Чи може група крові дитини не збігатися з батьківською?

Adoption
Date
  • 256 Переглядів
Біологи періодично стикаються з ситуацією, при якій група крові дитини не збігається з батьками. Якщо раніше вона викликала підозри у родичів, то сьогодні наукою доведено: таке цілком можливо. Давайте розберемося в цьому питанні.

0867_5.jpg (17.69 Kb)


Найчастіше це питання постає особливо гостро, якщо чоловік при розбіжності групи крові починає підозрювати свою дружину в зраді. Однак навіть зі шкільної програми ми знаємо, що в цьому випадку немає причин для хвилювань. Втім, освіжити інформацію ніколи не буває зайвим.

Як відомо, взаємозв'язок між групами крові батьків і дітей існує — це ознака, як і будь-яка інша, передається у спадок. При цьому не у всіх випадках простежується збіг. Ще знаменитий австрійський біолог Грегор Йоганн Мендель, який вивчав питання спадкування, заявляв, що група крові формується в результаті випадкової комбінації генів матері і батька малюка.

На поточний момент заведено розрізняти чотири групи по системі АВО — залежно від наявності антигенів А і В. Згідно з нею, перша група не містить в собі антигенів (позначається ОО), друга — містить А антиген (АТ), третя — В антиген (ВО), а четверта — обидва антигени (АВ). Дитина успадковує від кожного з батьків по одному антигену, і від отриманої комбінації буде залежати її група крові.

Можливі варіанти групи крові дитини

Біологами розроблена таблиця визначення групи крові дитини — в ній зазначені поєднання груп батьків, а також результат, який може спостерігатися у малюка.

Згідно з даною таблицею, якщо в обох батьків перша група крові, то в них народиться дитина з такою ж групою. А ось далі починаються розбіжності: у подружжя із другою групою є 25-відсотковий шанс, що народиться дитина з першою. У пари з третьою — 25-відсотковий шанс, що народиться з першою. У пари з четвертою — така ж 25-відсоткова ймовірність, що народиться або з другою, або з третьою групою крові. Більш того, при поєднанні першої і четвертої груп дитина, швидше за все, народиться або з другою, або з третьою групою крові.

6132_4.jpg (31.1 Kb)

Наведена вище статистика говорить про те, що визначення батьківства за групою крові є ненадійним способом. Тільки якщо в обох батьків перша група крові. Це пов'язано з тим, що дитина може успадкувати групу батька або матері. У більшості випадків парі знадобиться консультація лікаря-генетика. Біологи відзначають, що організм людини досі являє собою таємницю, і тому ми маємо бути готові до нових несподіванок, у тому числі з області успадкування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: група крові, група крові дитини


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

До цього часу вважалося, що з наступною вагітністю слід почекати хоча б рік після пологів.

Названо безпечний інтервал між вагітностями

Я вагітна | 10:30, 15.07.2024

До цього часу вважалося, що з наступною вагітністю слід почекати хоча б рік після пологів.

Прийом цих препаратів під час вагітності збільшує ризик уроджених аномалій у дитини. Йдеться про антибіотики, що належать до групи макролідів (еритром

Майбутніх мам застерегли від прийому деяких антибіотиків

Я вагітна | 10:30, 12.07.2024

Прийом цих препаратів під час вагітності збільшує ризик уроджених аномалій у дитини. Йдеться про антибіотики, що належать до групи макролідів (еритроміцин, кларитроміцин, азитроміцин). Їх часто призначають при бактеріальних інфекціях, а також як альт

В результаті навіть помірних навантажень грудне молоко стає набагато кориснішим для здоров'я дитини.

Чому майбутнім мамам важливо бути фізично активними?

Я вагітна | 06:20, 12.07.2024

В результаті навіть помірних навантажень грудне молоко стає набагато кориснішим для здоров'я дитини.

У дітей, чиї матері отримували недостатньо цього вітаміну з їжею, підвищений ризик відставання у розвитку мовлення та математичних здібностей.

Нове дослідження показало важливість вітаміну B12 під час вагітності

Я вагітна | 00:30, 12.07.2024

У дітей, чиї матері отримували недостатньо цього вітаміну з їжею, підвищений ризик відставання у розвитку мовлення та математичних здібностей.

Якщо у ваших родичів народжуються лише хлопчики чи тільки дівчатка, зовсім не означає, що у вас буде те саме. Вчені з Австралії, Швеції, Нідерландів т

Схильність народжувати дітей однієї статі не передається у спадок

Я вагітна | 00:30, 10.07.2024

Якщо у ваших родичів народжуються лише хлопчики чи тільки дівчатка, зовсім не означає, що у вас буде те саме. Вчені з Австралії, Швеції, Нідерландів та США, провівши наймасштабніше дослідження в цій галузі, дійшли висновку, що співвідношення статей у

Як мінімум, дві третини вагітних страждають від проблем зі сном. В одних жінок вони виникають періодично і не впливають на повсякденне життя, а інші щ

Як впоратися з безсонням під час вагітності?

Я вагітна | 08:30, 08.07.2024

Як мінімум, дві третини вагітних страждають від проблем зі сном. В одних жінок вони виникають періодично і не впливають на повсякденне життя, а інші щоночі проводять без сну і довгі місяці живуть у режимі недосипання.

З моменту зачаття і до появи на світ дитини організм майбутньої мами постійно перебудовується, щоб вирішити одне завдання: виносити і народити здорово

10 ознак вагітності на ранньому терміні

Я вагітна | 01:20, 08.07.2024

З моменту зачаття і до появи на світ дитини організм майбутньої мами постійно перебудовується, щоб вирішити одне завдання: виносити і народити здорового малюка.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: