Ожиріння вагітних ще гірше впливає на дітей, ніж думали раніше

Adoption
Date
  • 324 Переглядів
Вагітні жінки з високим індексом маси тіла входять в групу високого ризику різних ускладнень під час вагітності та пологів. Нове дослідження, проведене у Великобританії, показало, що ожиріння може завдати істотної шкоди здоров'ю не тільки матері, але і дитини, в тому числі до настання вагітності.

5165_4.png (217.28 Kb)

Неалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖХП) – стан, при якому в клітинах органу накопичується надлишковий жир. Часто це захворювання супроводжується метаболічними та серцево-судинними порушеннями: ожиріння або зайва вага, діабет 2 типу, підвищений холестерин, гіпертонія.

При відсутності своєчасної терапії та корекції способу життя НАЖХП може призвести до рубцювання тканин печінки – фіброзу, а згодом до цирозу і раку печінки. За останніми даними, на це захворювання страждає до 37,3% дорослого населення.

Вчені провели найбільше дослідження, присвячене ризику розвитку НАЖХП, результати якого презентували на Міжнародному конгресі із захворювань печінки у 2021 році. Фахівці вивчили результати фібросканування печінки близько 3 тисяч жителів Англії, які брали участь в тривалому дослідженні "Діти 90х", в ході якого вивчається стан здоров'я людей, що народилися в цей період.

Після коригування даних з урахуванням різних факторів, включаючи вік батьків, шкідливі звички та соціальне становище сім'ї, вчені виявили, що ожиріння матері до настання вагітності більш ніж у два рази підвищує ризик розвитку НАЖХП у дітей до 24 років.

Фахівці відзначили, що високий ІМТ у батька також підвищує цю ймовірність, однак у меншому ступені. На думку вчених, вплив внутрішньоутробного розвитку набагато більший.

"Наше дослідження показало, що ожиріння у матері викликає так званий ефект раннього життя, який викликає розвиток ожиріння печінки у майбутньої дитини, роблячи її уразливою для шкідливого впливу, в тому числі нездорового харчування. Це підвищує ризик розвитку жирової хвороби в печінці в майбутньому", – наголосили автори дослідження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вагітність, вагітна, ожиріння


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Ми підготували 5 головних правил спілкування з вагітною жінкою. Вони стануть у нагоді як сильній статі, так і жінкам при надії, щоб допомогти своїм чо

Правила спілкування з вагітною жінкою: шпаргалка для майбутніх татусів

Вагітність та пологи | 19:00, 01.12.2021

Ми підготували 5 головних правил спілкування з вагітною жінкою. Вони стануть у нагоді як сильній статі, так і жінкам при надії, щоб допомогти своїм чоловікам пережити цей ніжний період.

Вагітність - особливий стан для організму жінки в усіх сенсах. З боку майбутньої мами - це радість очікування малюка, а з медичної точки зору - це скл

Пробіотик для вагітних і годуючих жінок - як правильно підібрати препарат?

Вагітність та пологи | 16:48, 01.12.2021

Вагітність - особливий стан для організму жінки в усіх сенсах. З боку майбутньої мами - це радість очікування малюка, а з медичної точки зору - це складний період, що регулярно вимагає контролю стану матері і плоду, корекції порушень, які можуть спос

Під час вагітності більше уваги доводиться приділяти догляду за грудьми, щоб вони залишалися красивими. Медики зібрали поради для майбутніх мам!

Як зберегти гарні та пружні груди під час вагітності?

Вагітність та пологи | 08:30, 01.12.2021

Під час вагітності більше уваги доводиться приділяти догляду за грудьми, щоб вони залишалися красивими. Медики зібрали поради для майбутніх мам!

Запас яйцеклітин закінчений і з віком зменшується. Коли та кому його потрібно перевіряти, скільки коштує аналіз і що робити, якщо яйцеклітин дуже мало

Навіщо жінці перевіряти свій запас яйцеклітин?

Вагітність та пологи | 23:00, 27.11.2021

Запас яйцеклітин закінчений і з віком зменшується. Коли та кому його потрібно перевіряти, скільки коштує аналіз і що робити, якщо яйцеклітин дуже мало?

Шведські та британські вчені встановили, що жіноча яйцеклітина за допомогою хімічних сигналів приваблює сперматозоїдів певних чоловіків, і таким чином

Вчені з'ясували, як яйцеклітина стає домінантною при зачатті

Зачаття | 14:00, 27.11.2021

Шведські та британські вчені встановили, що жіноча яйцеклітина за допомогою хімічних сигналів приваблює сперматозоїдів певних чоловіків, і таким чином бере участь у виборі кращого партнера для запліднення.

Вагітність вважається найщасливішим періодом у житті жінки. Це справжнє диво спостерігати за рухами малюка в животі, коли проступають контури ручки чи

Вагітність та можливі патології

Вагітність та пологи | 00:30, 27.11.2021

Вагітність вважається найщасливішим періодом у житті жінки. Це справжнє диво спостерігати за рухами малюка в животі, коли проступають контури ручки чи ніжки, спілкуватися з ненародженою крихтою та помічати новий етап розвитку.

Багато вагітних жінок відчувають задоволення від прослуховування приємної музики і впевнені в тому, що вона приносить таку ж насолоду і їхньому майбут

Навіщо потрібно слухати музику під час вагітності

Вагітність та пологи | 17:00, 26.11.2021

Багато вагітних жінок відчувають задоволення від прослуховування приємної музики і впевнені в тому, що вона приносить таку ж насолоду і їхньому майбутньому малюкові. У ході проведених досліджень було визначено, що дитина, перебуваючи в лоні матері, п

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: