Чому вагітні хропуть і коли є загроза здоров'ю дитини?

Adoption
Date
  • 348 Переглядів
Чому вагітні жінки часто хропуть уві сні? Як лікувати хропіння у вагітної жінки? У яких випадках хропіння при вагітності небезпечне для майбутньої мами та дитини?

7402_hrap.jpg (27.29 Kb)


Вагітній жінці можна пробачити все, що завгодно. Бажання закусити ковбасу згущеним молоком, сміх крізь сльози, патологічну забудькуватість і навіть голосне нічне хропіння. Однак до останнього потрібно поставитися з увагою, адже хропіння під час вагітності може стати провісником гестозу та сильно нашкодити дитині. Серед ускладнень, які можуть бути спричинені хропінням – гіпоксія плода та затримка розвитку. Дізнайтеся, в якому разі варто бити на сполох і вживати заходів.

Періодичні похропування та навіть регулярні нічні трелі під час вагітності трапляються у багатьох жінок. Соромитись цього не потрібно, навіть якщо до зачаття дитини ви спали абсолютно безшумно. Найчастіше нічний хропіння під час виношування малюка пояснюється фізіологічними причинами, що не залежать від жінки. Ось найпоширеніші з них:

1.Назальна обструкція чи риніт вагітних. Ця проблема, за статистикою, зустрічається у кожної п'ятої вагітної жінки: найчастіше в 1-2 триместрі, але може супроводжувати її протягом всієї вагітності. Через підвищення рівня гормонів естрогену і прогестерону, а також через збільшення обсягів та швидкості циркуляції крові на слизовій оболонці носа утворюється звичайнісінький набряк.

2.Усунення діафрагми під час вагітності. Ця причина хропіння, навпаки, актуальна для пізніших термінів вагітності і найчастіше провокує носові рулади у 3 триместрі. Під тиском зростання матки діафрагма зміщується нагору і займає так зване «високе становище». Цей процес «забирає» у легень щонайменше чверть обсягу. Вдень це стає однією з причин швидкої стомлюваності та перепочинку. А ось вночі (коли легеневий об'єм у принципі стає меншим у всіх людей) таке положення діафрагми ускладнює надходження повітря в легені.

3.Набряки під час вагітності. Ще одна проблема, характерна для кінця 2 і всього 3 триместри, - це фізіологічні набряки вагітних. Вони виникають через два паралельні процеси: з одного боку, під час вагітності виникає підвищена потреба в рідині (і жінка п'є більше), з іншого боку, через виділення плацентарних гормонів в організмі затримується натрій (а це заважає виведенню рідини). Найчастіше набрякають кінцівки, але водночас рідина може накопичуватися й у м'яких тканинах: наприклад, на слизовій оболонці носа й глотки. Що, своєю чергою, зменшує просвіт дихальних шляхів.

4.Зайва вага під час вагітності. Це, мабуть, єдина причина хропіння, яка більш-менш підвладна жінці. Надмірний (більше 10-15 кг) набір ваги під час вагітності не тільки призводить до гестаційного діабету або пізнього токсикозу. Жир має властивість відкладатися, наприклад, на шиї, цим звужуючи просвіт глотки. А крім «зовнішнього» жиру є ще й «внутрішній», вісцеральний, який зазвичай розташовується між органами черевної порожнини, але в надлишку може також «дістатись» до легенів та погіршити їхню вентиляцію.

Як правило, всі ці причини (за винятком, мабуть, лише зайвої ваги) викликають у вагітних легкий періодичний храп. Жінці він особливого дискомфорту не завдає, проте можна спробувати зменшити його прояви. Так, наприклад, якщо вас турбує риніт, потрібно під час сну піднімати подушку вище, регулярно промивати ніс сольовим розчином, поставити в спальні зволожувач повітря та по можливості прибрати потенційні алергени, які можуть ще більше посилити набряк (пил, парфумерія, сигаретний дим) . Також на ніч можна використовувати спеціальні смужки для розширення носових ходів (продаються в аптеках).

Якщо хропіння виникає через загальну набряклість організму, слідкуйте за кількістю споживаної рідини протягом дня.
Хропіння, яке викликане зайвими кілограмами, можна спробувати скоригувати спеціальною дієтою. Однак ні в якому разі чаю не голодуйте: при ожирінні під час вагітності графік харчування та набору ваги повинен знаходитись під суворим контролем лікаря. Послабити прояви хропіння у разі також можна з допомогою смужок розширення носових ходів.

Якщо хропіння у вагітної жінки супроводжується затримкою дихання – це тривожний симптом, з яким треба йти до лікаря. Називається це обструктивне нічне апное, а виглядає збоку так, ніби жінка уві сні періодично забуває дихати. Зазвичай йде схрапування, потім зупинка дихання на 10-15 секунд, а потім нове, гучніше схрапування. Загалом такі епізоди зупинки дихання за ніч можуть становити півтори-дві години – це час, який організм майбутньої мами провів без повітря.

Мало того, що після такого сну жінка прокидається розбитою, протягом дня відчуває млявість і страждає від головного болю. Обструктивне нічне апноє провокує гіпертонію, а це вже симптом серйознішого стану, такого як прееклампсія або гестоз вагітних. Він виникає після 20 тижнів вагітності, але в групі ризику жінки на всіх термінах. Головні ускладнення гестозу для майбутньої дитини – це поганий кровообіг плаценти, що призводить до гіпоксії плода, а та, своєю чергою, викликає незворотні затримки розвитку.

Обструктивне нічне апное лікується лише під контролем лікаря. Швидше за все вам запропонують провести спеціальне обстеження: кардіореспіраторний моніторинг. За результатами моніторингу лікар визначить ступінь тяжкості апное та запропонує вам варіанти лікування. У важких випадках буде показано СІПАП-терапія: підключення під час сну до компресора, який забезпечує додаткову подачу повітря в носові ходи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітність, правильний сон під час вагітності, хропіння при вагітності, причини, поради, апное, кисень, лікування, діагностика


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Вагітні жінки з нетерпінням чекають перших рухів дитини. Однак, оскільки сприйняття рухів плода може сильно відрізнятися, ви можете хвилюватися, що кі

Скільки ворушінь плода ви повинні відчувати на 18 тижні вагітності?

Вагітність та пологи | 23:00, 24.11.2022

Вагітні жінки з нетерпінням чекають перших рухів дитини. Однак, оскільки сприйняття рухів плода може сильно відрізнятися, ви можете хвилюватися, що кількість рухів, які ви відчуваєте на 18 тижні, вказує на те, що щось не так - незалежно від того, чи

Багато вагітних жінок мають дефіцит біотину. Дефіцит біотину у дорослих може спричинити випадання волосся, висип на обличчі, оніміння, поколювання, де

Чи можна приймати біотин під час вагітності?

Вагітність та пологи | 00:30, 24.11.2022

Багато вагітних жінок мають дефіцит біотину. Дефіцит біотину у дорослих може спричинити випадання волосся, висип на обличчі, оніміння, поколювання, депресію, але він також може сприяти вродженим дефектам у немовлят, матері яких мають дефіцит вітаміну

На 14-му тижні вагітності — на початку другого триместру — ви ще не відчуєте ворушінь дитини, але багато чого відбувається всередині вашої матки. Ваша

Про що можна дізнатись під час 14-тижневого пренатального візиту?

Вагітність та пологи | 14:00, 23.11.2022

На 14-му тижні вагітності — на початку другого триместру — ви ще не відчуєте ворушінь дитини, але багато чого відбувається всередині вашої матки. Ваша дитина тепер розміром приблизно з ваш стиснутий кулак, практикує різні вирази обличчя та, можливо,

Згідно з дослідженням Національного інституту здоров’я дитини та людського розвитку, у жінок, які повідомили, що відчували депресію на ранніх термінах

Депресія під час вагітності, пов'язана з гестаційним діабетом

Вагітність та пологи | 23:00, 22.11.2022

Згідно з дослідженням Національного інституту здоров’я дитини та людського розвитку, у жінок, які повідомили, що відчували депресію на ранніх термінах вагітності, частіше розвивався гестаційний діабет на пізніх термінах вагітності.

У майбутніх мам є ще одна причина відмовитися від сигарет: нове дослідження пов’язує куріння під час вагітності зі змінами в ДНК плоду.

Куріння матері може змінити ДНК плода

Вагітність та пологи | 01:30, 22.11.2022

У майбутніх мам є ще одна причина відмовитися від сигарет: нове дослідження пов’язує куріння під час вагітності зі змінами в ДНК плоду.

Під час вагітності захворіти на грип ризикованіше, ніж зазвичай.

Вплив грипу на вагітність

Вагітність та пологи | 08:30, 21.11.2022

Під час вагітності захворіти на грип ризикованіше, ніж зазвичай.

Дослідники виявили, що жінки, які відчували надзвичайно спекотну або холодну погоду під час вагітності, мали підвищений ризик народження дітей з низьк

Незвичайно спекотна або холодна погода може вплинути на вагу немовлят при народженні

Вагітність та пологи | 00:30, 21.11.2022

Дослідники виявили, що жінки, які відчували надзвичайно спекотну або холодну погоду під час вагітності, мали підвищений ризик народження дітей з низькою вагою, навіть якщо дитина не народилася передчасно.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: