Чи може група крові дитини не збігатися з батьківською?

Adoption
Date
  • 124 Переглядів
Біологи періодично стикаються з ситуацією, при якій група крові дитини не збігається з батьками. Якщо раніше вона викликала підозри у родичів, то сьогодні наукою доведено: таке цілком можливо. Давайте розберемося в цьому питанні.

0867_5.jpg (17.69 Kb)


Найчастіше це питання постає особливо гостро, якщо чоловік при розбіжності групи крові починає підозрювати свою дружину в зраді. Однак навіть зі шкільної програми ми знаємо, що в цьому випадку немає причин для хвилювань. Втім, освіжити інформацію ніколи не буває зайвим.

Як відомо, взаємозв'язок між групами крові батьків і дітей існує — це ознака, як і будь-яка інша, передається у спадок. При цьому не у всіх випадках простежується збіг. Ще знаменитий австрійський біолог Грегор Йоганн Мендель, який вивчав питання спадкування, заявляв, що група крові формується в результаті випадкової комбінації генів матері і батька малюка.

На поточний момент заведено розрізняти чотири групи по системі АВО — залежно від наявності антигенів А і В. Згідно з нею, перша група не містить в собі антигенів (позначається ОО), друга — містить А антиген (АТ), третя — В антиген (ВО), а четверта — обидва антигени (АВ). Дитина успадковує від кожного з батьків по одному антигену, і від отриманої комбінації буде залежати її група крові.

Можливі варіанти групи крові дитини

Біологами розроблена таблиця визначення групи крові дитини — в ній зазначені поєднання груп батьків, а також результат, який може спостерігатися у малюка.

Згідно з даною таблицею, якщо в обох батьків перша група крові, то в них народиться дитина з такою ж групою. А ось далі починаються розбіжності: у подружжя із другою групою є 25-відсотковий шанс, що народиться дитина з першою. У пари з третьою — 25-відсотковий шанс, що народиться з першою. У пари з четвертою — така ж 25-відсоткова ймовірність, що народиться або з другою, або з третьою групою крові. Більш того, при поєднанні першої і четвертої груп дитина, швидше за все, народиться або з другою, або з третьою групою крові.

6132_4.jpg (31.1 Kb)

Наведена вище статистика говорить про те, що визначення батьківства за групою крові є ненадійним способом. Тільки якщо в обох батьків перша група крові. Це пов'язано з тим, що дитина може успадкувати групу батька або матері. У більшості випадків парі знадобиться консультація лікаря-генетика. Біологи відзначають, що організм людини досі являє собою таємницю, і тому ми маємо бути готові до нових несподіванок, у тому числі з області успадкування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: група крові, група крові дитини


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Американські вчені зробили несподіване відкриття про вагітність: і здається, що тепер кожна майбутня матуся може видихнути.

Вчені розкрили несподівану правду про вагітність

Вагітність та пологи | 12:10, 30.03.2024

Американські вчені зробили несподіване відкриття про вагітність: і здається, що тепер кожна майбутня матуся може видихнути.

Чоловік може стати батьком у будь-якому віці, проте на піку фертильності перебуває у період від 20 до 30 років. Про це розповів лікар уролог-андролог

Чоловікам розповіли про ідеальний вік для зачаття дитини

Плануємо дитину | 14:50, 26.03.2024

Чоловік може стати батьком у будь-якому віці, проте на піку фертильності перебуває у період від 20 до 30 років. Про це розповів лікар уролог-андролог Батор Гончиков.

Найбільше жінок лякають коричневі виділення. Що вони означають? Як їх інтерпретувати у різному віці?

Коричневі виділення під час вагітності: коли варто хвилюватися?

Здоров'я | 06:20, 21.03.2024

Найбільше жінок лякають коричневі виділення. Що вони означають? Як їх інтерпретувати у різному віці?

Крім фастфуду й оброблених продуктів, під час вагітності варто уникати також певних фруктів. Збалансоване харчування важливе як для здоров'я як матері

Що не можна їсти вагітним?

Дієта для вагітних | 18:01, 20.03.2024

Крім фастфуду й оброблених продуктів, під час вагітності варто уникати також певних фруктів. Збалансоване харчування важливе як для здоров'я як матері, так і дитини, що розвивається. Хоча більшість фруктів безпечні, деякі з них вагітним жінкам слід в

Вагітність може бути фізично та емоційно важким періодом для майбутньої мами. Підтримка чоловіка грає вирішальну роль в тому, як жінка долає ці виклик

Важливість підтримки коханої людини під час вагітності

Вагітність та пологи | 11:20, 20.03.2024

Вагітність може бути фізично та емоційно важким періодом для майбутньої мами. Підтримка чоловіка грає вирішальну роль в тому, як жінка долає ці виклики. Партнер повинен бути готовий підтримувати жінку та приймати всі зміни, які відбуваються у її житт

Герпес –  це поширене вірусне захворювання, що належить до групи TORCH-інфекцій, вражає шкіру та слизові оболонки і проявляється специфічним висипання

Герпес на губах під час вагітності

Я вагітна | 06:20, 20.03.2024

Герпес – це поширене вірусне захворювання, що належить до групи TORCH-інфекцій, вражає шкіру та слизові оболонки і проявляється специфічним висипанням та запаленням, збільшенням лімфовузлів та порушенням загального стану людини. Носіями вірусу герпе

Чи є простий спосіб зрозуміти, чи перевернулась дитинка вниз головою, і на якому терміні вагітності вона має це зробити?

На якому тижні вагітності дитина повинна перевернутись головою вниз?

Я вагітна | 01:20, 20.03.2024

Чи є простий спосіб зрозуміти, чи перевернулась дитинка вниз головою, і на якому терміні вагітності вона має це зробити?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: