Важливі життєві навички для дітей

Adoption
Date
  • 2012 Переглядів
Ми завжди хочемо для своїх дітей найкращого, хочемо виховувати їх у любові, бути поруч і допомагати. І хоча ми не можемо прищепити їм усі вміння, які тільки можемо собі уявити, існує кілька важливих життєвих навичок, яких батьки неодмінно повинні навчити своїх дітей. Ці навички допоможуть вашій дитині краще адаптуватись до навколишнього світу й вирости відповідальним, поважним і корисним членом суспільства.

8190_3.jpg (50.21 Kb)


1. Прищеплюйте дітям любов до читання й навчання

Чим більше людина читає та вчиться, тим сильніше її здатність відкритись широкому спектру можливостей і глибша обізнаність у тому, що робить її мудрішою. Але діти також повинні знати, що навчання полягає не тільки в читанні підручників, адже є безліч інших способів чогось навчитись. Заохочуйте дітей бути відкритими та сприйнятливими до оволодіння знаннями, які пропонують різні життєві ситуації (як позитивні, так і негативні), інші люди – гідний приклад для наслідування, а також батьки.

2. Навчайте дітей добре грати з іншими дітьми

Сучасний світ перетворився на одне велике село. Неможливо переоцінити значення взаємодії та вміння приймати інших людей з усіма їх відмінностями й особистісними рисами. Заохочуйте дітей об'єднуватись і співпрацювати з іншими людьми для досягнення спільних цілей. Таким чином ви навчите їх не лише бути терпимими до різних точок зору, але й уміти співчувати та навчите готовності брати до уваги думки й почуття інших людей.

3. Навчайте дітей доброзичливо вирішувати суперечки

Розбіжності неминучі, особливо в сучасному гіперконкурентному й егоїстичному світі. Тому дітям дуже важливо навчитись зберігати спокій у конфліктних ситуаціях і суперечках. Спонукайте їх переводити дух, зважувати всі аргументи «за» і «проти», ставити запитання типу «чому?» і «а якщо..?». Як наслідок, вони навчаться зосереджуватись на проблемі, а не на людині, і їм буде легше контролювати такі небезпечні емоції, як гнів і злість.

4. Діти повинні прагнути до того, щоб їх почули, але прийнятними способами

Розкажіть дітям, що ви як батько не завжди зможете перебувати поруч, щоб оберігати й захищати їх. Навчайте дітей відстоювати власну точку зору, висловлювати її сміливо й шанобливо, а за необхідності брати управління ситуацією у свої руки. Здатність постояти за себе (й інших), ефективно спілкуватись, переконувати, вести за собою – це найцінніші навички, якими людина повинна володіти в сучасному світі. Починати вчити дітей цих навичок треба якомога раніше.

5. Навчайте дітей просити вибачення, коли вони помиляються, і вибачати, коли їх ображають

Діти повинні знати, що всі роблять помилки, але вибачення здатне виправити навіть найгірші з них. Немає нічого ганебного в тому, щоби просити вибачення та вибачати інших. Насправді, просити вибачення й вибачати іншу людину – це ознаки справжньої мужності й сили. Навчайте дітей вміти вибачати й забувати образи.

6. Навчайте дітей проявляти доброту, по можливості допомагати нужденним

Демонструвати несподіваний прояв доброти не тільки приємно, це ще й найпростіший спосіб доторкнутись до життя. Навчайте дітей проявляти доброту та простягати руку допомоги при першій-кращій можливості. Це допоможе їм розвинути співчуття до чужого болю та зрозуміти різницю між бажаннями й потребами.

7. Діти повинні зберігати оптимізм, позитивне ставлення й націлювати свою увагу на світлу сторону життя

У житті не все й не завжди буває світлим і веселковим, але й не все в ньому таке вже мінорне й сумне. Життя являє собою великий діапазон різних емоцій. Якщо зосереджувати більше уваги на його позитивній стороні, воно виявиться не таким вже похмурим. Навчайте дітей зберігати оптимізм, дякувати долі й отримувати радість і насолоджуватися щастям від дрібниць, таких як мальовничий захід сонця або посмішка близької людини. Пам'ятайте про те, що позитив і сміх здатні захищати людину від стресу, болю й злості.

8. Вчіть дітей берегти навколишнє середовище, піклуватись про братів наших менших

Діти повинні розуміти, що планета в нас одна, нам на ній жити. Отже, усі ми повинні захищати її й піклуватись про неї. Це означає, що нам необхідно доглядати за рослинами, тваринами й навколишнім середовищем. Спонукайте дітей годувати птахів, вигулювати собак і поливати рослини. Так вони будуть уважніше й обережніше ставитись до планети та всього, що її населяє.

9. Навчайте дітей вмиватись, чистити зуби й бути охайними

«Чистота - перш за все; чистота – запорука здоров'я» – так каже народна мудрість. Діти повинні засвоїти основи особистої гігієни з раннього віку. Заохочуйте й навіть нагороджуйте їх за дотримання правил гігієни та здоровий спосіб життя, включаючи правильне харчування й заняття спортом. Коли діти чисті, здорові та щасливі, щасливі всі навкруги.

10. Навчайте дітей любити щиро

Любов – найбільша чеснота з усіх, наявних у світі. Усе засновано виключно на любові. Без неї все руйнується. Навчайте дітей любити себе й тих, хто їх оточує не за те, що вони роблять, а за те, хто вони. А коли діти достатньо подорослішають, розкажіть, як важливо віддано любити свого обранця, піклуючись про нього й роблячи його (або її) по-справжньому щасливим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: навчання, дитина, розвиток дитини


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Хлопчики, які займаються спортом, мають менше проблем з психікою і рідше зіштовхуються з ними у дорослому житті. До такого висновку дійшли дослідники.

Заняття спортом у дитячому віці позитивно впливають на психіку людини - науковці

Дитина | 08:30, 18.02.2024

Хлопчики, які займаються спортом, мають менше проблем з психікою і рідше зіштовхуються з ними у дорослому житті. До такого висновку дійшли дослідники.

Автори дослідження з'ясували, що почуття гумору у дітей може бути ознакою їх високого інтелекту.

Діти з гумором володіють більш високим IQ - дослідження

Дитина | 00:30, 18.02.2024

Автори дослідження з'ясували, що почуття гумору у дітей може бути ознакою їх високого інтелекту.

Щасливе майбутнє дитини можна визначити за кількома ознаками.

Головні ознаки, що ваша дитина виросте щасливою

Дитина | 10:30, 17.02.2024

Щасливе майбутнє дитини можна визначити за кількома ознаками.

Американські вчені з Університету штату Пенсільванія в ході дослідження виявили нову ознаку наявності аутизму у дітей. У більшості хворих фахівці зафі

Вчені виявили нову ознаку аутизму у дітей

Патологія | 09:30, 17.02.2024

Американські вчені з Університету штату Пенсільванія в ході дослідження виявили нову ознаку наявності аутизму у дітей. У більшості хворих фахівці зафіксували нетипову харчову поведінку.

В середньому з 1000 дітей тільки одну можна назвати обдарованою. Рівень IQ цього вундеркінда, зазвичай, становить понад 140 балів. А надзвичайно обдар

Неочевидні ознаки обдарованої дитини

Дитина | 08:30, 17.02.2024

В середньому з 1000 дітей тільки одну можна назвати обдарованою. Рівень IQ цього вундеркінда, зазвичай, становить понад 140 балів. А надзвичайно обдарованим з рівнем IQ, рівним 175 і вище, так взагалі буде один малюк з 3 млн.

Батько необхідний дитині не менше за матір. Про це говорить не лише досвід повноцінних родин, а й цілком серйозні дослідження вчених. Фахівці не втомл

Чому батько повинен проводити достатньо часу з дитиною?

Тато | 01:20, 17.02.2024

Батько необхідний дитині не менше за матір. Про це говорить не лише досвід повноцінних родин, а й цілком серйозні дослідження вчених. Фахівці не втомлюються стверджувати, що ігри батька з дітьми є важливими для їх повноцінного розвитку, нормальної со

Для батьків, які ніяк не можуть змусити свою дитину виконувати хатню роботу, вчені з Університету Ла Троб в Австралії знайшли відмінний аргумент — дом

Вчені довели, що допомога дітей по дому впливає на розвиток

Розвиток дитини | 11:20, 15.02.2024

Для батьків, які ніяк не можуть змусити свою дитину виконувати хатню роботу, вчені з Університету Ла Троб в Австралії знайшли відмінний аргумент — домашні справи, такі як приготування їжі, прибирання або прополка трави в саду, можуть поліпшити розумо

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: