Вплив грипу на вагітність

Adoption
Date
  • 77 Переглядів
Під час вагітності захворіти на грип ризикованіше, ніж зазвичай.

4201_31140_810x458.jpg (20.64 Kb)

На щастя, існують способи, як вагітні жінки можуть захистити себе від грипу, кажуть експерти.

Змінення імунітету
Причини, чому грип особливо небезпечний для вагітних жінок, до кінця не зрозумілі. Дослідники знають, що імунна система жінки змінюється складно під час вагітності, щоб дозволити організму терпіти плід, який, зрештою, є генетично напівчужим.

Деякі з цих змін пов’язані з плацентою, яка виробляє певні молекули, щоб відгородити плід, що розвивається, від імунної системи матері.

Інші впливи на організм більш складні. Наприклад, в огляді 2014 року в журналі Reproductive Sciences повідомляється, що вагітні жінки мають меншу кількість типу імунних клітин, які називаються дендритними клітинами, які циркулюють у крові. Дендритні клітини захоплюють фрагменти вторгнення мікробів, а потім представляють ці фрагменти іншим імунним клітинам, які використовують інформацію для запуску імунної відповіді. Незважаючи на це зменшення кількості дендритних клітин, деякі з рецепторів, що захоплюють фрагменти, на їхній поверхні фактично збільшуються, що потенційно посилює імунну відповідь жінки. Іншими словами, хоча дендритних клітин менше, ті, що присутні, можуть захопити більше зародкових фрагментів.

Крім того, деякі прозапальні хімічні речовини, які сприяють запаленню, включаючи молекули, які називаються цитокінами, також посилюються.

Загалом ці фактори можуть сприяти посиленню імунної відповіді під час вагітності — і це не обов’язково чудово. Невелике дослідження 2014 року в журналі PNAS показало, що імунна система вагітних жінок має сильнішу реакцію природних клітин-кілерів і Т-клітин на грип, ніж імунна система невагітних жінок. Дослідники припускають, що ці два типи імунних клітин, перезаряджені, можуть завдати додаткової шкоди дихальним шляхам вагітної жінки, збільшуючи ризик розвитку інших проблем, пов’язаних із грипом.

Шкода грипу
За словами вяених, основною причиною високого ризику захворювання вагітних жінок на грип може бути те, що їхнє серце і легені вже перевантажені.

Вагітні жінки начебто використовують всю свою здатність поглинати кисень і переміщувати кров.

Коли вірус грипу атакує клітини дихальної системи, додатковий тягар може виявитися занадто великим, щоб витримати. Смерть від грипу часто настає через те, що вірус відкриває можливість для проникнення бактерій, що може призвести до пневмонії, яка, у свою чергу, призводить до сепсису або загального запалення.

На відміну від вірусу Зіка, який викликає легке захворювання у матері, але може мати руйнівний вплив на плід, що розвивається, віруси грипу рідко проникають через плаценту, щоб заразити плід безпосередньо.

Тим не менш, грип давно пов'язували з підвищеним ризиком мертвонародження, викидня та передчасних пологів. Дослідження 1961 року в Американському журналі громадської охорони здоров’я за участю 611 вагітних жінок показало, що ті, хто хворіли на грип, частіше мали викидень, мертвонародження або передчасні пологи, ніж ті, у кого не було інфекції. Зовсім недавно дослідження спалаху грипу серед вагітних жінок у 1989 році в одному медичному центрі в Лондоні показало зв’язок між інфекцією та внутрішньоутробною смертністю та смертністю новонароджених. І дослідження 2013 року в The New England Journal of Medicine виявили, що жінки в Норвегії, які захворіли на грип під час вагітності, мали майже вдвічі більший ризик втратити дитину до народження, ніж жінки, які не захворіли на грип.

Профілактика грипу
Отримання вакцини проти грипу є найкращим кроком, який може зробити вагітна жінка, щоб захистити себе та свою дитину, кажуть лікарі.

У 2014 році дослідники з Університету Далхаузі в Новій Шотландії після контролю за іншими факторами виявили, що отримання вакцини проти грипу під час вагітності знижує ризик передчасних пологів або народження дитини з низькою вагою. У тому ж дослідженні New England Journal of Medicine, яке виявило підвищений ризик внутрішньоутробної смерті плода через інфекцію грипу під час вагітності, також було виявлено, що вакцина проти грипу була дуже ефективною, знижуючи ризик грипу під час вагітності на 70 відсотків.

Докази також свідчать про те, що вакцина проти грипу дуже безпечна під час вагітності. Дослідження, опубліковане 29 листопада в журналі JAMA Pediatrics, розглядало великий реєстр пацієнтів з Kaiser Permanente у Північній Каліфорнії та не виявило доказів того, що вакцина проти грипу (або проти грипу) підвищує ризик аутизму у дітей.

Миття рук є найефективнішим заходом гігієни для запобігання грипу, кажуть медики. Тим не менш, якщо вагітна жінка перебуває в тісному контакті з інфікованою особою — скажімо, старшою дитиною — вона повинна негайно зателефонувати своєму лікарю, а не просто покладатися на миття рук. Якщо сезонний штам грипу недостатньо охоплений вакциною цього року, багато лікарів можуть захотіти запобіжно лікувати жінку противірусними препаратами, щоб переконатися, що вона не захворіє, оскільки наслідки інфекції можуть бути жахливими.

Будь-яка вагітна жінка, яка відчуває симптоми грипу, повинна негайно зателефонувати своєму лікарю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Вплив грипу, на вагітність, вплив, грип, вагітність, імунна система, смертність


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Ретельний контроль може захистити вашу дитину від поганого впливу надмірної кількості навколоплідних вод.

Багатоводдя при вагітності

Вагітність та пологи | 08:30, 04.02.2023

Ретельний контроль може захистити вашу дитину від поганого впливу надмірної кількості навколоплідних вод.

Що вам робити, якщо ви виявили гепатит B, коли ви вагітні або намагаєтеся завагітніти? Хороша новина полягає в тому, що сучасна медицина має під рукою

Гепатит В під час вагітності

Вагітність та пологи | 01:30, 04.02.2023

Що вам робити, якщо ви виявили гепатит B, коли ви вагітні або намагаєтеся завагітніти? Хороша новина полягає в тому, що сучасна медицина має під рукою масу засобів, щоб захистити дитину від цього інфекційного захворювання.

Стрептокок групи B (СГБ)— це тип бактерій, які зазвичай зустрічаються в піхвах багатьох здорових жінок.

Тест на стрептокок групи В під час вагітності

Вагітність та пологи | 23:00, 03.02.2023

Стрептокок групи B (СГБ)— це тип бактерій, які зазвичай зустрічаються в піхвах багатьох здорових жінок.

Хоча цей термін звучить страшно, вузли на пуповині не дуже поширені, і навіть якщо вони трапляються, вони зазвичай становлять невеликий ризик для вас

Вузли на пуповині під час вагітності

Вагітність та пологи | 08:30, 03.02.2023

Хоча цей термін звучить страшно, вузли на пуповині не дуже поширені, і навіть якщо вони трапляються, вони зазвичай становлять невеликий ризик для вас або вашої дитини.

Домашній тест на вагітність — одна з перших ознак того, що ви збираєтеся стати мамою (ура!). Залежно від того, що рекомендує ваш лікар, ви також может

Чи потрібен аналіз крові на вагітність?

Вагітність та пологи | 00:30, 03.02.2023

Домашній тест на вагітність — одна з перших ознак того, що ви збираєтеся стати мамою (ура!). Залежно від того, що рекомендує ваш лікар, ви також можете отримати ці результати, підтверджені аналізом крові на вагітність.

Як майбутня мама, одним із перших питань, які вас хвилює протягом першого триместру, буде: «Коли я почую серцебиття своєї дитини?» У попередні десятил

Як рано можна почути серцебиття дитини?

Вагітність та пологи | 08:30, 01.02.2023

Як майбутня мама, одним із перших питань, які вас хвилює протягом першого триместру, буде: «Коли я почую серцебиття своєї дитини?» У попередні десятиліття пристрій, схожий на стетоскоп, був єдиним доступним інструментом, і лише лікар міг почути серце

Багато жінок використовують грудне вигодовування як метод природної контрацепції, поки не відлучать своїх дітей від грудей.

Ранні ознаки вагітності під час годування груддю

Вагітність та пологи | 01:30, 01.02.2023

Багато жінок використовують грудне вигодовування як метод природної контрацепції, поки не відлучать своїх дітей від грудей.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: