Дитяча моторика - у центрі уваги

Adoption
Date
  • 3051 Переглядів
Слабкий розвиток дрібної моторики призводить до мовних відхилень й створює незручності у життєдіяльності дитини.
На жаль, у сучасних дітей часто відзначається загальне моторне відставання, особливо у дітей міських. Згадайте, зараз навіть у дитячі садки просять приносити взуття на липучках, щоб вихователі не утруднювали себе тим, щоби навчити дитину зав'язувати шнурівки. Ще 20 років тому батькам, а разом з ними і дітям, доводилося більше працювати руками: перебирати крупу, прати білизну, в'язати, вишивати. Зараз же на кожне заняття є по машині-автомату.

Як наслідок, у сучасних дітей виникають проблеми з розвитком зв'язного мовлення. Залежність між розвитком тонких рухів руки і мови була доведена ще в минулому столітті. Часто педіатри роблять висновок: якщо у дитини проблеми з мовленням, це може свідчити про відхилення у моториці.

Однак навіть якщо мова дитини в нормі - це зовсім не означає, що дитина добре управляється зі своїми руками. Якщо у віці 4-5 років зав'язування шнурків викликає у дитини труднощі, а з пластиліну крім кульок і ковбасок нічого не ліпиться; якщо в 6 років пришити гудзик- місія нездійснена і небезпечна, значить, у дитина погано розвинена моторика.

На жаль, про проблеми з координацією рухів і дрібною моторикою більшість батьків дізнаються тільки перед школою. Це виявляється у форсованому навантаженні на дитину: крім засвоєння нової інформації, доводиться ще вчитися утримувати в неслухняних пальцях олівець. А ще є уроки праці, малювання...

Не потрібно сприймати ігри для розвитку як корекційну діяльність, виправлення чогось. Ставтеся до цього як до цікавого і приємного заняття, яке відповідає основним потребам дитини. Гра дарує маляті перші перемоги, які запам'ятаються на все життя.

Допоможіть дитині зліпити зайчика з платиліну, спонукайте малюка до творчих занять, зацікавте його у цьому.

Корисною для розвитку дитячої моторики є гра з різними видами круп.

Рекомендуємо також частіше відводити дитину у пісочницю.

Побавтеся у маленького помічника: нехай дитина допоможе вам перебрати крупу чи намистинки, попросіть допомогти зав'язати фартух. Межі фантазіям немає, головне знайти спосіб зацікавити дитину у заняттях на розвиток мотокики.

Розвивати моторику необхідно ще з пелюшак. Як тільки малюк навчився щось брати у ручки, запропонуйте йому іграшки різної форми, текстури, фактури (тільки не гострі, безпечні). Не обов'язково завалювати дитину наддорогими іграшками. Достатньо кілька цікавих і корисних іграшок - кубики, тваринки, виготовлені з поєднанням різних матеріалів (твердих і м'яких, гладеньких і ширшавих, з деталями різної форми і розмір). Рекомендуємо придбати гру-шнурівку, яка прекрасно розвиває дрібну моторику, окомір, посидючість. Гра сприяє поліпшенню координації рухів, гнучкості кисті і розкутості рухів взагалі, що є запорукою відсутності проблем з написанням текстів у школі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Моторика, розвиток, пальчики, мовлення, ігри, вправи


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Найкращі хобі для ваших дітей

Дитина | 19:00, 20.01.2021

Пізнавати світ можна через захоплення та хобі.

Чого вас може навчити дитина?

Дитина | 12:30, 19.01.2021

Діти можуть багато чого навчити дорослих.

Корисні інтереси для дітей з аутизмом

Дитина | 22:00, 18.01.2021

Керрі Ноуелл, дитячий клінічний психолог з Центру MU Thompson, разом з колегами розробили опитування для осіб, які здійснюють догляд за підлітками з аутизмом, щоб оцінити їх особливі інтереси і визначити, чи заважають вони розвитку.

Чого не можна забороняти дитині?

Психологія | 15:30, 18.01.2021

Дитячі психологи вважають, що це не варто заборняти дітям.

Друзі допомагають підліткам з тривого та депресією

Школярі | 12:30, 18.01.2021

Статистика свідчить, що кожен п'ятий підліток має симптоми психічного розладу, такого як депресія або тривога, а самогубства - друга за поширеністю причина смерті.

Комаровський розповів про небезпечний симптом у дитини

Дитина | 20:00, 16.01.2021

Особливу увагу необхідно звернути на біль, який локалізований в правій нижній частині живота.

Зошити з якими листами ні в якому разі не можна купувати дітям до школи?

Які зошити не можна купувати дитині до школи?

Дитина | 05:00, 16.01.2021

Зошити з якими листами ні в якому разі не можна купувати дітям до школи?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: