Амніоцентез при вагітності: коли робити?

Adoption
Date
  • 328 Переглядів
Амніоцентез — також відомий як амніо — це тип пренатального тесту, який може виявляти та діагностувати хромосомні захворювання. Результати тесту можуть надати вам цінну інформацію про вашу дитину та допомогти прийняти рішення щодо її здоров’я. Однак не кожній майбутній мамі цей тест знадобиться. Ось що вам потрібно знати про амніоцентез і як визначити, чи підходить він вам.

8308_1511434460_5a16a8dc429f3.jpeg (21.99 Kb)


Що таке амніоцентез?
Амніоцентез - це процедура, яка витягує амніотичну рідину (тобто рідину, яка оточує вашу дитину) з матки. Ця рідина, яка містить клітини вашої дитини та інші хімічні речовини, може надати широкий спектр інформації про її генетику, здоров’я та рівень зрілості.

Амніоцентез може виявити кілька сотень генетичних захворювань, включаючи синдром Дауна, хворобу Тея-Сакса та серповидно-клітинну анемію. На відміну від біопсії ворсин хоріона (CVS), під час якої зразок тканини береться з плаценти, амніо також може виключити дефекти нервової трубки, такі як spina bifida.

Однак амніо не виявляє будь-які аномалії, включаючи заячу губу або піднебіння. І це не може визначити серйозність проблеми.

Для чого проводиться амніоцентез?
Як і будь-яке генетичне тестування, амніоцентез необов’язковий. Зазвичай це пропонується, коли:

Результати скринінгового тесту (комбінованого аналізу крові в першому триместрі, квадроскринінгу або неінвазивного пренатального тестування, наприклад, або аномального ультразвукового дослідження під час анатомічного скринінгу) виявляються ненормальними.
У вас уже є дитина із захворюванням, яке можна діагностувати як амніо, як-от синдром Дауна або муковісцидоз.
У вас або вашого партнера в сімейному анамнезі були такі генетичні захворювання, як хвороба Тея-Сакса або серповидно-клітинна анемія (якщо ви не пройшли обстеження та не виявили, що ви є носієм).
Є підозра на токсоплазмоз, п'яту хворобу, цитомегаловірус або іншу внутрішньоутробну інфекцію.
Вам 35 років або більше, і ви хочете виключити, що ваша дитина має синдром Дауна, оскільки існує дещо вищий ризик його розвитку у старших мам (хоча, якщо ви отримали обнадійливі результати скринінгу, ви можете пропустити амніо після того, як ви ми консультувалися зі своїм практиком).

Коли роблять амніоцентез під час вагітності?
Амніоцентез зазвичай виконується між 15 або 16 тижнем і 20 тижнем, хоча його можна проводити до пологів. Це не рекомендується до 15 або 16 тижня, оскільки існує ризик, зокрема викидень.

Чи несе ризик амніоцентез?
Ризики амніоцентезу — як для вас, так і для вашої дитини — рідкісні. Однак деякі ускладнення, які можуть виникнути, включають:

Викидень: за оцінками досвідченого лікаря, ризик того, що амніо у другому триместрі призведе до викидня, становить приблизно від 0,1 до 0,3 відсотка.
Маткова інфекція: це винятково рідко.
Передача інфекції вашій дитині: якщо у вас є така інфекція, як ВІЛ, гепатит С або токсоплазмоз, вона може передатися вашій дитині під час процедури.
Проблеми з резус-фактором: під час амніону частина вашої крові може змішуватися з кров’ю вашої дитини (хоча це буває рідко). Якщо ви резус-негативні, а ваша дитина резус-позитивна, вам введуть резус-імуноглобулін, щоб запобігти виробленню антитіл, які можуть завдати шкоди вашій дитині.
Підтікання амніотичної рідини через піхву.
Судоми або кров’янисті виділення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Амніоцентез при вагітності, коли робити, мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, амніоцентез, синдром, тестування, включаючи, хвороби, скринінг, інфекції, тести при вагітності, тест


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Ожиріння нерідко переходить з покоління в покоління: якщо у батьків були проблеми із надмірною вагою, то ті ж проблеми виникають і у дітей. Одна з при

Харчування під час вагітності впливає на харчові звички майбутніх дітей

Дієта для вагітних | 00:30, 22.02.2024

Ожиріння нерідко переходить з покоління в покоління: якщо у батьків були проблеми із надмірною вагою, то ті ж проблеми виникають і у дітей. Одна з причин тут може бути суто генетичною. Обмін речовин залежить від генів, і в цих генах можуть бути мутац

Всім відомо, що вагітним жінкам краще не піддаватися стресу. Вчені з Університету Цинциннаті (США) знайшли ще один доказ того, що стрес матері негатив

Стрес майбутньої матері впливає на розвиток дитячих хвороб

Я вагітна | 00:30, 21.02.2024

Всім відомо, що вагітним жінкам краще не піддаватися стресу. Вчені з Університету Цинциннаті (США) знайшли ще один доказ того, що стрес матері негативно впливає на розвиток її майбутньої дитини.

Матері-вегетаріанки позбавляють своїх дітей нормального інтелектуального розвитку.

Як вегетаріанство мами впливає на розвиток її дітей?

Дієта для вагітних | 13:43, 20.02.2024

Матері-вегетаріанки позбавляють своїх дітей нормального інтелектуального розвитку.

Затримки розвитку дитини у череві матері можна уникнути, якщо жінка вживатиме гранатовий сік.

Гранатовий сік здатен захищати мозок плода від травм під час вагітності

Я вагітна | 09:30, 20.02.2024

Затримки розвитку дитини у череві матері можна уникнути, якщо жінка вживатиме гранатовий сік.

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх со

У світі з рекордними темпами народжуються близнюки

Вагітність та пологи | 07:40, 20.02.2024

Масштабне міжнародне дослідження за участю 165 країн зафіксувало рекордні темпи зростання народжуваності близнюків — майже на 30% протягом останніх сорока років.

Деякі пари не надто довго відкладають цю подію, а іншим доводиться пройти через безліч випробувань на шляху до щасливого батьківства. Але трапляється

Чому коханий не хоче мати дітей?

Плануємо дитину | 08:30, 19.02.2024

Деякі пари не надто довго відкладають цю подію, а іншим доводиться пройти через безліч випробувань на шляху до щасливого батьківства. Але трапляється й таке, що один з партнерів відтягує появу дитини усіма силами, а іноді й категорично заявляє, що не

Вагітні жінки, у яких діагностовані розлади настрою, включаючи і депресію, що відмовляються від прийому антидепресивних препаратів, значно збільшують

Депресія під час вагітності сприяє розвитку аутизму у новонароджених дітей

Я вагітна | 07:40, 19.02.2024

Вагітні жінки, у яких діагностовані розлади настрою, включаючи і депресію, що відмовляються від прийому антидепресивних препаратів, значно збільшують ризик розвитку аутизму у своїх майбутніх дітей.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: