Мамам на замітку: Гінеколог розповіла, яким повинен бути статевий акт для жінки

Adoption
Date
  • 322 Переглядів
Про те, як часто займатися сексом, чому іноді у жінки немає сексуального бажання і як відсутність сексу впливає на гормональний фон, розповіла акушер-гінеколог Юлія Ніжинська.

3163_5.jpg (15.86 Kb)


Секс - це "мотиваційно-заохочувальна система", а не життєво важлива потреба, як втамування голоду або спраги. Але необхідно враховувати контекст - одна жінка не хоче сексу і не має його, друга хоче, але не має.

У першому випадку відсутність сексу - це просто відсутність сексу, у другому – стресова ситуація, яка може привести до депресивного стану ("моє тіло відкидають").

Регулярність сексу залежить від умовно фізіологічної норми кожної людини або сексуальних партнерів. Загальноприйнятої норми не існує. Для однієї жінки регулярний секс - два сексуальних контакти в день, а для іншої – два на місяць. Сексуальну активність визначає емоційно-фізіологічна потреба людини в сексі.

Чому одні жінки сексуально активні, а інші сексуально пасивні? Точної відповіді немає. Бажання залежить від декількох факторів, серед них:

- ставлення жінки до свого тіла - "я товста і негарна"/ "я приваблива і красива";
- ставлення жінки до сексу - "секс існує не для задоволення, а для продовження роду"/ "секс існує для мого задоволення, а не тільки для продовження роду";
- ставлення жінки до культурних і соціальних кліше - "один сексуальний партнер за все життя - це добре, а п'ять-погано", "Мастурбація - зло", "жінка існує
- для того, щоб чоловік відчував задоволення";
- рівень довіри до сексуального партнера;
- присутність в житті жінки стресу або хронічних хвороб;
- гормональний дисбаланс.

Існує таке поняття, як нонконкордантність – фізіологічна реакція організму не збігається з реакцією мозку. Наприклад, жінка не хоче займатися сексом, але під час примусового сексу організм відчуває оргазм.

Справа в тому, що оргазм фізіологічний – це мимовільне і неконтрольоване скорочення м'язів при стимуляції. Жінка може випробувати його під час заняття йогою, уві сні і навіть при пологах. Але завжди від цього їй буде комфортно і приємно.

Головна ерогенна зона жінки - мозок, який оцінює те, що відбувається: "мені приємно", "мені боляче", "це дивно", "мене це не цікавить". При стресі, коли він зайнятий вирішенням актуальних проблем, запит на секс швидше за все буде відхилений.

Сюди ж відносимо культурні установки по відношенню до жіночої сексуальності, сприйняття жінкою свого тіла і сексу. Якщо вона не любить своє тіло, не довіряє партнеру або вважає секс брудним, то не буде прагнути ним займатися. Якісним є секс, при якому фізичне задоволення поєднується з емоційним.

Секс підвищує рівень окситоцину і тестостерону в крові. Окситоцин знижує рівень тривожності, тестостерон-пригнічує гормон стресу адреналін. Якщо відсутність сексу призводить до стресу, в організмі підвищуються показники пролактину і кортизолу. П

При сексуальному утриманні протягом трьох і більше місяців це може привести до порушення вироблення статевих гормонів. А потім - до порушення менструального циклу і пригнічення сексуального потягу.

Секс - це один з видів фізичної активності. Він, як і заняття спортом, покращує роботу серцево-судинної системи і знижує рівень стресу. За умови, якщо секс приносить емоційне задоволення і закінчується оргазмом частіше, ніж ним не закінчується.

У жінок, які оцінюють своє сексуальне життя, як емоційно позитивне, знижується ризик виникнення неконтрольованої гіпертонії.

Також секс зближує партнерів - між ними встановлюється емоційно-тілесний зв'язок. Більшості жінок легше отримати від сексу задоволення, якщо вони довіряють партнеру. Секс заради сексу користь організму не приносить.

Рівень окситоцину в крові підвищується через хвилину після настання оргазму. Навіть якщо секс не закінчився оргазмом, жінці важливо отримувати від процесу задоволення.

У різні періоди життя сексуальний потяг може підвищуватися і знижуватися. Закоханість його підвищує, побутові подружні сварки і звикання знижують. Деякі люди не відчувають сексуального потягу ніколи - це асексуали.

Але якщо раніше ви відчували сексуальний потяг, і він раптом зник, зверніться до лікаря. Або хоча б спробуйте змінити контекст - делегуйте чоловіку частину своїх обов'язків, висипайтеся, експериментуйте, розповідайте партнеру про свої бажання і переваги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: секс, мама, сексуальне здоров'я, здоров'я жінки


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Задоволення від сексу, коли ваші стосунки почалися, просто ні з чим не зрівняти. Та з часом (з роками) стосунки міняються і ця іскра гасне. Не у всіх

Як бути, коли сексуальне бажання зникло?

Секс | 08:30, 25.04.2024

Задоволення від сексу, коли ваші стосунки почалися, просто ні з чим не зрівняти. Та з часом (з роками) стосунки міняються і ця іскра гасне. Не у всіх пар, звісно, та в багатьох. Як з цим бути?

Чого-чого, а проведення такої паралелі ми точно не очікували. Та виявилося, що наші погляди на віросповідання мають відбиток на секуальному житті.

Віруючі люди отримують більше задоволення від сексу - дослідження

Секс | 01:20, 25.04.2024

Чого-чого, а проведення такої паралелі ми точно не очікували. Та виявилося, що наші погляди на віросповідання мають відбиток на секуальному житті.

Результати дослідження нас, м'яко кажучи, здивували. Та виявилося, що дивитись шоу багатьом опитуваним цікавіше, ніж займатися коханням з другою полов

Вчені: Людям цікавіше дивитися телевізор, ніж займатися сексом

Секс | 00:30, 24.04.2024

Результати дослідження нас, м'яко кажучи, здивували. Та виявилося, що дивитись шоу багатьом опитуваним цікавіше, ніж займатися коханням з другою половинкою.

Раніше вважалося, що у молодих людей сексуальне бажання найбільше: гормони б'ють через край і чоловіки більше ні про що думати не можуть. Тепер виявил

У якому віці сексуальний потяг найсильніший?

Секс | 07:40, 22.04.2024

Раніше вважалося, що у молодих людей сексуальне бажання найбільше: гормони б'ють через край і чоловіки більше ні про що думати не можуть. Тепер виявилося, що це не так.

Якщо ви вже давно разом і раніше з сексом не було причин, а тепер все частіше коханий відмовляється від інтиму, наводячи різні причини, варто задумати

Чому чоловік відмовляється від інтимних стосунків?

Секс | 07:40, 21.04.2024

Якщо ви вже давно разом і раніше з сексом не було причин, а тепер все частіше коханий відмовляється від інтиму, наводячи різні причини, варто задуматись, у чому справа. Іноді у всіх буває: втома, нема настрою, проблеми зі здоров'ям і таке інше. Ми ус

Те, що ми їмо, впливає на наше самопочуття. І на бажання. І ... на можливості. Тож наступна інформація буде для чоловіків. І їхніх турботливих дружин,

Чоловікам на замітку: Продукти для потенції

Харчування | 06:20, 16.04.2024

Те, що ми їмо, впливає на наше самопочуття. І на бажання. І ... на можливості. Тож наступна інформація буде для чоловіків. І їхніх турботливих дружин, щоб знати, що саме готувати коханому.

Не кожна вагіт ність - запланована і як би прикро це не звучало, не всі дітки - бажані. Щоб такого не відбувалося, краще підходити до сексуальних стос

Як захистити себе від небажаної вагітності?

Вагітність та пологи | 10:30, 15.04.2024

Не кожна вагіт ність - запланована і як би прикро це не звучало, не всі дітки - бажані. Щоб такого не відбувалося, краще підходити до сексуальних стосунків відповідально і обізнано.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: