Як вакцини від COVID-19 впливають на вагітність і майбутню дитину?

Adoption
Date
  • 830 Переглядів
Дезінформація про ефекти вакцин COVID-19 на вагітних жінок і про те, як це може вплинути на інші функції репродуктивної системи, поширюється зі швидкістю світла. У зв’язку з цим виникає безліч побоювань як з боку вагітних жінок, так і з боку медичних працівників.

15_5.jpg (25.2 Kb)

На щастя, нове дослідження говорить про те, що немає підтверджуючих фактів будь-яких проблем, пов’язаних з вакцинами і з вагітністю, розвитком плоду, менструальним циклом, фертильністю у жінок або чоловіків. Насправді експерти впевнені, що не одержати вакцину куди небезпечніше для здоров’я майбутньої мами, але чому тоді у світі жінки при надії все ще не поспішають вакцинуватися?

Ми зібрали деякі найпоширеніші твердження про ризики вакцинації для вагітних і проаналізували, чому вони хибні.

Міф 1. Вакцина накопичується в яєчниках
Ця гіпотеза походить від хибного розуміння одного японського дослідження. В ході нього щурам вводили набагато більшу дозу вакцини, ніж та, яку дають людям (у 1333 разів вищу). Але лише 0,1% загальної дози потрапила в яєчники тварин через 48 годин після ін'єкції. Набагато більше - 53% через одну годину і 25% через 48 годин - виявили в місці ін'єкції (тобто у людей в руці). А другим за кількістю речовини місцем була печінка (16% через 48 годин), яка очищує кров від токсинів. Вакцина надходить в організм у бульбашці жиру, яка містить генетичний матеріал вірусу, що запускає імунну систему. Ті, хто стверджує, що вакцина акумулюється в яєчниках, оперують цифрою, яка насправді стосується концентрації жиру в цьому органі. Рівень жиру в яєчниках дійсно збільшився через 48 годин після ін'єкції, тому що вміст вакцини перемістився з місця ін'єкції далі по тілу. Але не було жодних доказів того, що жир все ще містить генетичний матеріал вірусу. У дописах також стверджували, що дослідження "просочилося" в інтернет, однак це також - фейк, адже його дані завжди були у загальному доступі.

Міф 2. Вакцини спричинюють викидні
Дописувачі у соцмережах також поширювали інформацію про ризик викиднів після щеплення, посилаючись на дані організацій моніторингу вакцин. Серед них "Жовті картки" британського Регуляторного агентства лікарських засобів (MHRA) та Система звітів про небажану побічну реакцію від вакцин (VAERS) у США. У ці системи кожен може вносити дані про свої симптоми або стан здоров'я. Але роблять це далеко не всі, тому ця база даних не є репрезентативною. У системі дійсно були повідомлення про викидні. Але це, на жаль, дуже поширена проблема, і доказів того, що її спричинило щеплення, немає. Натомість дослідження показали, що статистика викиднів серед щеплених жінок не відрізняється від загального показника - 12,5%. Як зазначає доктор Вікторія Мейл, репродуктивний імунолог з Імперського коледжу в Лондоні, такі системи звітності добре виявляють рідкісні побічні ефекти. Так, приміром, змогли виявити рідкісний тип тромбозу, пов'язаний з вакциною AstraZeneca. Якщо після щеплення з'являються незвичні симптоми, дослідники одразу це помічають. Але побічні ефекти, які збігаються з поширеними медичними проблемами, як-от зміна менструального циклу, викидень або проблеми з серцем, такі системи звітності виявити не можуть. Те, що вони з'являються серед скарг, ще нічого не означає, тому що вони поширені незалежно від того, щепилася людина чи ні. Тільки коли число викиднів починає перевищувати звичайну статистику, вчені почнуть розслідувати ситуацію, але цього поки що не було. У деяких дописах люди також наводили графіки, які показували, що число скарг на побічні ефекти від вакцин загалом зросло у порівнянні з попередніми роками. Дописувачі робили з цього висновок, що вакцина від Covid-19 менш безпечна. Але це не так, зростання повідомлень насправді свідчить про те, що вакцинували безпрецедентне число населення водночас.

Міф 3. Вакцини атакують плаценту
У поширеній петиції Майкла Їдона, наукового дослідника, який виступав й з іншими оманливими твердженнями про Covid-19, зазначено, що білок у вакцинах Pfizer та Moderna схожий на білок сінцитін-1, який бере участь у формуванні плаценти. Вчений припустив, що це може призвести до того, що антитіла до вірусу атакуватимуть вагітність, яка розвивається. Деякі експерти вважають, що саме ця гіпотеза й сприяла поширенню повідомлень про те, що вакцини від Covid-19 спричинюють безпліддя. Насправді сінцитін-1 та шипоподібний білок коронавірусу схожі так само як і будь-які два випадкових білки. Якби імунну систему було так легко заплутати, наш організм атакував би свої власні органи щоразу, коли заражався інфекцією та виробляв антитіла. Тепер вже зібрано докази, які спростовують теорію Їдона.

Американський лікар-репродуктолог Ренді Морріс вирішив самостійно перевірити це питання. Він почав спостерігати за своїми пацієнтами, які проходили ЕКО, щоби з'ясувати, чи впливає вакцинація на їхні шанси завагітніти й виносити дитину. Зі 143 осіб, які брали участь у дослідженні доктора Морріса, вакциновані, невакциновані та жінки, які раніше перехворіли на Covid-19, мали приблизно однакову ймовірність успішної імплантації ембріона та розвитку вагітності. Дослідження - невелике, але його висновки приєднується до великого обсягу інших даних. І якби твердження Їдона було правдою, воно б виявилося й у дослідженні такого масштабу.

Доктор Морріс також зазначив, що люди, які поширюють ці побоювання, не пояснили, чому вони вважають, що антитіла, вироблені у відповідь на вакцину, можуть завдати шкоди фертильності, але ті ж антитіла від природної інфекції - ні. Проблема у тому, що поки вчені проведуть дослідження й спростують один міф, в інтернеті вже з'являється наступний.

"З теоріями змови завжди так, щойно ви спростуєте один фейк, одразу ж з'являється наступний", - підсумовує д-р Морріс.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вакцина, вакцинація, вакцинація від ковіду, COVID-19, вагітність


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Вірус Зіка (ZIKV) – РНК-вмісний вірус роду Flavivirus, що зумовлює лихоманку слабкої або помірної вираженості, а у 80% випадків інфекція взагалі є аси

Що таке вірус Зіка?

Хвороби | 00:30, 20.04.2022

Вірус Зіка (ZIKV) – РНК-вмісний вірус роду Flavivirus, що зумовлює лихоманку слабкої або помірної вираженості, а у 80% випадків інфекція взагалі є асимптоматичною. У 20 % випадків симптоми проявляються після інкубаційного періоду від 3 до 12 днів.

Дифтерія – це дуже заразна інфекція, яка вражає ніс і горло, а іноді і шкіру. Дифтерія може бути серйозною хворобою, а іноді й летальною, особливо у д

Дифтерія: симптоми та лікування

Хвороби | 19:00, 16.04.2022

Дифтерія – це дуже заразна інфекція, яка вражає ніс і горло, а іноді і шкіру. Дифтерія може бути серйозною хворобою, а іноді й летальною, особливо у дітей, якщо її не лікувати швидко. Вакцинація може запобігти цьому.

З моменту впровадження вакцини проти COVID-19 експерти в галузі охорони здоров’я працювали понаднормово, щоб боротися з дезінформацією про потенційні

Вчені: вакцини проти COVID не впливають на фертильність

Щеплення | 08:30, 10.04.2022

З моменту впровадження вакцини проти COVID-19 експерти в галузі охорони здоров’я працювали понаднормово, щоб боротися з дезінформацією про потенційні побічні ефекти уколів. Однією з найбільш поширених занепокоєнь щодо вакцини є переконання, що вона п

Чому зараз, навіть у такий непростий час, важливо звернути увагу на це питання?

Вакцинація дітей в умовах війни: як і де можна зробити щеплення?

Щеплення | 12:00, 30.03.2022

Чому зараз, навіть у такий непростий час, важливо звернути увагу на це питання?

Українська фармацевтична компанія “Дарниця” вироблятиме оральний протиковідний препарат Pfizer.

Українська компанія вироблятиме ліки від COVID-19 за ліцензією Pfizer

Щеплення | 17:00, 23.03.2022

Українська фармацевтична компанія “Дарниця” вироблятиме оральний протиковідний препарат Pfizer.

Якщо ви виїжджаєте до Польщі як біженець, але ще не вакциновані проти COVID-19, ви можете зробити щеплення після прибуття в країну.

Вакцинація проти коронавірусу для біженців у Польщі: програма

Щеплення | 23:00, 18.03.2022

Якщо ви виїжджаєте до Польщі як біженець, але ще не вакциновані проти COVID-19, ви можете зробити щеплення після прибуття в країну.

Оновлено рекомендації Стратегічної консультативної групи експертів з імунізації (SAGE) Всесвітньої організації охорони здоров'я. Вони стосуються вакци

ВООЗ: Рекомендації щодо вакцинації від коронавірусу вагітних та годуючих

Щеплення | 17:00, 26.02.2022

Оновлено рекомендації Стратегічної консультативної групи експертів з імунізації (SAGE) Всесвітньої організації охорони здоров'я. Вони стосуються вакцинації вагітних та годуючих жінок.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: