець?

1. Пошук потенційної жертви в мережі.
2. Складання емоційного портрета і вивчення інтересів, виходячи з публікацій і онлайн-активності.
3. Знайомство і завоювання довіри.
4. Прагнення окупувати увагу і ізолювати від близького спілкування з іншими передплатниками.
5. Прояв підвищеної уваги, подарунки (наприклад, поповнення мобільного, донат в іграх і т.д.).
6. Розмови на інтимні теми. Ці розмови здаються нешкідливими, але поступово готують до думки про можливість сексуального контакту.
7. Заохочення непослуху, зменшення авторитету дорослих, підбурення до ризикованих вчинків.
8. Домігшись своєї мети і отримавши, наприклад, фото або відео інтимного характеру, злочинець прагне морально придушити жертву: можливий шантаж, погрози, примус до зустрічі і реального контакту.

Як захистити підлітка від грумінгу в інтернеті?

Вручаючи дитині гаджет з камерою в святковій упаковці, наприклад, на день народження, батьки повинні віддавати собі звіт, що дають інструмент, який в підсумку може стати джерелом проблем. Задайте собі питання: чи все я зробив, щоб підготувати дитину до безпечного спілкування в інтернеті?

Чим раніше ви почнете «працювати» над формуванням правильного сприйняття дитиною кіберпростору, тим краще. Відверто кажучи, в підлітковому віці робити це трохи запізно. Основи безпечної поведінки повинні бути закладені набагато раніше, коли у батьків ще є реальна можливість контролювати онлайн-активність дитини.

Поради з безпеки

Як тільки батьки дозволяють дитині самостійно використовувати будь-які інтернет-ресурси, необхідно вести розмову про те, що можна і не можна робити, встановлювати правила і обмеження. Краще якщо дитина, як мінімум, до 11 років не має власних сторінок в соцмережах. У віці 11-13 років бажано, щоб батьки мали можливість контролювати коло спілкування на таких сторінках (але не забуваємо про право підлітка на особистий простір і прагнемо до довірчих відносин).

Яким питанням і темам необхідно приділити особливу увагу при розмові з дитиною?

Дітям молодшого віку необхідно пояснити, що не варто додавати в друзі людей, яких вони не знають в реальності.

Будь-яка інформація, яка може ідентифікувати дитину - його місце проживання, нинішнє розташування і т.д. - повинна або бути відсутньою в профілі, або бути доступною тільки ряду реальних друзів.

Відправка фото та відео інтимного характеру повинна бути для дитини табу. Дуже важливо пояснити, що відправлене фото / відео перестає належати власнику, і одержувач може знайти йому будь-яке застосування - від розміщення на порно-сайті до шантажу.

Слід поговорити про неприпустимість зберігання в гаджетах занадто особистих або компрометуючих фото і відео. Завжди є присутнім ризик втрати телефону або його злому. І тоді дитина опиниться під ударом.

Ознаки того, що ваша дитина піддався грумингу або іншого виду кіберагрессіі:

- постійний стан пригніченості, замкнутість і поганий настрій;
- відмова відвідувати школу, виходити на вулицю і спілкуватися з друзями;
- агресивність і коливання настрою;
- стан тривожності і паніки, страху;
- зайва скритність щодо своєї онлайн-активності - страх, що хтось побачить екран телефону або планшета, установка паролів і постійне зберігання гаджета при собі;
- втеча з дому і зустрічі з кимось без пояснень.

Важливо! Будь-які розмови про «життя» підлітка в мережі не повинні супроводжуватися агресією, моралями і криками, тому що дитина буде оборонятися. І в сучасних умовах заборонами складно вирішити будь-яку проблему, тим більше пов'язану з інтернет-простором. Довірчі відносини і розуміння повинні стати «зброєю» батьків. Їх завдання - сформувати у дитини впевненість, що він завжди може звернутися до них по допомогу! У будь-якій складній ситуації!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: онлайн-грумінг, як захистити, підліток, рекомендації фахівців, безпека дитини, кібербулінг, відносини онлайн, підлітки, дитина в суспільстві, дитина, психологія


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Багато батьків-веганів намагаються привчати дітей до свого стилю життя. Правильно чи ні позбавляти маленьких людей вибору – окреме питання. Але переду

Як веганська дієта впливає на здоров'я дітей?

Дитяче харчування | 08:00, 17.10.2021

Багато батьків-веганів намагаються привчати дітей до свого стилю життя. Правильно чи ні позбавляти маленьких людей вибору – окреме питання. Але передусім таким батькам важливо знати про ризики такого раціону для дитячого організму.

Вчені описали, як лікували дитину, яка проковтнула магнітні кульки. Така ситуація може бути небезпечною для здоров'я та життя малечі.

Що робити, якщо дитина проковтнула магніт?

Дитина | 07:00, 17.10.2021

Вчені описали, як лікували дитину, яка проковтнула магнітні кульки. Така ситуація може бути небезпечною для здоров'я та життя малечі.

Катерина Шабельник говорить, що в її практиці стало більше дітей з ковідом. І серед них - дійсно більше маленьких дітей. «Якщо раніше ми працювали з п

Чи дійсно діти частіше почали хворіти на COVID - 19?

Дитина | 00:30, 17.10.2021

Катерина Шабельник говорить, що в її практиці стало більше дітей з ковідом. І серед них - дійсно більше маленьких дітей. «Якщо раніше ми працювали з підлітками 13-17 років, то зараз у мене особисто є найменший 2-місячний пацієнт», - розповідає вона.

Виписка з пологового будинку такий же важливий день для мами і малюка, як і день народження дитини. Що потрібно підготувати перед випискою, щоб цей де

Виписка з пологового будинку: речі, які потрібно підготувати

Дитина | 21:00, 16.10.2021

Виписка з пологового будинку такий же важливий день для мами і малюка, як і день народження дитини. Що потрібно підготувати перед випискою, щоб цей день пройшов гладко для молодої матусі?

У садку ваше чадо називають «золотою дитиною», бабуся стверджує, що «малюк, поки не прийшли батьки, поводився чудово», тато легко знаходить спільну мо

Чому діти найгірше поводяться з мамою: 3 причини

Дитина | 19:00, 16.10.2021

У садку ваше чадо називають «золотою дитиною», бабуся стверджує, що «малюк, поки не прийшли батьки, поводився чудово», тато легко знаходить спільну мову з сином ...А варто мамі залишитися з дитиною, як емоції вирують, нерви натягуються, і сльози гото

Не секрет, що за старих часів всіх, у кого ліва рука була активніша за праву, вважали психічно хворими. Що тільки не робили, щоб відучити дітей корист

Психологія для батьків: лівші і математика

Дитина | 17:00, 16.10.2021

Не секрет, що за старих часів всіх, у кого ліва рука була активніша за праву, вважали психічно хворими. Що тільки не робили, щоб відучити дітей користуватися лівою рукою - прив'язували до боку, боляче били по пальцях або змащували їх гіркими настоянк

Ось уже багато років, одна з головних проблем сучасного суспільства полягає в тому, що молоді батьки не завжди знають, як правильно виховувати свого м

«Після трьох вже пізно»: в якому віці слід активно розвивати дитину?

Дитина | 14:00, 16.10.2021

Ось уже багато років, одна з головних проблем сучасного суспільства полягає в тому, що молоді батьки не завжди знають, як правильно виховувати свого малюка. Не вміючи вибрати «золоту середину», вони кидаються з однієї крайності в іншу, то надаючи чад

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: