Безпліддя і стрес: чи є зв'язок?

Adoption
Date
  • 352 Переглядів
Безпліддя може вплинути на стосунки з родичами та друзями, створити фінансові труднощі, вплинути на стосунки між партнерами та негативно вплинути на сексуальні стосунки пари. Одним словом, безпліддя може викликати стрес.

3324_prichiny-zhenskogo-besplodiya_jpg__600x0_q85_subsampling-2.jpg (23.39 Kb)


Дослідження показали, що жінки з безпліддям мають такий самий рівень тривоги та депресії, як і жінки з раком, хворобами серця та ВІЛ. Багато хто в суспільстві не розуміє, що безпліддя – це хвороба, тому пари звинувачують у своєму стані. Чи можете ви звинувачувати онкохворих у їхньому стані?

Зворотній зв'язок: чи викликає стрес безпліддя?

Стрес заважає здатності жінки завагітніти. Дослідження показали, що жінки з депресією в два рази частіше страждають від безпліддя. Тривога також може мати негативний вплив, подовжуючи час, необхідний для досягнення вагітності. Дослідження жінок, які проходили екстракорпоральне запліднення, показали, що стрес зменшує частоту вагітності.

Сама репродуктивна система не бере участі у адаптації організму до стресу, вона навіть тимчасово послаблює своє функціонування, аби більше ресурсів організму було спрямовано на підтримку життєвих функцій в умовах стресу. Коли жінка чогось патологічно боїться виникає блокада у всіх системах, в тому числі і статевій.

Проте, вплив гормону стресу - кортизолу на здатність жінки завагітніти, а також зв’язок кортизолу з статевим гормоном прогестероном є доказаний науково. 30% безпліддя пов’язані саме з психологічними чинниками та стресом. Вплив стресу на фертильність стосується не лише жінок, але й чоловіків.

Як впоратися зі стресом безпліддя?

Дізнайтеся: дізнайтеся про безпліддя. Поговоріть з іншими людьми, які страждають від безпліддя. Зрозумійте свій медичний стан і запитайте про варіанти лікування.

Спілкуйтеся: поговоріть зі своїм партнером про свої почуття та потреби, дозвольте своєму партнеру відчувати емоції теж та впоратися з ними по-своєму. Говоріть про свої відмінності та уникайте конфліктів. Продовжуйте спілкуватися з родиною та друзями та не ізолювати себе. Зрозумійте, що ви можете говорити про свою ситуацію, не вдаючись у деталі, і розкажіть іншим, як вони можуть вас підтримати.

Практикуйте прийоми розслаблення: людське тіло має два типи реакцій – «бийся або втікай» і «розслаблення». Реакція «бийся чи тікай» — це те, що відбувається з вашим тілом, коли ви відчуваєте небезпеку. Це та сама реакція, яку ви відчуваєте під час психологічного стресу.

Реакція розслаблення - це коли ваше тіло знаходиться в глибокому спокої. Техніки релаксації, такі як прогресивне розслаблення м’язів, глибоке дихання, медитація можуть допомогти вам перейти до стану реакції релаксації. Ці методи можуть допомогти вам впоратися з будь-яким типом стресу.

Подбайте про своє здоров’я: їжте здорову їжу, регулярно займайтеся спортом, достатньо висипайтеся і виділяйте час для відпочинку.

Боріться із сексуальним стресом: сексуальний стрес дуже поширений серед пар з безпліддям, головним чином тому, що пари вважають, що це обов’язок, а не потреба.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, безпліддя, стресу, показали, Дослідження, стресом, кортизолу, завагітніти, вагітності, впоратися


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Відповідно до дослідження Університету Квінсленда, жінки з недіагностованим ендометріозом матимуть труднощі із способами завагітніти без ЕКЗ.

Вчені: Недіагностований ендометріоз ускладнює лікування безпліддя

Безпліддя | 14:00, 20.08.2022

Відповідно до дослідження Університету Квінсленда, жінки з недіагностованим ендометріозом матимуть труднощі із способами завагітніти без ЕКЗ.

Ця патологія може бути пов’язана із очевидними проблемами: непрохідність труб чи наявність спайкового процесу. Проте є чимало факторів, які слід врахо

4 приховані проблеми безпліддя

Безпліддя | 12:00, 09.06.2022

Ця патологія може бути пов’язана із очевидними проблемами: непрохідність труб чи наявність спайкового процесу. Проте є чимало факторів, які слід враховувати. Адже лікування безпліддя вимагає комплексного підходу. Які приховані причини можуть також за

Первинна оваріальна недостатність (ПОВ), також відома як передчасна недостатність яєчників, виникає, коли яєчники жінки перестають нормально працювати

Причини безпліддя: первинна недостатність яєчників

Безпліддя | 01:30, 15.05.2022

Первинна оваріальна недостатність (ПОВ), також відома як передчасна недостатність яєчників, виникає, коли яєчники жінки перестають нормально працювати до 40 років.

Чомусь стається так, що одні пари не планують дітей - і вагітніють, а другі як не стараються, а нічого не виходить. Чому так відбувається?

4 найпоширеніші причини безпліддя

Безпліддя | 07:00, 13.05.2022

Чомусь стається так, що одні пари не планують дітей - і вагітніють, а другі як не стараються, а нічого не виходить. Чому так відбувається?

Про викидень завжди розповідають приглушеним тоном – якщо взагалі говорять! – але вони трапляються несподівано часто, при одній із чотирьох (!) вагітн

Як часто можуть повторюватись викидні?

Патологія | 12:00, 02.05.2022

Про викидень завжди розповідають приглушеним тоном – якщо взагалі говорять! – але вони трапляються несподівано часто, при одній із чотирьох (!) вагітностей. З технічної точки зору, викидень трапляється, коли ембріон або плід не виживає у матці в перш

Безпліддя може вплинути на стосунки з родичами та друзями, створити фінансові труднощі, вплинути на стосунки між партнерами та негативно вплинути на с

Безпліддя і стрес: чи є зв'язок?

Безпліддя | 00:30, 10.04.2022

Безпліддя може вплинути на стосунки з родичами та друзями, створити фінансові труднощі, вплинути на стосунки між партнерами та негативно вплинути на сексуальні стосунки пари. Одним словом, безпліддя може викликати стрес.

Складність боротьби з безпліддям може позначитися навіть на найвідданіших. Коли ви вже кілька разів намагались завагітніти, але все безрезультатно, це

Альтернативна терапія проти безпліддя

Безпліддя | 14:00, 06.04.2022

Складність боротьби з безпліддям може позначитися навіть на найвідданіших. Коли ви вже кілька разів намагались завагітніти, але все безрезультатно, це є стресом. Легко впасти в рутину відчаю, що, на думку багатьох експертів з безпліддя, насправді мож

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: