Твої ніжні обійми!..

Adoption
Date
  • 3208 Переглядів
Зі самого народження дитина потребує ласки. Вона не лише приємна, а й необхідна для розвитку.
Мама прагне дарувати малюкові ніжність і ласку з перших хвилин знайомства, і потреба ця чисто інтуїтивна. Але рідко хто замислюється, що її дотики не просто приємні дитині, але і дуже корисні, адже вони стимулюють її розвиток.

Психологи відзначають, що на першому році життя малюкові необхідний максимум уваги і любові. Адже дитина народжується на білий світ абсолютно безпорадною і без мами просто не виживе. Оскільки в малюка ще слабо розвинені слух і зір, основним способом отримання інформації стають тактильні відчуття, які він відчуває завдяки шкірним рецепторам.

Втішний приз. В животі у мами малюк блаженно дрейфує в навколоплідних водах. З усіх боків його оточують м'які і теплі стінки матки, тому комфорт і затишок йому забезпечені. Коли ж малюк з'являється на світ, умови існування змінюються кардинально. Втішити дитину і повернути їй знайомі тактильні відчуття допомагають мамині ласки: саме вони пом'якшують перехід з одного світу в інший. Так, якщо раніше його заспокоювали або, навпаки, спонукали до активності дотики стінок матки, то тепер цю роль виконують ніжні обійми. Крім того, мамині ласки без зайвих слів дають зрозуміти малюку, що він любимий і довгожданий. Це знання сприяє формуванню базової довіри до світу: в моменти взаємної ніжності малюк вчиться довіряти людям і відчувати себе в безпеці поряд з ними.

Додаткові бонуси. Дитячі психологи часто говорять, що своїми дотиками мама «ліпить» тіло своєї дитини. Дотики активізують шкірні рецептори і відповідні зони головного мозку, а ласки і погладжування сприяють виробленню ендорфінів - гормонів задоволення. В результаті у крихти поліпшується настрій і розслабляються м'язи, які в перші місяці після народження зазвичай сильно напружені. І, нарешті, завдяки постійній стимуляції рецепторів шкіра починає відчуватися дитиною як межа із зовнішнім світом. У малюка поступово формується уявлення про власне «я», і він починає усвідомлювати цінність й особливість свого тіла.

Татові ласки

Багато батьків помічають, що мамині ласки малюк бере охочіше. Чи варто татам переживати з цього приводу?

До 3 років, і особливо на першому році життя, дитина найактивніше реагує на маму. Нічого дивного в цьому немає, адже протягом 9 місяців вони були єдиним цілим, а після народження тісний фізіологічний зв'язок моментально переріс в глибоку емоційну прихильність. Тата дитина апріорі сприймає по-іншому, тому на батьківські пестощі реакція, як правило, зовсім інша. Крім того, багато чоловіків виявляють ніжність до малюка занадто обережно, а діти прекрасно зчитують «іншу енергетику». Та й відчуття від погладжувань інші. Але чоловікам не варто засмучуватися. Пестячи дитину, тато ніби заміщує маму (бо робить те ж, що і вона), і малюк розцінює це як вагомий привід подарувати татові довіру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Ласки, обійми, дитина, шкіра, відчуття


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Найкращі хобі для ваших дітей

Дитина | 19:00, 20.01.2021

Пізнавати світ можна через захоплення та хобі.

Чого вас може навчити дитина?

Дитина | 12:30, 19.01.2021

Діти можуть багато чого навчити дорослих.

Корисні інтереси для дітей з аутизмом

Дитина | 22:00, 18.01.2021

Керрі Ноуелл, дитячий клінічний психолог з Центру MU Thompson, разом з колегами розробили опитування для осіб, які здійснюють догляд за підлітками з аутизмом, щоб оцінити їх особливі інтереси і визначити, чи заважають вони розвитку.

Чого не можна забороняти дитині?

Психологія | 15:30, 18.01.2021

Дитячі психологи вважають, що це не варто заборняти дітям.

Друзі допомагають підліткам з тривого та депресією

Школярі | 12:30, 18.01.2021

Статистика свідчить, що кожен п'ятий підліток має симптоми психічного розладу, такого як депресія або тривога, а самогубства - друга за поширеністю причина смерті.

Комаровський розповів про небезпечний симптом у дитини

Дитина | 20:00, 16.01.2021

Особливу увагу необхідно звернути на біль, який локалізований в правій нижній частині живота.

Зошити з якими листами ні в якому разі не можна купувати дітям до школи?

Які зошити не можна купувати дитині до школи?

Дитина | 05:00, 16.01.2021

Зошити з якими листами ні в якому разі не можна купувати дітям до школи?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: