5 ігор, які навчать дитину рахувати

Adoption
Date
  • 105 Переглядів
Все не так складно!

0301_crop.jpg (115.74 Kb)


Навчати дитину рахувати починати потрібно не раніше, ніж дитині виповниться рік. До цього часу розвивай фантазію і уяву дитини, грай з нею в математичні ігри, і тоді, цілком можливо, ти виростиш нового Альберта Ейнштейна.

1. Граємо в пальчики (до року)
Розвивай дрібну моторику пальців, граючи в традиційну "Сороку-ворону" і "Куй-куй-черевичок". Читай малюкові віршики-лічилки, але не акцентуй його увагу на числах. Важливо, щоб він вловив ритм і зрозумів: грати з мамою - цікаво і весело.

2. "Один і багато" (з року до 2)
Знайомимо малюка з поняттям "багато". Наприклад: одна лялечка або машинка в руці - і "багато" їх на полиці. Підуть на ура матрьошки: була одна велика, і раптом з неї з'явилося ще кілька! Попроси дитини дати тобі одну іграшку, а потім - кілька, багато, показати один пальчик і багато.

3. Порівнюємо! (2-3 роки)
У справу йде все, що можна порівняти. Запропонуй дитині предмети різного розміру: велику машинку і маленьку, чайну ложку і столову. Нехай малюк дасть тобі маленьку річ і велику. Можна ускладнити завдання: в цьому будиночку живе одна лялечка, а в цьому - багато. Дві лялечки пішли в гості до подружки, і в одному будиночку стало менше ляльок, в іншому - більше.

4. Рахуємо! (3-4 роки)
На цьому етапі тобі знадобляться картки з картинками - дитина вчиться співвідносити поняття числа з кількістю предметів. Візуальність важлива, як ніколи! Наприклад, на картці намальовано три ялиночки - ми називаємо: "три". Пора знайомити і з цифрами: покажи картку з цифрою три і так далі.

5. Три - це три одиниці! (5-6 років)
Пояснюємо кількісне значення числа: "три складається з трьох одиниць, чотири - з чотирьох одиниць". На числовому ряді вчимося показувати, яке число більше, яке менше, яке попереду, яке - позаду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: розвиток дитини


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: