Про роль тата у вихованні сина

Adoption
Date
  • 215 Переглядів
Відомий американський педагог Уоррен Фаррелл у своїх працях багато уваги приділяв проблемам чоловіків після 30 років. Коріння цих проблем він вбачав у дитинстві, тому велику увагу в роботах ученого приділено вихованню хлопчиків.

7385_12.jpg (33.38 Kb)


Про цю проблему стали активно говорити лише впродовж останніх 10-ти років. Імовірно, через те, що в суспільстві довгий час на перший план виходили проблеми жінок, а проблеми чоловіків (і хлопчиків) лишалися поза фокусом уваги. Уоррен Фаррелл був одним із перших, хто став привертати увагу громадськості до цих проблем.

Уоррена Фаррелла турбувало, що внаслідок судових суперечок при розлученнях чи вирішенні питань про опікунство діти частіше залишалися з матерями, ніж із батьками. В одній зі своїх праць він пише:

«У 70-х роках я помітив, що після розлучень більшість дітей залишається жити з матерями. У сучасній культурі роль батьків зводиться до заробляння грошей, а їх роль у вихованні дітей применшується. Тому татусів критикують насамперед за те, що вони не платять аліменти, а не за те, що не займаються вихованням дітей.

Спілкуючись із чоловіками, я часто чув точку зору розлучених батьків. Я був вражений, наскільки сильно вони дбали про своїх дітей. У них було багато злості та смутку з приводу того, що суд не стає на бік чоловіків. Але коли я запитував їх про дітей, на їхніх очах майже завжди з'являлися сльози. Виявляється, їх злість була просто маскою, за якою ховалася вразливість. Коли вони могли бачити своїх дітей тільки у вихідні, то почувалися безсилими. Їм здавалося, що таких коротких візитів недостатньо, щоб передати дітям свої цінності, навчити їх чогось.

Багато з таких батьків впадали в депресію, деякі вели затяжні судові суперечки, щоб домогтися права бачити дітей частіше».

Згодом суспільство зрозуміло важливість татусів у вихованні дітей. Дедалі частіше стали звучати думки про те, що жінки швидше зможуть досягти своїх кар'єрних цілей, якщо чоловіки братимуть більшу участь у сімейних справах і вихованні дітей.

У своїх розвідках Уоррен Фаррелл говорить про те, що в разі розлучення батьків необхідно, перш за все, ураховувати інтереси дитини. Численні дослідження свідчать, наскільки важлива роль тата у вихованні дітей. Але особливо вона важлива у вихованні синів.

Ще одна ключова думка Уоррена Фаррелла – це думка про те, що в сучасному суспільстві чоловіки піддаються дискримінації. Упродовж усієї історії сприймається як належне те, що чоловіки беруть участь у війнах, працюють на небезпечних роботах і займаються екстремальними видами спорту. Те, що чоловіки допомагають жінкам нести важкі сумки, є нормою поведінки. Це відповідає теорії про виживання видів у ході еволюції, згідно з якою виживання особини жіночої статі є більш важливим, ніж виживання осіб чоловічої статі.

Уоррен Фаррелл зазначає, що в наш час, коли навколишній світ набагато менш жорстокий, у житті хлопчиків виникає конфлікт між «героїчним мисленням» і «здоровим мисленням». Перше спонукає дітей ризикувати, і є часто (але не завжди) виправданим. Так чи інакше, героїчне мислення допомагає хлопчикам самостверджуватися.

Здорове мислення необхідне, щоб прожити довге життя і зберегти здоров'я. Завдяки йому людина розуміє, як піклуватися про себе. Говорячи про такий конфлікт, Уоррен Фаррелл підсумовує: «Хлопчик, який намагається самоствердитися, ризикує втратити себе».

Фаррелл доходить висновку: тепер, коли жінки можуть займати керівні посади, служити в армії, виконувати багато видів роботи, яка раніше вважалася винятково чоловічою, слід визнати, що чоловіки не обов'язково повинні наражатися на небезпеку. Так само, як жінок багато років підштовхували до того, щоб вони займалися домашнім господарством, а не будували кар'єру, так і чоловіків змалечку суспільство змушує виявляти хоробрість і мужність. Батьки, які бачать, як їхній син іде на ризик, не властивий дівчаткам, часто відчувають конфлікт між бажанням «дозволити хлопчикові бути хлопчиком» і бажанням утримати його від ризикованої поведінки.

Фаррелл визнає, що хлопчиків і чоловіків довгий час піддавали дискримінації. Не заперечуючи певних потреб у прояві героїзму, він вважає, що необхідно знаходити баланс між героїзмом і «здоровим мисленням». Хоча в нього самого не було синів (і був лише один маленький онук), він розумів конфлікт батьків і синів.

У своїй книзі «Криза хлопчиків» Уоррен Фаррелл розглядає багато проблем, із якими стикаються хлопчики та юнаки: проблеми навчання, пошуку життєвих цілей, типові для багатьох юнаків, часті випадки синдрому дефіциту уваги з гіперактивністю у хлопчиків тощо. Однак при цьому головною проблемою, яку він зачіпає у своїх розвідках, залишається проблема взаємин хлопчиків зі своїми батьками, необхідність утвердити фізичне та психічне здоров'я як головну життєву цінність.

У всіх своїх працях Уоррен Фаррелл стверджував, що суспільство повинно дбайливо ставитися до чоловіків. У книзі «Криза хлопчиків» він говорить про юних чоловіків, які в майбутньому стануть повноцінними членами суспільства. Тому слід звернути на них увагу вже сьогодні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: тато, дитина, виховання, син


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Часом, вимовляючи якусь фразу, ми навіть не замислюємося, які наслідки можуть мати наші слова, особливо якщо йдеться про дітей.

Фрази батьків, які травмують дитину

Дитина | 14:00, 19.01.2022

Часом, вимовляючи якусь фразу, ми навіть не замислюємося, які наслідки можуть мати наші слова, особливо якщо йдеться про дітей.

Є чимало ситуацій, де питання про вроджені фактори є дуже актуальним. Дякуємо науці: сьогодні вже для кожного з нас доступні дослідження, які, зробивш

Прийомні діти: небезпека вроджених факторів

Дитина | 09:00, 19.01.2022

Є чимало ситуацій, де питання про вроджені фактори є дуже актуальним. Дякуємо науці: сьогодні вже для кожного з нас доступні дослідження, які, зробивши генетичний аналіз вашої крові, заздалегідь попередять вас про ризик тих чи інших небезпечних захво

Фахівці з Common Sense Media опитали майже 3 000 дітей, аби вияснити, чим полюбляють займатися діти. Виявилося, що 70% з них кожен день слухали музику

Статистика: Що роблять діти, поки дорослі зайняті

Сімейні справи | 08:00, 19.01.2022

Фахівці з Common Sense Media опитали майже 3 000 дітей, аби вияснити, чим полюбляють займатися діти. Виявилося, що 70% з них кожен день слухали музику, більше половини щодня дивилися телевізор, а 45% використовували соціальні мережі.

Образ Діда Мороза виникає у навколишньому світі дитини ще до того, як батьки визначилися, розповідати казку про цього персонажа чи ні. У передноворічн

Як і коли розповісти дитині, що Діда Мороза не існує?

Дитина | 00:30, 19.01.2022

Образ Діда Мороза виникає у навколишньому світі дитини ще до того, як батьки визначилися, розповідати казку про цього персонажа чи ні. У передноворічну пору Дід Мороз виникає буквально скрізь: у мультфільмах, телевізорі, рекламі, декорі вулиць та тор

Тема якісного проведення часу в подружжі турбує не тільки тих, хто тільки-но почав освоюватися у світі батьківства, а й набагато досвідченіших матерів

Як залишатися на зв'язку з партнером, якщо у вас є діти: лайфхаки для молодих батьків

Сімейні справи | 23:00, 18.01.2022

Тема якісного проведення часу в подружжі турбує не тільки тих, хто тільки-но почав освоюватися у світі батьківства, а й набагато досвідченіших матерів і татусів.

Якщо в кіно нам хочуть повідомити про те, що головна героїня завагітніла, нам обов'язково покажуть, як вона блює в туалеті. У житті вагітність далеко

Як чоловік може допомогти дружині пережити токсикоз?

Вагітність та пологи | 09:00, 18.01.2022

Якщо в кіно нам хочуть повідомити про те, що головна героїня завагітніла, нам обов'язково покажуть, як вона блює в туалеті. У житті вагітність далеко не завжди супроводжується токсикозом (що добре), проте, від нього ніхто не застрахований (що погано)

Пари зі схожими місцями роботи і посадами більш імовірно, будуть мати проблеми в особистому житті, ніж ті, які займаються різними напрямками, - прийшл

Пари з однаковими професіями розлучаються частіше - психологи

Психологія | 08:00, 18.01.2022

Пари зі схожими місцями роботи і посадами більш імовірно, будуть мати проблеми в особистому житті, ніж ті, які займаються різними напрямками, - прийшли до такого висновку вчені з Університету Bedfordshire в Англії.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: