Чи нормально це - еротичні фантазії: Вони корисні чи шкідливі?

Adoption
Date
  • 182 Переглядів
Чи можемо ми отримати користь із таємного світу еротичних мрій?

5651_2.jpg (17.37 Kb)

Про привабливий і настрашливий світ сексуальних фантазій розповідає Тетяна Селезньова – психологиня, гештальт-терапевтка, плейбек-практикиня.

Сексуальні фантазії часом лякають людей потужністю переживань. Вони можуть бути девіантними, у них можуть міститися елементи насильства. Фантазії наших партнерів можуть породжувати ревнощі, якщо у них присутні інші люди, та конфлікти, якщо ми не готові брати участь у їх реалізації. А все тому, що люди схильні плутати уявні події з реальними. У той самий час дослідники у сфері сексуальної поведінки відповідально заявляють, що найчастіше сексуальні злочини скоюються людьми, позбавленими уяви, а про секс з участю третіх осіб фантазують навіть переконані моногами.

Зигмунд Фрейд та його послідовники вважали, що сексуальні фантазії – результат сексуальної незадоволеності, незрілості, придушення, мазохізму і несвідомих сексуальних конфліктів, особливо в жінок. Нині, навпаки, вважається патологією їх відсутність. Є докази, що свідчать про те, що люди, які живуть активнішим сексуальним життям, мають більшу кількість сексуальних фантазій. Водночас частота сексуальних фантазій позитивно впливає на сексуальну задоволеність в жінок. А ось у чоловіків спостерігається цікава закономірність: рівень тестостерону більшою мірою впливає на виникнення фантазій про секс, ніж на здатність до виникнення ерекції. Ось чому здивуються шанувальниці тестостеронових мачо!

Походження сексуальних фантазій зовсім різне, і немає фантазій добрих і поганих. Хтось так біжить від реальності, хтось хоче зруйнувати табу, кимось рухає прагнення до різноманітності та експериментів. На одних вплинув перегляд порнографії, а фантазії інших сформувалися із дитячого досвіду.

Роль сексуальних фантазій:

1. Думки про секс можуть посилювати сексуальне бажання та збудження. Це може допомогти повернути потяг, якщо він з якоїсь причини вщух.

2. Сексуальні бажання дозволяють почуватися сексуальною, бажаною жінкою або бажаним чоловіком. Наприклад, коли жінка фантазує про зґвалтування, це не завжди від того, що їй подобається страждати. У її уяві може виникати зв'язка: "Я така приголомшлива, сексуальна, бажана, що він не може стриматися, тому накинувся на мене".

3. Сексуальні фантазії можуть допомогти розслабитися та звільнитися від стереотипів. Наприклад, жінка, вихована у релігійних цінностях, може за допомогою фантазій про чоловіче домінування віддавати відповідальність за свій "гріх" партнеру.

4. "Заборонені" сексуальні фантазії допомагають познайомитися зі своїми "темними" субособами, звільнити заблоковану енергію через дозвіл собі своїх таємних бажань. За допомогою фантазій це відбувається безпечно для себе та оточення.

5. Сексуальні фантазії допомагають розрядити тривогу.

6. Фантазування може стати репетицією перед майбутньою інтимною близькістю, що дозволяє почуватися спокійніше та впевненіше. Особливо це актуально для людей із невеликим сексуальним досвідом.

Коли сексуальні фантазії шкідливі:

1. Може стати проблемою, коли людина відчуває виразне почуття провини через наявність сексуальних фантазій. Особливо якщо людина фантазує не про свого партнера. Також може виникати сором та страх, якщо фантазії порушують внутрішні табу. У такому разі шкодять не самі фантазії, а неможливість упоратися з виною, соромом та страхом.

2. До сексуальних фантазій варто поставитися насторожено, коли вони повністю замінюють сексуальний акт. У такому разі рекомендується все ж таки наважуватися на зустрічі з реальними людьми.

3. Сексуальні фантазії також викликають настороженість, коли людина починає плутати фантазії та дійсність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: еротичні фантазії


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Вчені провели три хвилі масштабного дослідження та встановили: смартфони негативно впливають на сексуальну активність пар. У дослідженні взяло участь

Смартфони і сексуальне життя: в чому небезпека?

Сімейні справи | 12:00, 24.05.2023

Вчені провели три хвилі масштабного дослідження та встановили: смартфони негативно впливають на сексуальну активність пар. У дослідженні взяло участь понад 34 тисячі громадян. Як пише The Guardian, це масштабне дослідження отримало назву Natsal (наці

Співробітники Технологічного Університету Джорджії почали проводити досліди з контрацептивними прикрасами. За допомогою нових прикрас жінкам можна буд

Вчені винайшли прикраси-контрацептиви для жінок

Мама | 07:00, 24.05.2023

Співробітники Технологічного Університету Джорджії почали проводити досліди з контрацептивними прикрасами. За допомогою нових прикрас жінкам можна буде відмовитись від шкідливих гормональних таблеток.

Займатись сексом під час вагітності не лише можна, а й варто. Часто у вагітних жінок підвищується лібідо, якщо дотримуватись кількох умов – секс прине

За яких умов можна займатись інтимом під час вагітності?

Секс | 08:00, 23.05.2023

Займатись сексом під час вагітності не лише можна, а й варто. Часто у вагітних жінок підвищується лібідо, якщо дотримуватись кількох умов – секс принесе задоволення обом партнерам.

Фахівці зазначили, що інтим здатний поліпшити здоров'я. Так, експерти заявили, що оргазми зменшують чутливість до болю. Крім цього, люди, які займають

Експерти назвали хвороби, які можна «вилікувати» інтимом

Хвороби | 12:00, 22.05.2023

Фахівці зазначили, що інтим здатний поліпшити здоров'я. Так, експерти заявили, що оргазми зменшують чутливість до болю. Крім цього, люди, які займаються сексом 1-2 рази на тиждень, мають на 30% вищий рівень імуноглобуліну.

Еректильною дисфункцією практично в 4 рази частіше за інших страждають чоловіки з нульовою та першою групами крові. До такого висновку прийшли науковц

Чоловіча потенція залежить від групи крові

Тато | 12:00, 21.05.2023

Еректильною дисфункцією практично в 4 рази частіше за інших страждають чоловіки з нульовою та першою групами крові. До такого висновку прийшли науковці з Італії.

Їжа, яку ви їсте, може впливати на гормони, наприклад, тестостерон. Це особливо критично для чоловіків. Вживання в їжу занадто великої кількості певни

Їх слід уникати чоловікам: 4 продукти, які знижують тестостерон

Харчування | 05:00, 20.05.2023

Їжа, яку ви їсте, може впливати на гормони, наприклад, тестостерон. Це особливо критично для чоловіків. Вживання в їжу занадто великої кількості певних продуктів може викликати гормональний дисбаланс, що утруднить правильне використання гормонів ваши

Те, що ми їмо, впливає на рН нашого тіла. Деякі будуть дуже корисні, в той час як інші будуть грати проти нас в нашому здоров’ї.

Продукти, які покращують жіноче інтимне здоров’я

Мама | 08:00, 18.05.2023

Те, що ми їмо, впливає на рН нашого тіла. Деякі будуть дуже корисні, в той час як інші будуть грати проти нас в нашому здоров’ї.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: