Лейкоцити та репродуктивна система жінки

Adoption
Date
  • 115 Переглядів
Лейкоцити та репродуктивна система жінки нероздільні. Це динамічний процес у організмі жінок, що повністю залежить від гормонального фону. Кількість та вид лейкоцитів змінюються щодня протягом усього менструального циклу.

8009_leyco.jpg (18.2 Kb)


Хоча при запаленні стінок піхви і шийки матки рівень лейкоцитів у виділеннях піхви може підвищуватися, але в більшості випадків підвищений рівень лейкоцитів не означає запалення.

Різновид лейкоцитів та його рівні залежать багато в чому від дня менструального циклу, прийому лікарських засобів, роботи сечового міхура і кишечника. Кількість поліморфноядерних лейкоцитів, наприклад, може підвищуватись після статевого акту, при утриманні сечі більше чотирьох годин (при цьому в сечі теж підвищується кількість лейкоцитів), після спринцювання.

Більшість лабораторій не визначає вид лейкоцитів при мікроскопічному вивченні мазків піхви і на цьому заснована груба помилка в постановці діагнозів.

Тільки при постановці такого діагнозу як аеробний бактеріальний вагіноз, визначення пропорції кількості лейкоцитів та клітин слизової оболонки піхви, а також наявність специфічних лейкоцитів (гранулоцитів) разом з іншими важливими ознаками входить у діагностичні критерії цього стану.

У решті випадків оцінки виділень піхви, шийки матки і матки наявність лейкоцитів не грає жодної ролі, тому їх давно вже не визначають. Тому, що норми лейкоцитів у піхві та в матці не існує!

Фізіологічне збільшення кількості лейкоцитів спостерігається при овуляції, менструації та вагітності (для цих станів також немає референтних значень кількості лейкоцитів).

Шийковий слиз – це депо лейкоцитів, кількість яких залежить від гормонального фону. Під час вагітності з них та слизу каналу шийки матки формується щільна шийкова пробка (тому вона біла та тверда на вигляд).

Нейтрофіли присутні в тканинах ендометрію в невеликій кількості майже весь менструальний цикл, але за кілька днів до початку менструації їхня кількість значно підвищується, і вони домінують протягом усього її періоду. Вважається, що саме швидке зниження рівня прогестерону перед менструацією – пусковий сигнал появи великої кількості лейкоцитів у репродуктивних органах.

Основні нейтрофіли матки – це поліморфноядерні лейкоцити. Безпосередньо перед менструацією зі всіх клітин строми ендометрію лейкоцити становлять 50 відсотків. Інакше кажучи, перед менструацією ендометрій «нафарширований» лейкоцитами.

Ендометрій містить різні лейкоцити: лімфоцити Т і В, макрофаги, нейтрофіли та ряд інших. У ньому також знаходиться унікальний вид лейкоцитів - натуральні маткові кілери (мНК, uNK), які з'являються в кінці прогестеронової фази і на початку вагітності.

Без достатньої кількості цих лейкоцитів імплантація, формування плаценти та розвиток вагітності неможливі.

Натуральні кілери не є шкідливими та небезпечними лейкоцитами. На відміну від інших натуральних кілерів, маткові відрізняються специфічною будовою, чутливі до гормональних коливань, тому їхня кількість повністю залежить від рівня статевих гормонів та прогестерону. Маточний пролактин стимулює вироблення лімфоцитів.

Доведено, що застосування протизапальних медикаментів (антибіотиків, нестероїдних та стероїдних протизапальних препаратів) у період зачаття дитини значно погіршує імплантацію плодового яйця. Тому від цих препаратів відмовилися під час проведення ЕКО.

Сам же термін «лейкоцитоз» належать до крові: наявність більше 10 000 лейкоцитів в одному мілілітрі крові. Тому використання поняття «лейкоцитоз» по відношенню до сечі, вагінальних виділень та інших рідин організму є умовним та не точним.

Поява великої кількості лейкоцитів у крові може характеризувати наявність інфекції в організмі чи запальний процес. Знаючи, який клас лейкоцитів підвищений, можна припускати, чи є інфекція бактеріальною, чи спричинена іншими видами мікроорганізмів, а також може бути проявом алергічної реакції.

Під час вагітності лейкоцитоз – невід'ємний та необхідний стан. Підвищений рівень лейкоцитів є в крові (жінку чекають пологи та відшарування посліду), тому перед пологами рівень лейкоцитів може бути надзвичайно високим. Також, високий рівень лейкоцитів у сечі (до 25 у полі зору при оцінці загального аналізу сечі) та у вагінальних виділеннях.

Таким чином, лейкоцитоз у будь-якій формі є необхідною стадією фізіологічної норми менструального циклу жінки та всієї вагітності.

Надзвичайно важливо не боротися з лейкоцитами, не приписувати їм наявність прихованих інфекцій, не лікувати лейкоцитоз! Ніхто ніколи в медицині не лікував і не лікує лейкоцити, крім малограмотних лікарів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, лейкоцитів, кількості, вагітності, рівень, наявність, лейкоцити, кількість, лейкоцитоз, менструального


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Другий триместр вашої вагітності охоплює 14-26 тиждень і передбачає багато змін для вас і вашої дитини, що розвивається.

Другий триместр: чого чекати?

Вагітність та пологи | 19:00, 19.05.2022

Другий триместр вашої вагітності охоплює 14-26 тиждень і передбачає багато змін для вас і вашої дитини, що розвивається.

Жінки з індексом маси тіла (ІМТ) понад 40, порівняно з нормальним ІМТ від 18,5 до 24,9, мають на 35 відсотків менше шансів завагітніти. Надмірна вага

Як завагітніти при надмірній вазі?

Вагітність та пологи | 17:00, 19.05.2022

Жінки з індексом маси тіла (ІМТ) понад 40, порівняно з нормальним ІМТ від 18,5 до 24,9, мають на 35 відсотків менше шансів завагітніти. Надмірна вага не означає, що ви не можете завагітніти, але це означає, що вам це вдасться важче, ніж жінкам з менш

Жінки, які намагаються завагітніти, шукають негайні ознаки, що вони вагітні, навіть у перший день після овуляції. Хоча на наступний день після зачаття

Ознаки вагітності в перші тижні

Вагітність та пологи | 19:00, 18.05.2022

Жінки, які намагаються завагітніти, шукають негайні ознаки, що вони вагітні, навіть у перший день після овуляції. Хоча на наступний день після зачаття немає негайних ознак, багато ранніх ознак вагітності можуть з’явитися вже через тиждень після зачат

Печія мучить 90% усіх вагітних жінок, особливо в останні тижні вагітності. Якщо вас ця проблема наздогнала набагато швидше, читайте у нашій статті, як

Як врятуватись від печії вагітним?

Я вагітна | 10:00, 18.05.2022

Печія мучить 90% усіх вагітних жінок, особливо в останні тижні вагітності. Якщо вас ця проблема наздогнала набагато швидше, читайте у нашій статті, як зарадити проблемі.

Коли ти дізнаєшся, що вагітна, все змінюється. На вас покладається величезна відповідальність за те, щоб ви і ваша дитина росли разом у доброму здоров

Як розрахувати калорії, необхідні під час вагітності

Вагітність та пологи | 09:00, 18.05.2022

Коли ти дізнаєшся, що вагітна, все змінюється. На вас покладається величезна відповідальність за те, щоб ви і ваша дитина росли разом у доброму здоров’ї. Вам потрібно буде приймати вітаміни, записатися на прийом до лікаря, і, звичайно, вам доведеться

Вітамін А підтримує розвиток легенів, серця, очей, нирок і кісток майбутньої дитини, а також дихальної, кровоносної та центральної нервової системи. В

Скільки вітаміну А безпечно приймати під час вагітності?

Вагітність та пологи | 08:30, 18.05.2022

Вітамін А підтримує розвиток легенів, серця, очей, нирок і кісток майбутньої дитини, а також дихальної, кровоносної та центральної нервової системи. Вітамін А також відіграє важливу роль у протистоянні і боротьбі з інфекціями та метаболізму жирів. Хо

У період виношування дитини 90% жінок стикаються з такою проблемою, як нудота. Щоб її вирішити, необхідно дотримуватися кількох порад, пише на своїй с

Простий метод позбутися нудоти під час вагітності

Я вагітна | 08:00, 18.05.2022

У період виношування дитини 90% жінок стикаються з такою проблемою, як нудота. Щоб її вирішити, необхідно дотримуватися кількох порад, пише на своїй сторінці в Facebook терапевтка-дієтологиня Тіана Фіалкова.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: