Не забувайте хвалити дитину

Adoption
Date
  • 2626 Переглядів
Коли батьки хвалять дитину за вчинки, вони дають їй орієнтир
Похвала надзвичайно важлива і для дорослої людини, і для дитини. Але дуже часто батьки забувають про це, і скупляться на похвалу.

А дарма. Чим більше ви хвалите дитину, тим більше мотивуєте її до вчинення добрих справ. Але як правильно хвалити дитину, щоб похвала не переросла в гординю?

Дитина повністю залежить від батьків, вона ловить настрій матері і чуйно визначає в ньому нотки позитивного і негативного. Якщо мама скупиться на ласку і похвалу, дитина може вирішити, що її не люблять.

Уявіть собі, ви залежите від людини, яку любите до глибини душі. А ця людина вас постійно критикує і засуджує. Яка перша думка прийде вам в голову? Швидше за все, ви вирішите, що ви не потрібні цій людині, тому що недостатньо гарні.

Так і дитина, вона просто не вірить в любов батьків, які постійно негативно оцінюють його вчинки. Навіть не вчинки, а її саму. Якщо в родині переважає оцінне ставлення, дитина отримує серйозну психологічну травму. Вона стає невпевненою у собі, заздалегідь програмує на невдачу всі свої дії. Дитина буде постійно порівнювати себе з іншими і, бачачи перевагу інших людей, впадати в зневіру.

Дітей-дошкільнят необхідно хвалити часто і перебільшено. Не бійтеся укоренити в дитині гординю, хвалити потрібно за хороші вчинки і якості. Похвала і лестощі - різні речі. Саме останньї слід побоюватися.

Не зайвим буде поговорити з дитиною про гординю. Гординя - смертний гріх, необхідно пояснити це дитині. Вона повинна розуміти, що гординя чи зарозумілість перекривають шляхи людини до розвитку.

Досягнувши досконалості (як це вважає дитина), вона перестає працювати над собою. Привчайте дитину ніяк не оцінювати себе - ні добре, ні погано. Які ми - знає один Бог.

Хваліть і критикуйте не дитину, а її вчинки. Не обмежуйтеся стандартними «розумниця», «молодець». Скажіть малюку, що писати у нього виходить тепер набагато краще. А читати він став набагато швидше, ніж минулого місяця. Хваліть дитину за її наполегливість і працьовитість. Це важливі особистісні якості.

Виправляйте недоліки дитини тактовно, підносьте все хороше в ній. Візьміть це за основу виховання. Адже якщо постійно повторювати дитині, що вона все робить неправильно, вона взагалі перестане що-небудь робити. Ніхто не буде слухати людину, яка вічно всім незадоволена. Так і діти: вони перестають слухати тат і мам, які постійно бурчать.

Як прищепити дитині життєві цінності? Похвалою! Якщо батько хвалить дитину за доброту, працьовитість, лагідність, він автоматично дає дитині орієнтир. Дитина буде знати, що такі якості, як доброта і смиренність, відіграють важливу роль у житті людини. Що без цього існування людей неможливе.

Як розвинути в дитині ті якості, якими його обділила природа? Якщо вашій дитині не вистачає сміливості або впевненості в собі, як допомогти їх розвинути? І тут нам на допомогу знову приходить похвала.

Якщо дитина занадто часто пустує, погано себе плвлдить, то хваліть його за те, що сьогодні в дитячому садку вона поводилася дуже добре. Похваліть

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Дитина, виховання, похвала, спілкування, ставлення


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Друзі допомагають підліткам з тривого та депресією

Школярі | 12:30, 18.01.2021

Статистика свідчить, що кожен п'ятий підліток має симптоми психічного розладу, такого як депресія або тривога, а самогубства - друга за поширеністю причина смерті.

Комаровський розповів про небезпечний симптом у дитини

Дитина | 20:00, 16.01.2021

Особливу увагу необхідно звернути на біль, який локалізований в правій нижній частині живота.

Зошити з якими листами ні в якому разі не можна купувати дітям до школи?

Які зошити не можна купувати дитині до школи?

Дитина | 05:00, 16.01.2021

Зошити з якими листами ні в якому разі не можна купувати дітям до школи?

Стать дитини: популярні прикмети

Я вагітна | 22:00, 15.01.2021

Іноді прикмети можуть здійснюватись.

Дитячий сон: кілька корисних порад

Дитина | 20:00, 15.01.2021

Щоб дитина спала добре, треба дотримуватись декількох порад.

Чаї, відвари і навіть лимонад - корисно для дітей. А які напої краще не давати дитині?

Які напої можуть бути небезпечними для здоров'я дитини?

Дитяче харчування | 08:50, 15.01.2021

Чаї, відвари і навіть лимонад - корисно для дітей. А які напої краще не давати дитині?

Як відівчити дитину малювати на шпалерах?

Дитина | 15:30, 14.01.2021

Кілька корисних порад для батьків маленьких художників.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: