Як батькам знати, що у дитини стрес і як їй допомогти?

Adoption
Date
  • 83 Переглядів
Іноді батьки не одразу помічають (розуміють), що їх син чи дочка переживають стресові ситуації, відтак маля не отримує вчасно допомогу і не знаходить розуміння у мами з татом. Як батькам розпізнати стрес у своєї дитини?

9617_3.jpg (27.3 Kb)


Невелика кількість стресу може бути навіть позитивною. Адже це вважається емоційним струсом. Однак варто пам'ятати, що надмірний стрес впливає не тільки на поведінку, а й на здоров’я дитини.

Які ознаки стресу у дитини

► Дошкільнята в більшості випадків погано сплять і їдять, неконтрольовано плачуть, відчувають злість, дратівливість і тривогу.

► Дітям молодшого шкільного віку характерне помітне погіршення успішності, засмучення або бентеження. Також у них може виникнути небажання йти до школи, піти спати або брати участь в спільних заняттях.

Яскравою ознакою стресу можуть бути постійні нічні кошмари, непослух, агресія або часте роздратування. При цьому батькам може здатися, що у дитини поганий настрій. Проте якщо це відбувається регулярно, не виключено, що йдеться про стрес.

► У дітей середнього і старшого шкільного віку також знижується успішність, змінюється режим сну і харчування. Проте можуть виникнути такі серйозні проблеми, як вживання алкоголю або наркотиків, часті скарги на фізичний стан, одержимість питанням своєї ваги, прояви агресії або жорстокості.

Що робити батькам
Найбільш поширені причини стресу у дитини:

- недовірливі взаємини з близькими;
- відсутність підтримки;
- великі зміни в сім'ї (розлучення, переїзд або народження дитини);
- надмірно щільний графік;
- "синдром відмінника" або острах зробити помилку, острах незадовільної оцінки;
- нездатність опанувати шкільним матеріалом.

Для того, щоб допомогти дитині побороти ці проблеми, доведеться докласти чимало зусиль. Для початку батькам варто поспілкуватися з дитиною. Обговорити все, що її бентежить і намагатися підтримати дитину, наскільки це можливо. Важливо при цьому спробувати утриматися від критики.

Розуміння з боку батьків — один з головних чинників, який може вплинути на стан дитини та допомогти їй вийти зі стресу. Саме тому потрібно більше часу приділяти розмовам і спільній активності. Наприклад, це може бути похід в кіно, боулінг, атракціони.

Якщо спроби подолати проблему за допомогою розмов не приносять результату: дитина стає замкнутою, більш нещасною або пригніченою, має проблеми в школі, з друзями або родиною, не може контролювати свою поведінку або гнів — тоді зверніться до фахівця.

Психологи також радять пам’ятати про те, що батьки є головним прикладом для дитини. Насамперед робіть все можливе, щоб тримати власний стрес під контролем й керувати ним здоровим способом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, стрес


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Сонцезахисними засобами потрібно користуватись дорослим та дітям. Але минулорічні засоби можуть бути канцерогенними.

Чому небезпечно використовувати минулорічний сонцезахист

Косметологія | 12:30, 20.04.2021

Сонцезахисними засобами потрібно користуватись дорослим та дітям. Але минулорічні засоби можуть бути канцерогенними.

Для того, щоб дитина була дисциплінована та щаслива, батьки повинні встановити для неї певні розумні обмеження. Як правильно говорити дитині

Навчіться говорити дитині "ні"

Сімейні справи | 12:00, 20.04.2021

Для того, щоб дитина була дисциплінована та щаслива, батьки повинні встановити для неї певні розумні обмеження. Як правильно говорити дитині "ні"?

Група дослідників з Єврейського університету в Єрусалимі довела зв'язок між переробленими продуктами і зниженням якості кісток, виявивши шкоду, яку ці

Перероблені продукти руйнують дитячий скелет

Сімейні справи | 11:00, 20.04.2021

Група дослідників з Єврейського університету в Єрусалимі довела зв'язок між переробленими продуктами і зниженням якості кісток, виявивши шкоду, яку ці продукти завдають дітям молодшого віку. Дослідження було опубліковане в журналі Bone Research.

Страх – це стан, який відрізняється характерною симптоматикою, асоціюється з пережитим стресом і може мати наслідки для дитячої психіки.

Як допомогти дитині при тривожності і заїканні

Дитина | 10:00, 20.04.2021

Страх – це стан, який відрізняється характерною симптоматикою, асоціюється з пережитим стресом і може мати наслідки для дитячої психіки.

Трапляються випадки, коли дитяча поведінка виводить батьків з рівноваги, провокує на крики та дії, про які вони потім шкодують. Як дорослим впоратися

Поради психологів: Як не виливати свою злість на дитину

Сімейні справи | 08:00, 20.04.2021

Трапляються випадки, коли дитяча поведінка виводить батьків з рівноваги, провокує на крики та дії, про які вони потім шкодують. Як дорослим впоратися з гнівом?

Батькам потрібно пам'ятати, що дитина це особистість, а не іграшка чи боржник, який щось повинен віддати. Є речі, які малюк зовсім не зобов'язаний роб

Настанови мами й тата, які не зобов'язана виконувати дитина

Сімейні справи | 07:00, 20.04.2021

Батькам потрібно пам'ятати, що дитина це особистість, а не іграшка чи боржник, який щось повинен віддати. Є речі, які малюк зовсім не зобов'язаний робити.

Наша влада уже попередила, що невакцинованих дітей не будуть приймати до школи і в садок. Що ж робити таким діткам? Чи справді усе так серйозно?

Невакциновані діти: чи справді не будуть брати їх в садок і до школи

Дитина | 05:00, 20.04.2021

Наша влада уже попередила, що невакцинованих дітей не будуть приймати до школи і в садок. Що ж робити таким діткам? Чи справді усе так серйозно?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: