Амніоцентез при вагітності: коли робити?

Adoption
Date
  • 167 Переглядів
Амніоцентез — також відомий як амніо — це тип пренатального тесту, який може виявляти та діагностувати хромосомні захворювання. Результати тесту можуть надати вам цінну інформацію про вашу дитину та допомогти прийняти рішення щодо її здоров’я. Однак не кожній майбутній мамі цей тест знадобиться. Ось що вам потрібно знати про амніоцентез і як визначити, чи підходить він вам.

8308_1511434460_5a16a8dc429f3.jpeg (21.99 Kb)

Що таке амніоцентез?
Амніоцентез - це процедура, яка витягує амніотичну рідину (тобто рідину, яка оточує вашу дитину) з матки. Ця рідина, яка містить клітини вашої дитини та інші хімічні речовини, може надати широкий спектр інформації про її генетику, здоров’я та рівень зрілості.

Амніоцентез може виявити кілька сотень генетичних захворювань, включаючи синдром Дауна, хворобу Тея-Сакса та серповидно-клітинну анемію. На відміну від біопсії ворсин хоріона (CVS), під час якої зразок тканини береться з плаценти, амніо також може виключити дефекти нервової трубки, такі як spina bifida.

Однак амніо не виявляє будь-які аномалії, включаючи заячу губу або піднебіння. І це не може визначити серйозність проблеми.

Для чого проводиться амніоцентез?
Як і будь-яке генетичне тестування, амніоцентез необов’язковий. Зазвичай це пропонується, коли:

Результати скринінгового тесту (комбінованого аналізу крові в першому триместрі, квадроскринінгу або неінвазивного пренатального тестування, наприклад, або аномального ультразвукового дослідження під час анатомічного скринінгу) виявляються ненормальними.
У вас уже є дитина із захворюванням, яке можна діагностувати як амніо, як-от синдром Дауна або муковісцидоз.
У вас або вашого партнера в сімейному анамнезі були такі генетичні захворювання, як хвороба Тея-Сакса або серповидно-клітинна анемія (якщо ви не пройшли обстеження та не виявили, що ви є носієм).
Є підозра на токсоплазмоз, п'яту хворобу, цитомегаловірус або іншу внутрішньоутробну інфекцію.
Вам 35 років або більше, і ви хочете виключити, що ваша дитина має синдром Дауна, оскільки існує дещо вищий ризик його розвитку у старших мам (хоча, якщо ви отримали обнадійливі результати скринінгу, ви можете пропустити амніо після того, як ви ми консультувалися зі своїм практиком).

Коли роблять амніоцентез під час вагітності?
Амніоцентез зазвичай виконується між 15 або 16 тижнем і 20 тижнем, хоча його можна проводити до пологів. Це не рекомендується до 15 або 16 тижня, оскільки існує ризик, зокрема викидень.

Чи несе ризик амніоцентез?
Ризики амніоцентезу — як для вас, так і для вашої дитини — рідкісні. Однак деякі ускладнення, які можуть виникнути, включають:

Викидень: за оцінками досвідченого лікаря, ризик того, що амніо у другому триместрі призведе до викидня, становить приблизно від 0,1 до 0,3 відсотка.
Маткова інфекція: це винятково рідко.
Передача інфекції вашій дитині: якщо у вас є така інфекція, як ВІЛ, гепатит С або токсоплазмоз, вона може передатися вашій дитині під час процедури.
Проблеми з резус-фактором: під час амніону частина вашої крові може змішуватися з кров’ю вашої дитини (хоча це буває рідко). Якщо ви резус-негативні, а ваша дитина резус-позитивна, вам введуть резус-імуноглобулін, щоб запобігти виробленню антитіл, які можуть завдати шкоди вашій дитині.
Підтікання амніотичної рідини через піхву.
Судоми або кров’янисті виділення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Амніоцентез при вагітності, коли робити, мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, амніоцентез, синдром, тестування, включаючи, хвороби, скринінг, інфекції, тести при вагітності, тест


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Під час вагітності жінки часто звертають увагу на своє здоров'я та добробут своєї майбутньої дитини. Один із важливих аспектів здоров'я під час вагітн

Як часто потрібно здавати сечу вагітним?

Вагітність та пологи | 14:00, 30.05.2023

Під час вагітності жінки часто звертають увагу на своє здоров'я та добробут своєї майбутньої дитини. Один із важливих аспектів здоров'я під час вагітності - це відстеження стану сечовидільної системи, оскільки вона може бути піддатлива до певних ускл

Часом досить точні прогнози про здоров’я людини можна зробити на основі здоров’я її матері. Експерти назвали деякі найбільш очевидні приклади.

Хвороби, які найчастіше передаються від мами дочці

Хвороби | 10:00, 30.05.2023

Часом досить точні прогнози про здоров’я людини можна зробити на основі здоров’я її матері. Експерти назвали деякі найбільш очевидні приклади.

Вчені розповіли, в якому віці жінкам варто задуматися про народження першої дитини.

Медики назвали найкращий вік для перших пологів

Плануємо дитину | 07:00, 29.05.2023

Вчені розповіли, в якому віці жінкам варто задуматися про народження першої дитини.

Займатись сексом під час вагітності не лише можна, а й варто. Часто у вагітних жінок підвищується лібідо, якщо дотримуватись кількох умов – секс прине

За яких умов можна займатись інтимом під час вагітності?

Секс | 08:00, 23.05.2023

Займатись сексом під час вагітності не лише можна, а й варто. Часто у вагітних жінок підвищується лібідо, якщо дотримуватись кількох умов – секс принесе задоволення обом партнерам.

Протягом 12 років міжнародна група вчених проводила дослідження, щоб з’ясувати, чи впливає час зачаття і народження на подальше життя людини. Виявилос

Лікарі назвали найкращий місяць для зачаття

Зачаття | 08:00, 21.05.2023

Протягом 12 років міжнародна група вчених проводила дослідження, щоб з’ясувати, чи впливає час зачаття і народження на подальше життя людини. Виявилося, що такий взаємозв’язок дійсно є.

Вага жінки є одним з факторів, які можуть впливати на вагітність та здоров'я як майбутньої матері, так і розвиток плода. Часто постає питання про те,

Якою має бути мінімальна вага жінки,аби виносити дитину?

Вагітність та пологи | 00:30, 21.05.2023

Вага жінки є одним з факторів, які можуть впливати на вагітність та здоров'я як майбутньої матері, так і розвиток плода. Часто постає питання про те, яка мінімальна вага жінки є необхідною для успішного виношування дитини. У цій статті ми розглянемо

Однією з причин зниження народжуваності стала загострилася проблема безпліддя – не можуть мати дітей близько 15% сімейних пар. У тому числі і через чо

Чоловіче безпліддя: що це таке і як його лікувати?

Безпліддя | 08:00, 20.05.2023

Однією з причин зниження народжуваності стала загострилася проблема безпліддя – не можуть мати дітей близько 15% сімейних пар. У тому числі і через чоловіче безпліддя, про яке говорять набагато рідше, ніж про жіноче. Представники сильної половини люд

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: