Як батькам підготуватися до школи: дитина йде в перший клас

Adoption
Date
  • 835 Переглядів
Так, ви все правильно прочитали, а ми все вірно написали: як підготуватися БАТЬКАМ до початку навчання свого чада? Адже цей період не лише дитині, а й мамі з татом дається важко.

6705_8.jpg (36 Kb)

1. І дорослі, й діти живуть по режиму.

Зазвичай, батьки заздалегідь вибирають навчальний заклад. І оцінити час, витрачений на дорогу, збори портфеля, сніданок цілком реально на самому початку літа, а не в його кінці. Якщо ви почнете за тиждень до занять намагатися повністю перекроїти розпорядок дитячого дня, то ви не тільки підірвете нервову систему своєї дитини, але і добряче попсуєте свою. Вставайте рано, повноцінно снідайте і спокійно йдіть з дитиною... на пляж! Ви отримаєте і здорове сонце з чистою морською водою, і привчите майбутнього першокласника до ранніх підйомів і звички з'їсти сніданок вранці.

І робіть це одночасно з дитиною. Так, для багатьох з нас це звучить дико — як це, заснути о 22:00?! Адже в цей час усе тільки починається. Але якщо ви знайдете в собі сили спробувати в такому режимі провести хоча б один тиждень, то зрозумієте, що природа мудріша за сучасне життя. Ви дуже швидко відчуєте поліпшення загального самопочуття, покращення своїх результатів на роботі й в особистому житті.

2. Згадайте, за що ви любили школу.

Частіше говоріть про це зі своїми дітьми. Багато з них природним чином починають ставитися до неї негативно, тому що побоюються обмеження свободи, навантажень на психоемоційну сферу. Тому ще нічого не почалося, а вони вже заочно ненавидять школу. У вас же обов'язково залишилися шкільні друзі. Розкажіть своїй дитині, як ви з ними познайомилися, як дружите вже понад двадцять років, як багато значать такі друзі й роки, проведені в школі.

3. Більше безпосереднього спілкування з дитиною.

Звичайно, вдень ми на роботі, і спілкуємося з нею тільки телефоном і з конкретного приводу. Але вдома випустіть з рук телефон, не шукайте планшет і пульт дистанційного керування телевізором. Обговорюйте з дитиною цікаві події, спортивні змагання, життя на інших планетах. :) Таким чином ви розвиваєте не лише дитину, а й себе.

4. Дисципліна — мало хто замислюється про значення цього поняття.

Воно означає вимогу обов'язкового підпорядкування загальним правилам і нормам всіх членів будь-якого колективу. І якщо дитина під час уроку захоче залізти на підвіконня / побігати по сходах / зателефонувати товаришу, то в цьому винна не дитина, а її батьки, які не привчили її до елементарних правил перебування в школі. Уроки — це час для роботи, виконання завдань, пов'язаних з навчанням, перерви — час для відпочинку і спілкування з однокласниками.

Дисципліні потрібно навчати змалку на прикладі своєї сім'ї. У кожного з нас є свої обов'язки по дому, сімейні правила і традиції. Дитині дуже важливо їх розуміти і дотримуватися, адже для неї це — частина пізнання навколишнього світу.

5. Переформатуйте свій робочий день.

Хтось із членів сім'ї обов'язково має хоча б перший час приводити дитину в школу і забирати звідти. І для першокласника дуже важливо, щоб кілька разів на тиждень це були тато з мамою. Адже діти пишаються нами так само, як і ми — ними. Тому попередьте на роботі, що один-два дні на тиждень ви будете на робочому місці на півгодини пізніше. Реально ж чимало тат (а іноді навпаки — мам) не те що не знають ПІБ шкільного керівника своєї дитини, але і дорогу до школи.

6. Привчіть дитину і себе до активного способу життя.

Зовсім скоро вона сяде за парту. Ви вже більшу частину часу проводите в закритих приміщеннях, перед монітором, на робочому місці. Ресурси людського організму не безмежні, йому потрібен відпочинок. А найкращий відпочинок — це зміна виду діяльності. Кілька годин перед монітором добре компенсує відвідування футбольного матчу з сином, а ще краще — спільна гра.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: підготуватися до школи, дитина, перший клас


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Давати чи ні другий шанс - це право і вибір кожного. Тут немає правильної відповіді. Адже хтось заслуговує на цей шанс, а є ті, кому і перший давати н

Чи варто відновлювати стосунки з тим, з ким вже розійшлися?

Сімейні справи | 12:10, 29.05.2024

Давати чи ні другий шанс - це право і вибір кожного. Тут немає правильної відповіді. Адже хтось заслуговує на цей шанс, а є ті, кому і перший давати не варто було.

Багато людей вважають, що тосунки перевіряють часом і відстанню. Що ж, можливо, у цьому є сенс. Адже, як показує практика багатьох пар, відстань витри

4 причини, чому стосунки на відстані не працюють

Сімейні справи | 09:30, 29.05.2024

Багато людей вважають, що тосунки перевіряють часом і відстанню. Що ж, можливо, у цьому є сенс. Адже, як показує практика багатьох пар, відстань витримують лише дуже міцні відносини.

Експерти з психології розповіли, що бити жінку - це неприпустимо. Як би чоловік не виправдовував свій вчинок. Що б вона не зробила чи зробила, не дає

Чому насправді чоловік піднімає руку на жінку?

Сімейні справи | 06:20, 29.05.2024

Експерти з психології розповіли, що бити жінку - це неприпустимо. Як би чоловік не виправдовував свій вчинок. Що б вона не зробила чи зробила, не дає права бити її!

Багато чоловіків бояться за свої телефони, мов за власне життя. Тож ніде не залишають їх без нагляду. Навіть в туалет ходять з телефоном. І в душ... А

Психологи розповіли, чому насправді жінки перевіряють телефони своїх чоловіків

Психологія | 00:30, 29.05.2024

Багато чоловіків бояться за свої телефони, мов за власне життя. Тож ніде не залишають їх без нагляду. Навіть в туалет ходять з телефоном. І в душ... А жінкам так і кортить заглянути, що ж такого приховують їхні другі половинки.

Як казав класик, вік любові не завада, проте фахівці іншої думки. І сьогодні ми вирішили дізнатися, яка різниця у віці між закоханими - найбільш невда

Найбільш невдала різниця у віці між чоловіком і жінкою

Сімейні справи | 08:30, 28.05.2024

Як казав класик, вік любові не завада, проте фахівці іншої думки. І сьогодні ми вирішили дізнатися, яка різниця у віці між закоханими - найбільш невдала.

Часто під вплив аб'юзера потрапляють дуже ранимі і чесні партнери, які вірно люблять і щиро вірять, що їхня друга половинка готова заради них на все і

5 улюблених фраз аб'юзера у стосунках

Сімейні справи | 06:20, 28.05.2024

Часто під вплив аб'юзера потрапляють дуже ранимі і чесні партнери, які вірно люблять і щиро вірять, що їхня друга половинка готова заради них на все і не може паразитувати на цих стосунках.

Батьки, які присвятили усе своє життя, почуваються непотрібними, коли їхні діти виростають. Такі батьки не знають, як дальше влаштовувати своє життя.

Як навчитися батькам бути непотрібними своїм дорослим дітям?

Сімейні справи | 00:30, 28.05.2024

Батьки, які присвятили усе своє життя, почуваються непотрібними, коли їхні діти виростають. Такі батьки не знають, як дальше влаштовувати своє життя. Тож потрібно навчитися жити власне життя і стати непотрібними своїм дорослим сину чи доньці.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: