Самостійні та дратівливі: криза 1 року в малечі

Adoption
Date
  • 2513 Переглядів
Кризовий період, що виникає у дитини у віці приблизно 1 року, проходять практично всі діти. Більшість малюків до цього часу вже можуть ходити, починають говорити, роблять спроби самостійно їсти й одягатися. Найчастіше, малюки вередують у відповідь на надмірну опіку батьків. Нові можливості дозволяють дитині вперше відчути себе самостійним, але, відірвавшись від матері, він починає боятися втратити її, і намагається не відходити від неї далеко. Як правило, дівчатка переживають цю кризу до 1,5 року, а хлопчики - до 2-х.
З початком цієї кризи не тільки дитина, але і його батьки опиняються в непростій ситуації: всі звичні методи виховання, які ефективно діяли досіі, раптом виявляються марними і навіть шкідливими. Однак, якщо відмовитися від нескінченних заборон і витратити час на те, щоб допомогти дитині опанувати нові навичками, можна зберегти спокій і власний авторитет в її очах. Батькам слід дозволити своїй малечі бути рухливими, не надто сильно обмежувати активність своїх дітей.

Однорічні діти в період цієї кризи дуже вперті. Вони проявляють впертість (відмовляється одягатися, гуляти, їсти) через те, що лише таким чином можуть проявити свою самостійність. Помічником батьків може стати будь-яка іграшка: лялька покаже, як потрібно одягатися, м'який ведмедик - як вкладатися спати, їсти за столом.У результаті кожної кризи дитина отримує нові знання про себе і свої здібності, проявляє нові риси характеру. І якщо криза пройде невдало, то правильність розвитку порушується.

За матеріалами "МАМА".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, 1 рік, криза, виховання, батьки


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Найкращі хобі для ваших дітей

Дитина | 19:00, 20.01.2021

Пізнавати світ можна через захоплення та хобі.

Чого вас може навчити дитина?

Дитина | 12:30, 19.01.2021

Діти можуть багато чого навчити дорослих.

Корисні інтереси для дітей з аутизмом

Дитина | 22:00, 18.01.2021

Керрі Ноуелл, дитячий клінічний психолог з Центру MU Thompson, разом з колегами розробили опитування для осіб, які здійснюють догляд за підлітками з аутизмом, щоб оцінити їх особливі інтереси і визначити, чи заважають вони розвитку.

Чого не можна забороняти дитині?

Психологія | 15:30, 18.01.2021

Дитячі психологи вважають, що це не варто заборняти дітям.

Друзі допомагають підліткам з тривого та депресією

Школярі | 12:30, 18.01.2021

Статистика свідчить, що кожен п'ятий підліток має симптоми психічного розладу, такого як депресія або тривога, а самогубства - друга за поширеністю причина смерті.

Комаровський розповів про небезпечний симптом у дитини

Дитина | 20:00, 16.01.2021

Особливу увагу необхідно звернути на біль, який локалізований в правій нижній частині живота.

Зошити з якими листами ні в якому разі не можна купувати дітям до школи?

Які зошити не можна купувати дитині до школи?

Дитина | 05:00, 16.01.2021

Зошити з якими листами ні в якому разі не можна купувати дітям до школи?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: