Мама з татом дітям не друзі ?!

Adoption
Date
  • 109 Переглядів
Досить часто від батьків, особливо від мам, можна почути про бажання бути другом своїм дітям - це зараз своєрідна «крутість». Так було не завжди: ця ідея виникла в середині XX століття разом з більш демократичними виховними ідеями. Раніше вважалося само собою зрозумілим, якщо діти підкоряються волі батьків і йдуть за обраним для них шляхом.

6970_podruzhka.jpg (30.97 Kb)

Дружба - це відносини рівних, добровільний союз сторін, кожна з яких готова брати відповідальність за себе. Людей тримають разом взаємна симпатія, духовні цінності, емоційний комфорт і спільність інтересів. Чи так це у випадку з батьками і дітьми?

У сім'ї дитина залежна від батьків, і навіть при дуже добрих відносинах це не союз рівних, а ієрархія, де дорослому відводиться головний роль. Звичайно, це не роль деспота і гнобителя, а наставника і штурмана в фізичному і духовному світі дитини. Батьки дають їжу, дах, турботу, знання, освіту, вміння, підтримку, захист - дитина все це приймає.

Дорослий придумує і гру в дружбу. Як би там не було, ініціатором способу взаємодії є батьки, адже правила гри встановлює саме вони, тому що доросла людина вже має досвід і стійкі моральні орієнтири. Таким чином, немає ніякої рівності, і «дружнє» батьківство - в якійсь мірі фальш.

Дорослий може «спуститися» до рівня дитини, відмовившись від відповідальності. Дитина ж не може піднятися на рівень батьків: вона не сформувався ні фізично, ні розумово, ні духовно. На прикладі це виглядає абсурдно. На вулиці мороз, але малюк не хоче йти в дитячий сад в теплому шарфі: йому не подобається колір. Батькам би наполягти, знайти спосіб переконати дитину надіти шарф. Дитині пропонується самому взяти відповідальність за своє здоров'я і діяти так, як він вважає за потрібне. Карапуз відкидає шарф, йде на мороз з відкритим горлом і в підсумку захворює. Це що - досвід? Ні, це безвідповідальних батьків.

Можливі причини, за якими батьки прагнуть створити саме дружні відносини і відмовитися від природної ієрархії, - це невміння розпорядитися владою і відповідальністю.

Якщо в усьому погоджуватися з дитиною, надавати самостійно вирішувати недитячі проблеми, то незабаром — вона тут найголовніша і все можна. Ось вам готовий егоїст і хам. Виправити таку ситуацію буває вкрай важко!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: рекомендації фахівців, 1-3 роки, 3-7 років, 7-12 років, підліток, діти в родині, сімейні відносини, подруги, мама і дитина, правила, поради, психологія, розвиток, виховання


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Прикрашання ялинки покращує емоційний стан людей.

Психологи розповіли, чому варто завчасно прикрашати ялинку

Сімейні справи | 12:00, 01.12.2021

Прикрашання ялинки покращує емоційний стан людей.

Згідно з народними прикметами і повір'ями, зберігати гроші у спальні, де спить людина, не варто, і корисно розуміти, чому.

Чому зберігати гроші в спальні - недобре?

Сімейні справи | 10:00, 01.12.2021

Згідно з народними прикметами і повір'ями, зберігати гроші у спальні, де спить людина, не варто, і корисно розуміти, чому.

Якості, які сильна стать по-справжньому цінує у жінок, часто не мають нічого спільного з пишним бюстом чи вмінням готувати смачні домашні десерти. Їх

Що чоловіки люблять у жінках?

Сімейні справи | 09:00, 01.12.2021

Якості, які сильна стать по-справжньому цінує у жінок, часто не мають нічого спільного з пишним бюстом чи вмінням готувати смачні домашні десерти. Їх вабить інше: ось чому поруч із чоловіками часто бачать “тихонь” та “сірих мишок”.

Сексуальне життя українців стало предметом дослідження компанії Gradus Research, яка спеціалізується на соціологічних опитуваннях за допомогою мобільн

Українці зізналися, у якому віці втрачали цноту, і чи зрада - причина розірвати шлюб

Сімейні справи | 05:00, 01.12.2021

Сексуальне життя українців стало предметом дослідження компанії Gradus Research, яка спеціалізується на соціологічних опитуваннях за допомогою мобільного додатку. Так, експерти опитали 1060 українців та дізналися все про сексуальне життя респондентів

Які помилки роблять жінки у стосунках з чоловіками?

Сімейні справи | 21:00, 30.11.2021

"Якщо він любить мене - він все зрозуміє без слів", "він здогадається сам" ... Це типові жіночі помилки.

Професор економіки Браян Каплан вважає, що сучасні пари повинні озирнутися назад і запозичити дуже корисний досвід своїх бабусь та дідусів.

Революційні ідеї: чому варто заводити більше дітей, але менше турбуватися

Сімейні справи | 14:00, 29.11.2021

Професор економіки Браян Каплан вважає, що сучасні пари повинні озирнутися назад і запозичити дуже корисний досвід своїх бабусь та дідусів.

Як виростити щасливу дитину і не перестаратися у вихованні? Хто такий

Головні правила для усвідомлених батьків, які допоможуть виховати дітей щасливими

Сімейні справи | 10:00, 29.11.2021

Як виростити щасливу дитину і не перестаратися у вихованні? Хто такий "усвідомлений батько"? Той, хто не припускається помилок? Про це ми дізналися від психологів і тепер ділимося з вами.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: