Токсоплазмоз вагітних: чи всі кішки небезпечні?

Adoption
Date
  • 386 Переглядів
Токсоплазмоз – вкрай небезпечне захворювання. Проте небезпечне воно не для людини, яка захворіла, а для плода – у випадку, якщо інфекція проникла в організм вагітної жінки. Збудник хвороби може передаватися від матері до малюка під час внутрішньоутробного розвитку.

7228_zabobony.jpg (71.9 Kb)


Коли це трапляється, дуже великий ризик викидня або виникнення вад та аномалій у майбутньої дитини. При цьому токсоплазмоз є небезпечним для плода в будь-якому триместрі, але найбільший відсоток аномалій у розвитку малюка виникає, якщо мама заразилася в першій половині вагітності.

Проте, наскільки великий ризик такого зараження у вагітної жінки? Для цього потрібно розібратися в особливостях хвороби. За даними ВООЗ, токсоплазмоз – дуже поширене захворювання. Наприклад, у Європі ним заражаються близько 2 млн. людей щорічно. Воно протікає майже безсимптомно, рідко – з невеликим підвищенням температури і залишає після себе довічний імунітет.

Передається токсоплазмоз переважно через кішок, а точніше – через фекалії молодих тварин. Тому, якщо в дитинстві ви любили бавитись з дворовими кошенятами, то з ймовірністю в 90% ви вже перехворіли на цю хворобу і маєте в організмі антитіла. Ці антитіла не дозволять виникнути вторинному зараженню та захистять вашу майбутню дитину під час вагітності.

Дізнатися, чи є у вашому організмі необхідні антитіла, можна за допомогою лабораторного аналізу крові на токсоплазмоз. Його можна здати окремо, але взагалі він обов'язково входить до скринінгу на TORCH-інфекції, який в ідеалі потрібно здавати на етапі планування вагітності. За результатами аналізу можна визначити відсутність антитіл, первинне зараження (у крові є лише антитіла IgM) – саме воно становить небезпеку для майбутньої дитини. Або кров покаже латентне носійство (антитіла IgG) - це означає, що у вас до токсоплазмозу сформований імунітет.

Чи можна заразитися токсоплазмозом від домашньої кішки?

Якщо у вас є антитіла до токсоплазмозу, можете спати спокійно, не відселяти свою домашню улюбленицю до родичів і не оминати кожну дворову кішку десятою дорогою. Якщо аналіз показав наявність IgM, почекайте з вагітністю півроку та обов'язково перездайте аналіз. Якщо IgM є, і при цьому ви вже вагітні - не панікуйте, але негайно вирушайте до свого гінеколога. Лікування токсоплазмозу у вагітних потрібно проводити не завжди, а лише за доведеної гострої стадії інфекції.

Що робити, якщо антитіл до токсоплазмозу у вас немає і при цьому в будинку водиться потенційний розносник інфекції? Давайте розберемося, коли можна заразитися хворобою від домашньої кішки. По-перше, для цього вона сама повинна захворіти, і теоретично це можливо навіть якщо ваша улюблениця носа не каже на вулицю. Токсоплазму в будинок можна принести самі – на взутті або в пакеті з м'ясного магазину. Так-так, токсоплазмозом можуть хворіти і корови, і свині - якщо, наприклад, вони з'їли траву, на яку ''сходила'' хвора кішка. Вирішивши побалувати свою вихованку шматочком сирого м'яса, ви спровокуєте зараження.

Навіть якщо кішка хвора на токсоплазмоз, контакт з нею безпечний для людини: гладити, спати поруч цілком допустимо для вагітної жінки. Єдиний ризик – це фекалії тварини. І то, якщо вони не пролежали вже багато днів. Справа в тому, що токсоплазма виходить з кишечника кішки в стадії ооцисти (простіше кажучи, дитинчати), яка ще не здатна заражати оточуючих. Дозріває ооциста у ґрунті протягом тижня, і лише після цього становить небезпеку.

Тому з медичної точки зору вагітна жінка не може заразитись токсоплазмозом від хворої кішки, навіть якщо вона прибирає лоток самостійно, але відразу в день випорожнення. Щоправда, багато лікарів рекомендують перестрахуватися і прибирати котячий туалет у рукавичках, а то й зовсім – доручити цю справу комусь і домашніх. У всьому іншому, хвора кішка чисто фізично не здатна заразити людину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, антитіла, токсоплазмоз, токсоплазмозом, токсоплазмозу, зараження, вагітності, заразитися, домашньої, потрібно, консультації


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Тести для визначення вагітності дають змогу визначити наявність або відсутність зачаття з перших днів затримки місячних. Для точного підтвердження ваг

Якими бувають тести на вагітність і чим вони відрізняються?

Вагітність та пологи | 06:20, 08.12.2023

Тести для визначення вагітності дають змогу визначити наявність або відсутність зачаття з перших днів затримки місячних. Для точного підтвердження вагітності необхідно відвідати гінеколога.

Спина може боліти з різних причин, зокрема таких, які загрожують здоров'ю жінки та життю майбутньої дитини. Якщо з'явилися больові відчуття, потрібно

Біль у попереку при вагітності на ранніх термінах

Я вагітна | 02:00, 08.12.2023

Спина може боліти з різних причин, зокрема таких, які загрожують здоров'ю жінки та життю майбутньої дитини. Якщо з'явилися больові відчуття, потрібно терміново звернутися до лікаря.

Під час вагітності потреба в корисних речовинах збільшується, оскільки їх потребує плід та організм жінки, у якому відбуваються фізіологічні зміни (го

Вітаміни для вагітних: коли і як їх приймати?

Я вагітна | 00:30, 08.12.2023

Під час вагітності потреба в корисних речовинах збільшується, оскільки їх потребує плід та організм жінки, у якому відбуваються фізіологічні зміни (гормональна перебудова, прискорення обмінних процесів).

Продовжуємо знайомити вас з пологовими будинками міста Києва.

Де народжувати: Відгуки про Київський міський пологовий будинок №6

Вагітність та пологи | 17:00, 07.12.2023

Продовжуємо знайомити вас з пологовими будинками міста Києва.

Жінка зберігає здатність завагітніти до часу менопаузи, та й під час неї гормональна терапія дає шанс стати мамою. Однак у кожної жінки свій запас яйц

Гінеколог назвав вік, до якого краще завагітніти

Плануємо дитину | 00:30, 07.12.2023

Жінка зберігає здатність завагітніти до часу менопаузи, та й під час неї гормональна терапія дає шанс стати мамою. Однак у кожної жінки свій запас яйцеклітин, який дається їй від народження, і з часом їх якість знижується. Все про яйцеклітини, і реко

Продовжуємо знайомити вас з пологовими будинками міста Києва.

Де народжувати: Відгуки про Київський міський пологовий будинок №5

Вагітність та пологи | 17:00, 06.12.2023

Продовжуємо знайомити вас з пологовими будинками міста Києва.

УЗД на першому тижні вагітності не проводиться, оскільки плодове яйце ще не візуалізується. Визначити вагітність на УЗД можна, починаючи з четвертого-

На якому тижні УЗД показує вагітність?

Я вагітна | 07:30, 06.12.2023

УЗД на першому тижні вагітності не проводиться, оскільки плодове яйце ще не візуалізується. Визначити вагітність на УЗД можна, починаючи з четвертого-п'ятого тижня, коли з'являється плодовий мішок у порожнині матки.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: