Через які дії батьків дитина стає несамостійною?

Adoption
Date
  • 1265 Переглядів
Батьки часто роблять помилки, і це цілком нормально, адже до новонародженої дитини не додається інструкція по вихованню. Що ж тата і мами роблять не так?

0620_5.jpg (29.83 Kb)


Ось яких помилок краще уникати…

Вважають, що вони завжди мають рацію

Але ж дитині теж потрібно давати можливість робити помилки. І краще, якщо батьки будуть дозволяти її робити свій вибір і шукати в житті те, що її подобається.

Вважають, що чадо має у всьому беззаперечно їх слухатися

Але ж дитина — теж жива людина, хоч і маленька. І з її думкою потрібно рахуватися! І батькам не заважає іноді визнавати той факт, що вони теж можуть помилятися.

Неможливо зробити так, щоб син або дочка беззаперечно вас слухали! Якщо ви хочете від дитини повної покори, то вона виросте безвольною людиною з низькою самооцінкою. А вам це треба?

Батьки взагалі не займаються вихованням дитини і пускають все на самоплив

Навіть якщо у малюка дуже складний характер і ви втомилися займатися його вихованням, то вже точно не можна пускати все на самоплив.

Вони вважають, що дітей не можна карати

Не варто давати дитині повну свободу дій — це не призведе ні до чого хорошого.

Батьки контролюють кожен крок чада

І це теж неправильний підхід до виховання. Не потрібно завжди ставитися до дитини, як до маленької і нетямущої. Дозволяйте її самостійно приймати якісь рішення, інакше вона все життя буде уникати відповідальності.

Батько і мати чогось вимагають, але не пояснюють чому

Не можна вимагати щось від дитини, нічого її не пояснюючи. Навіщо малюкові прибирати свої іграшки? Лише тому, що ви так сказали і ви так хочете? Постарайтеся розповісти йому, для чого це потрібно зробити і чому це добре, щоб малюк сам захотів цим зайнятися.

Тато з мамою показують нехороший приклад

Виховуйте себе, а не дитину! Якщо вам щось не подобається в поведінці сина або дочки, подумайте, чи не повторює вона ці дії за вами?

Батьки взагалі не проявляють інтерес до дитини

Якщо малюк відчуває, що його не люблять, але вимагають від нього беззаперечної слухняності, то він поводитиметься відверто погано, щоб звернути на себе увагу. Його поведінка буде всіляко висловлювати протест!

Якщо ви хочете, щоб діти виросли самостійними і впевненими в собі особистостями, які зуміють постояти за себе, дайте їм можливість вибирати і мати свою власну думку. Не чекайте беззаперечної слухняності від дитини, а просто спробуйте встановити з нею хороші відносини. Звичайно, малюк повинен поважати думку батьків, але у жодному разі не боятися батька і мати.

Щиро цікавтеся справами своїх дітей, їх думкою і бажаннями. Поважайте малюка і частіше говоріть йому, що любите.

Якщо ви зумієте подружитися з власною дитиною, то можете бути впевненими в тому, що вона буде поважати вас у відповідь і намагатися не засмучувати!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, батьки, стосунки, дитина несамостійна


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Підлітковий вік — час пошуку опори і визнання, і допомога дорослих у цей період дуже важлива

Як вберегти підлітків від страшних рішень?

Психологія | 05:00, 15.01.2022

Підлітковий вік — час пошуку опори і визнання, і допомога дорослих у цей період дуже важлива

Дорослі відносно непогано вміють зберігати самовладання, навіть якщо в душі їм дуже хочеться голосно лаятись і тупотіти ногами прямо посеред вулиці. А

Як навчити дитину справлятися з гнівом?

Дитина | 23:00, 14.01.2022

Дорослі відносно непогано вміють зберігати самовладання, навіть якщо в душі їм дуже хочеться голосно лаятись і тупотіти ногами прямо посеред вулиці. А ось діти справляються із цим не так добре і не стримують емоцій.

Безпритульні тварини, живодерство — все це роблять дорослі, яким колись батьки не змогли або забули пояснити, чому важливо дбати про тварин і природу.

Як говорити з дитиною про відповідальність за тварин?

Дитина | 19:00, 14.01.2022

Безпритульні тварини, живодерство — все це роблять дорослі, яким колись батьки не змогли або забули пояснити, чому важливо дбати про тварин і природу. Діти і самі часто виявляють жорстокість до тварин, відбувається це через вік і тому що їм ще не дов

Так, всі ми по сто разів говоримо своїм дітям «двері нікому не відчиняй», «не розмовляй з незнайомими», «нікуди не йди». Але  діти не зовсім готові до

Правила безпеки: що має знати дитина трьох-шести років?

Дитина | 09:00, 14.01.2022

Так, всі ми по сто разів говоримо своїм дітям «двері нікому не відчиняй», «не розмовляй з незнайомими», «нікуди не йди». Але діти не зовсім готові до небезпечних ситуацій.

Що слід знати батькам, щоб виховати психологічно здорових дітей та допомогти братам і сестрам зрозуміти один одного — в програмі На перспективу розпов

Як виховувати дітей в багатодітній родині?

Дитина | 10:00, 13.01.2022

Що слід знати батькам, щоб виховати психологічно здорових дітей та допомогти братам і сестрам зрозуміти один одного — в програмі На перспективу розповідає сімейна психотерапевтка Світлана Арефнія.

У кожної дитини є дві базові потреби: в любові і в пізнанні. Ми знаємо, що зіпсувати малюка любов’ю неможливо і готові видати хоч 100 порцій. Йому пот

10 способів нашкодити дитині, намагаючись виростити її успішною і щасливою

Дитина | 08:00, 13.01.2022

У кожної дитини є дві базові потреби: в любові і в пізнанні. Ми знаємо, що зіпсувати малюка любов’ю неможливо і готові видати хоч 100 порцій. Йому потрібні пізнання? Відмінно. З цим сьогодні теж немає проблем: розвивальні іграшки для новонароджених,

Головний хореограф Танців із зірками Олена Шоптенко розповіла про правила виховання свого трирічного сина Олексія та поділилася, як переживає його кри

Олена Шоптенко розповіла, як справляється з кризою трьох років у сина

Дитина | 07:00, 10.01.2022

Головний хореограф Танців із зірками Олена Шоптенко розповіла про правила виховання свого трирічного сина Олексія та поділилася, як переживає його кризу трьох років.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: