Імунітет жінки по-різному працює під час першої і наступних вагітностей

Adoption
Date
  • 1939 Переглядів
Під час вагітності в організмі жінки накопичуються специфічні для плоду клітини, тому матері запам’ятовують своїх дітей імунологічно.

8128_9.jpg (24.06 Kb)

Серед найважливіших завдань, які прагнуть вирішити медики, — запобігання викиднів, виключення мертвонароджуваності та уникнути інших супутніх ускладнень вагітності, включаючи передчасні пологи. Автори нової роботи, займалися пошуком відповідей на основні питання, що стосуються вагітності і, зокрема, імунологічних порушень, пов’язаних з виношуванням дитини.

«Ми не розуміємо на клітинному і молекулярному рівні, що викликає викидень або передчасні пологи, головним чином тому, що не знаємо, як нормально працює вагітність», — упевнений Сінг Сінг Вей, співробітник Медичного центру дитячої лікарні Цінціннаті, провідний автор дослідження.

За словами лікарів, імунна система жінки під час вагітності змінюється. Відбувається це для того, щоб запобігти відторгнення плоду організмом і дотримати крихкий імунологічний баланс. На жаль, подібна рівновага часом не дотримується — в силу впливу навколишнього середовища або фізіологічних змін. Зрештою це призводить до ускладнень та в деяких випадках до втрати дитини.

«Перша і наступні вагітності працюють зовсім по-різному, і розуміння цих відмінностей може привести до поліпшення методів лікування, спрямованих на унікальні, індивідуальні для кожної жінки, імунологічні порушення, що виникають при першій і більш пізніх вагітностях», — сказав Вей, підкресливши, що стан імунітету, сприяє здоровій першій вагітності, не такий же самий, який сприятиме подальшим вагітностям.

«Вагітність вимагає фізіологічного впливу і часто повторного впливу чужорідних аллоантигенів (вони викликають однакову імунну відповідь у особин одного виду, які генетично розрізняються) плода. Наслідки вагітності сильно відрізняються, що свідчить як про алоімунізацію, так і про фенотипи розширеної толерантності. Ми показали, що вагітність стимулює накопичення специфічних для плода материнських CD8 + T-клітин і їх збереження в якості активованого «пулу пам’яті» після пологів. Цитоліз і потенціал для сильної вторинної експансії виникають при повторному виявленні антигену в репродуктивному контексті. Для порівняння, функціональне виснаження CD8 + Т-клітин, пов’язане з підвищенням експресії PD-1 і LAG-3, відбувається при повторній стимуляції фетального антигену під час наступної вагітності», — розповідається в дослідженні.

Кажучи простіше, в організмі майбутньої мами накопичуються специфічні для плода CD8 + T-клітини, тому жінки «пам’ятають» своїх дітей імунологічно, адже ці клітини зберігають активну пам’ять і після пологів.

Експресія мембранних білків надродини імуноглобулінів PD-1 і LAG-3 так званими T-клітинами пам’яті (вигляд Т-лімфоцитів, які зберігають інформацію про ті антигени, що діяли раніше та формують вторинну імунну відповідь, при цьому він відбувається швидше, ніж первинний) нагадує клітинам, що вони знову мають бути толерантними до розвитку плоду. Проте молекулярні порушення, нейтралізують експресію цих білків, активізують при цьому материнські CD8 + Т-клітини, і провокують викидень — це відбувається вибірково й не при першій вагітності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітна, вагітність, імунітет


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Ми підготували 5 головних правил спілкування з вагітною жінкою. Вони стануть у нагоді як сильній статі, так і жінкам при надії, щоб допомогти своїм чо

Правила спілкування з вагітною жінкою: шпаргалка для майбутніх татусів

Вагітність та пологи | 19:00, 01.12.2021

Ми підготували 5 головних правил спілкування з вагітною жінкою. Вони стануть у нагоді як сильній статі, так і жінкам при надії, щоб допомогти своїм чоловікам пережити цей ніжний період.

Вагітність - особливий стан для організму жінки в усіх сенсах. З боку майбутньої мами - це радість очікування малюка, а з медичної точки зору - це скл

Пробіотик для вагітних і годуючих жінок - як правильно підібрати препарат?

Вагітність та пологи | 16:48, 01.12.2021

Вагітність - особливий стан для організму жінки в усіх сенсах. З боку майбутньої мами - це радість очікування малюка, а з медичної точки зору - це складний період, що регулярно вимагає контролю стану матері і плоду, корекції порушень, які можуть спос

Під час вагітності більше уваги доводиться приділяти догляду за грудьми, щоб вони залишалися красивими. Медики зібрали поради для майбутніх мам!

Як зберегти гарні та пружні груди під час вагітності?

Вагітність та пологи | 08:30, 01.12.2021

Під час вагітності більше уваги доводиться приділяти догляду за грудьми, щоб вони залишалися красивими. Медики зібрали поради для майбутніх мам!

Запас яйцеклітин закінчений і з віком зменшується. Коли та кому його потрібно перевіряти, скільки коштує аналіз і що робити, якщо яйцеклітин дуже мало

Навіщо жінці перевіряти свій запас яйцеклітин?

Вагітність та пологи | 23:00, 27.11.2021

Запас яйцеклітин закінчений і з віком зменшується. Коли та кому його потрібно перевіряти, скільки коштує аналіз і що робити, якщо яйцеклітин дуже мало?

Шведські та британські вчені встановили, що жіноча яйцеклітина за допомогою хімічних сигналів приваблює сперматозоїдів певних чоловіків, і таким чином

Вчені з'ясували, як яйцеклітина стає домінантною при зачатті

Зачаття | 14:00, 27.11.2021

Шведські та британські вчені встановили, що жіноча яйцеклітина за допомогою хімічних сигналів приваблює сперматозоїдів певних чоловіків, і таким чином бере участь у виборі кращого партнера для запліднення.

Вагітність вважається найщасливішим періодом у житті жінки. Це справжнє диво спостерігати за рухами малюка в животі, коли проступають контури ручки чи

Вагітність та можливі патології

Вагітність та пологи | 00:30, 27.11.2021

Вагітність вважається найщасливішим періодом у житті жінки. Це справжнє диво спостерігати за рухами малюка в животі, коли проступають контури ручки чи ніжки, спілкуватися з ненародженою крихтою та помічати новий етап розвитку.

Багато вагітних жінок відчувають задоволення від прослуховування приємної музики і впевнені в тому, що вона приносить таку ж насолоду і їхньому майбут

Навіщо потрібно слухати музику під час вагітності

Вагітність та пологи | 17:00, 26.11.2021

Багато вагітних жінок відчувають задоволення від прослуховування приємної музики і впевнені в тому, що вона приносить таку ж насолоду і їхньому майбутньому малюкові. У ході проведених досліджень було визначено, що дитина, перебуваючи в лоні матері, п

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: