Чи нормально це - еротичні фантазії: Вони корисні чи шкідливі?

Adoption
Date
  • 460 Переглядів
Чи можемо ми отримати користь із таємного світу еротичних мрій?

5651_2.jpg (17.37 Kb)


Про привабливий і настрашливий світ сексуальних фантазій розповідає Тетяна Селезньова – психологиня, гештальт-терапевтка, плейбек-практикиня.

Сексуальні фантазії часом лякають людей потужністю переживань. Вони можуть бути девіантними, у них можуть міститися елементи насильства. Фантазії наших партнерів можуть породжувати ревнощі, якщо у них присутні інші люди, та конфлікти, якщо ми не готові брати участь у їх реалізації. А все тому, що люди схильні плутати уявні події з реальними. У той самий час дослідники у сфері сексуальної поведінки відповідально заявляють, що найчастіше сексуальні злочини скоюються людьми, позбавленими уяви, а про секс з участю третіх осіб фантазують навіть переконані моногами.

Зигмунд Фрейд та його послідовники вважали, що сексуальні фантазії – результат сексуальної незадоволеності, незрілості, придушення, мазохізму і несвідомих сексуальних конфліктів, особливо в жінок. Нині, навпаки, вважається патологією їх відсутність. Є докази, що свідчать про те, що люди, які живуть активнішим сексуальним життям, мають більшу кількість сексуальних фантазій. Водночас частота сексуальних фантазій позитивно впливає на сексуальну задоволеність в жінок. А ось у чоловіків спостерігається цікава закономірність: рівень тестостерону більшою мірою впливає на виникнення фантазій про секс, ніж на здатність до виникнення ерекції. Ось чому здивуються шанувальниці тестостеронових мачо!

Походження сексуальних фантазій зовсім різне, і немає фантазій добрих і поганих. Хтось так біжить від реальності, хтось хоче зруйнувати табу, кимось рухає прагнення до різноманітності та експериментів. На одних вплинув перегляд порнографії, а фантазії інших сформувалися із дитячого досвіду.

Роль сексуальних фантазій:

1. Думки про секс можуть посилювати сексуальне бажання та збудження. Це може допомогти повернути потяг, якщо він з якоїсь причини вщух.

2. Сексуальні бажання дозволяють почуватися сексуальною, бажаною жінкою або бажаним чоловіком. Наприклад, коли жінка фантазує про зґвалтування, це не завжди від того, що їй подобається страждати. У її уяві може виникати зв'язка: "Я така приголомшлива, сексуальна, бажана, що він не може стриматися, тому накинувся на мене".

3. Сексуальні фантазії можуть допомогти розслабитися та звільнитися від стереотипів. Наприклад, жінка, вихована у релігійних цінностях, може за допомогою фантазій про чоловіче домінування віддавати відповідальність за свій "гріх" партнеру.

4. "Заборонені" сексуальні фантазії допомагають познайомитися зі своїми "темними" субособами, звільнити заблоковану енергію через дозвіл собі своїх таємних бажань. За допомогою фантазій це відбувається безпечно для себе та оточення.

5. Сексуальні фантазії допомагають розрядити тривогу.

6. Фантазування може стати репетицією перед майбутньою інтимною близькістю, що дозволяє почуватися спокійніше та впевненіше. Особливо це актуально для людей із невеликим сексуальним досвідом.

Коли сексуальні фантазії шкідливі:

1. Може стати проблемою, коли людина відчуває виразне почуття провини через наявність сексуальних фантазій. Особливо якщо людина фантазує не про свого партнера. Також може виникати сором та страх, якщо фантазії порушують внутрішні табу. У такому разі шкодять не самі фантазії, а неможливість упоратися з виною, соромом та страхом.

2. До сексуальних фантазій варто поставитися насторожено, коли вони повністю замінюють сексуальний акт. У такому разі рекомендується все ж таки наважуватися на зустрічі з реальними людьми.

3. Сексуальні фантазії також викликають настороженість, коли людина починає плутати фантазії та дійсність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: еротичні фантазії


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Іноді про зраду знають усі друзі та знайомі, тільки не той, кому зраджують. Знайомо? Є речі, які видають зрадника.

Фрази жінки, які видають її зраду чоловікові

Психологія | 11:20, 29.05.2024

Іноді про зраду знають усі друзі та знайомі, тільки не той, кому зраджують. Знайомо? Є речі, які видають зрадника.

Лікарі застерігають жінок, котрі приймають протизаплідні, що ризик появи раку грудей або депресії у них збільшується на 130 відсотків. Більше того, на

Контрацептиви можуть призводити до появи депресії і раку грудей

Секс | 14:50, 24.05.2024

Лікарі застерігають жінок, котрі приймають протизаплідні, що ризик появи раку грудей або депресії у них збільшується на 130 відсотків. Більше того, навіть аборт може призвести до появи раку грудей.

Пробачити зраду чи розійтися? Як знову почати довіряти партнеру, який зрадив? Якщо ви розходитеся і у вас є діти, як не переносити зліть через свого п

Як відновити стосунки після зради: поради психолога

Сімейні справи | 00:30, 22.05.2024

Пробачити зраду чи розійтися? Як знову почати довіряти партнеру, який зрадив? Якщо ви розходитеся і у вас є діти, як не переносити зліть через свого партнера на дітей? З цими та іншими питаннями стикається кожен, хто відчув смак зради.

Усі люди - різні і у кожного потреба в сексі - індивідуальна: комусь достатньо двічі на тиждень, а хтось хоче щодня і можне не обмежуватися одним разо

Інтим: скільки ним потрібно займатись, щоб бути щасливими в стосунках?

Секс | 11:20, 11.05.2024

Усі люди - різні і у кожного потреба в сексі - індивідуальна: комусь достатньо двічі на тиждень, а хтось хоче щодня і можне не обмежуватися одним разом. Варто враховувати і те, що з віком це бажання знижується. Тож нині говоримо про те, чи є норма дл

Про жіночу контрацепцію знають усі і кожна з нас обирає ту, яка найкомфортніша для використання. А ось чоловіча контрацепція залишається часто за ширм

Види контрацепції для чоловіків

Секс | 12:10, 29.04.2024

Про жіночу контрацепцію знають усі і кожна з нас обирає ту, яка найкомфортніша для використання. А ось чоловіча контрацепція залишається часто за ширмою невідомості. Варто це змінити.

Не вперше

Яка їжа негативно впливає на жіноче сексуальне бажання?

Мама | 08:30, 26.04.2024

Не вперше "Наша мама" пише про те, що наше харчування має прямий вплив на самопочуття і життя в цілому. До прикладу, одні продукти здатні покращувати здоров'я та лібідо зокрема, а інші, навпаки, можуть пригнічувати сексуальне бажання.

Задоволення від сексу, коли ваші стосунки почалися, просто ні з чим не зрівняти. Та з часом (з роками) стосунки міняються і ця іскра гасне. Не у всіх

Як бути, коли сексуальне бажання зникло?

Секс | 08:30, 25.04.2024

Задоволення від сексу, коли ваші стосунки почалися, просто ні з чим не зрівняти. Та з часом (з роками) стосунки міняються і ця іскра гасне. Не у всіх пар, звісно, та в багатьох. Як з цим бути?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: