Гикавка плода під час вагітності: поради медика

Adoption
Date
  • 318 Переглядів
Вам може здаватися, що дитинка стукає вам в живіт, або ж копається, але це може бути гикавкою плода.

1014_7.jpg (12.25 Kb)

Відчуття, які переживає вагітна, як "гикання" плода, можна відчувати з 28 тижня вагітності. Фізіологічно даний стан пояснюється скороченням діафрагми плода (м'язи, що розділяють грудну і черевну порожнини).

Гикавка плоду проявляється відчуттям коротких поштовхів (деякі жінки називають це клацаннями), які не викликають больових або неприємних відчуттів. Даний стан може виникати часто або ж рідко, триває від п'яти до двадцяти хвилин. Причин так званого "?гикання" плоду може бути дві. Перша - заковтування плодом занадто великої кількості навколоплідних вод, в яких він знаходиться в порожнині матки. В такому випадку діафрагма плода реагує на переповнений шлунок і відбувається її мимовільне скорочення. Інша, більш небезпечна причина - це гіпоксія плоду (кисневе голодування). При цьому подразнюється один з нервових центрів головного мозку плода, і він передає імпульси на скорочення діафрагми.

Якщо "гикавка" виникає часто або триває довго, необхідно обов'язково звернутися до акушера-гінеколога.

В першу чергу з обстежень необхідно зробити кардіотахографію (дослідження серцевого ритму плода) і УЗД з Доплерометрія (дане обстеження дає можливість оцінити кровотік в судинах пуповини і в плаценті). Насторожувати для вагітної може бути поєднання "гикавки" і підвищення рухової активності плода, а також виявлене лікарем порушення серцевого ритму плода.

Як попередити гикавку плоду?
Профілактикою "гикавки", і, відповідно, гіпоксії плоду, є правильна підготовка жінки до вагітності: лікування гінекологічних і негінекологіческіх захворювань, інфекцій, мінімізація стресових станів; правильний режим відпочинку і роботи під час вагітності, достатній сон, часті прогулянки на свіжому повітрі. А при наявності гіпоксії плоду - усунення її причин і лікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: гикавка плода під час вагітності


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Поки одні будують кар'єру, інші одружуються і народжують дітей. Та багато хто задається питанням, коли настає ідеальний вік для продовження роду? Схож

Лікарі визначили ідеальний вік для безпечного народження дітей

Плануємо дитину | 12:10, 24.05.2024

Поки одні будують кар'єру, інші одружуються і народжують дітей. Та багато хто задається питанням, коли настає ідеальний вік для продовження роду? Схоже, з'явилась відповідь.

Вагітній жінці важливо стежити за своїм самопочуттям і за тим, що вони їдять. Адже їжа має великий вплив на здоров'я як майбутньої мами, так і дитини.

Чи небезпечно вагітним їсти фаст-фуд?

Харчування | 07:40, 24.05.2024

Вагітній жінці важливо стежити за своїм самопочуттям і за тим, що вони їдять. Адже їжа має великий вплив на здоров'я як майбутньої мами, так і дитини.

Для тих, хто досі вважає, що мова не має значення, наступна новина. І все починається ще з утроби.

Мова, яку дитина чує в утробі матері, впливає на розвиток її мозку

Вагітність та пологи | 11:20, 23.05.2024

Для тих, хто досі вважає, що мова не має значення, наступна новина. І все починається ще з утроби.

Медики переконані, що діти, які народжуються у батьків, котрим раніше ставили діагноз

Діти батьків, яким діагностували безпліддя, мають вищі шанси мати аутизм

Патологія | 10:30, 23.05.2024

Медики переконані, що діти, які народжуються у батьків, котрим раніше ставили діагноз "безпліддя", мають підвищений ризик розладу аутистичного спектру (РАС).

Коли ви даєте цьому світу нову людинку, марно содіватися, що ваше життя може бути таким, як раніше. Ви - інші, і стосунки з партнером теж змінюються.

Як партнерам зберегти пристрасть після народження дитини?

Сімейні справи | 00:30, 23.05.2024

Коли ви даєте цьому світу нову людинку, марно содіватися, що ваше життя може бути таким, як раніше. Ви - інші, і стосунки з партнером теж змінюються. І це не обов'язково має негативний сенс! Усе залежить від того, якими відносини були до появи дитини

Чи траплялось у вас, або у ваших знайомих, що тест на вагітність показав неправильний результат? Наприклад, він був негативним, а з часом дазнавались,

Коли робити тест на вагітність, щоб результат був точним?

Я вагітна | 09:30, 22.05.2024

Чи траплялось у вас, або у ваших знайомих, що тест на вагітність показав неправильний результат? Наприклад, він був негативним, а з часом дазнавались, що вагітні? Таке може бути, якщо тест провели неправильно.

Здавалося б, радіти. Та не для всіх жінок ця новина стане приємною. Тож варто дати собі час на осмислення того, що сталося. Навіть якщо позитивний рез

Що робити після позитивного тесту на вагітність?

Я вагітна | 08:30, 22.05.2024

Здавалося б, радіти. Та не для всіх жінок ця новина стане приємною. Тож варто дати собі час на осмислення того, що сталося. Навіть якщо позитивний результат був бажаним, вас теж може охопити хвилювання. Приємний шок. І вагітна не знатиме, як діяти да

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: